Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 662
  • 583
# 435
Четете новините. Други новини рядко чета. Най често са за убийства и побоища между съпрузи или двойки. За България говоря, защото тя ме интересува. Другите държави нямат нищо общо с нас, дори и да живеем в тях. Имат си техен народ, техни политици и техни майки, и техни религии.
Та въпросът ми беше за нашата. Ако не забелязвате огромната престъпност, домашното насилие, битовите скандали, то или не живеете там, или сте слепи и глухи.
Не мислиш ли, че няма как да имаш точна представа за " огромната престъпност, домашното насилие, битовите скандали", след като черпиш информация за тях само от медиите? Май много четеш и малко живееш.
И ако наистина в прочетеното от теб преобладава това, за което пишеш, то най-вероятно наблягаш на криминалната хроника. Впрочем, отдавна съм забелязала, че добрите новини някак по-трудно намират място по медиите, а ако все пак някой ги отрази, това става с няколко реда.
Виж целия пост
# 436
Няма разумност на общо основание. Човек е разумен в едно отношение и неразумен в друго.
Потъпкването няма нищо общо с разумността. Ти би ли нарекла Хитлер неразумен? От историческа гледна точка това е сред последните квалификации, които биха му били дадени.
Освен това всичко е субективно - това, което ти смяташ за разумно, за друг може да не е и обратното. Един от принципите на скептицизма всъщност изразява точно това.
За справка - скептицизмът съществува много преди християнството.

И като говориш за разумност - би ли ми казала поради какви разумни съображения църквата приравнява Луцифер със Сатаната като нямат НИЩО общо?
Може би в този случай доводът не е разум, а глупост? Или необразованост? Или желание за манипулиране на масите?
Виж целия пост
# 437
 #Crazy

Т.е. от новините /където важи максимата, че най-добрата новина е лошата новина/ си вадиш изводи за всички хора в държавата?! ooooh!
И кои точно са източниците ти на новини - това също е важно?
И защо, например, не попиташ хората, които наистина живеят в страната, а не научават нещата само от новините?
И не от новините, а от съвсем лични преживявания твърдя, че престъпността в Италия е в пъти по-висока от тази в България. Но пък имат хубави плажове и страхотен сладолед...

И не отговори коя точно от християнските деноминации приемаш за "най-истинска", ако не броим практикуването на "битово християнство".
Виж целия пост
# 438
И кои точно са източниците ти на новини - това също е важно?

... чета вестници, и книги по интернет...
Mr. Green
Виж целия пост
# 439
Айде стига се лигави и ти. Напомниха ти вече, че не си на Марс. В Италия си. Която е ей тук, на час и половина път и представи си бая българи са ходили и живяли там и/или имат познати, роднини и приятели. Хич пък няма там престъпност, скандали, просяци, мошеници, проститутки, дрога и к'во ли не.
Да си в някоя скандинавска държава или Германия (макар че и там вече се пооклепаха нещата), че да правиш някакви сравнения, но с Италия ...??!

Сравненията ги правите вие.
Питам за България, дано някой накрая прочете правилно.
Виж целия пост
# 440

 hahaha
Виж целия пост
# 441
Сравненията ги правите вие.
Питам за България, дано някой накрая прочете правилно.

Тцъ. Не питаш, а размахваш пръст и правиш констатации, базирани на новините от нета.
Виж целия пост
# 442
Питам за България, дано някой накрая прочете правилно.
Ти не питаш. Ти правиш заключения на база на нещо, което си прочела в мрежата.

Ако не забелязвате огромната престъпност, домашното насилие, битовите скандали, то или не живеете там, или сте слепи и глухи.
azaf, четеш ми мислите.  Grinning
Натъкнах се и на друго много християнско изказване:
Ако някой набие този, който бие пенсионери, то ще е заслужено.
Виж целия пост
# 443
Аз пък се чудя на участниците в темата, които 30 страници се мъчат да убедят Ганка от Долно Нанагорнище, че България не е толкова лошо място и че в него има място и за нея без опасност още на летището да я изнасилят и оберат.  Sick
Ганка си е Ганка навсякъде. Главата си залагам, че в Италия плюе и недоволства срещу италианците. Такива много сме виждАли.  На кривата ракета, Космосът й виновен.
Виж целия пост
# 444
На мен пък ми омръзна от умници и моралисти, които дават акъл отдалече. То така е много лесно. Върни се в България, ориентирай се в ситуацията, подеми някаква инициатива /ама не форумско чесане на езици, а нещо реално/. Пък тогава се изказвай от висотата на някакъв морален авторитет. Иначе доста нахално се получава. Вие оправете държавата, аз ще ви давам гениални напътствия отвън. ooooh!
Виж целия пост
# 445
И кои точно са източниците ти на новини - това също е важно?

... чета вестници, и книги по интернет...
Mr. Green

Това за книгите си е добавено от теб. Не  фалшифицирай !
Чета много книги, но те нямат общо с темата.
Виж целия пост
# 446
И кои точно са източниците ти на новини - това също е важно?

... чета вестници, и книги по интернет...
Mr. Green

Това за книгите си е добавено от теб. Не  фалшифицирай !

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630836.msg22119715#msg22119715

пост 95. Или не си го писала ти?
Относно биячите на пенсионери. Не коментирам дали няма да си изпросят боя рано или късно. Просто цитирах твоето " християнско" отношение по въпроса.
Виж целия пост
# 447
Питам за България, дано някой накрая прочете правилно.
Ти не питаш. Ти правиш заключения на база на нещо, което си прочела в мрежата.

Ако не забелязвате огромната престъпност, домашното насилие, битовите скандали, то или не живеете там, или сте слепи и глухи.
azaf, четеш ми мислите.  Grinning
Натъкнах се и на друго много християнско изказване:
Ако някой набие този, който бие пенсионери, то ще е заслужено.

Той сам ще предизвика гнева на някой по силен и сам ще стигне до такава развръзка. Няма нужда да го бием ние. Гарантирам, че един ден ще си го изпроси. Например от сина или внука на някой бит старец.
Виж целия пост
# 448
И кои точно са източниците ти на новини - това също е важно?

... чета вестници, и книги по интернет...
Mr. Green

Това за книгите си е добавено от теб. Не  фалшифицирай !
Чета много книги, но те нямат общо с темата.


Покажи една снимка на последната книга, която четеш.
Виж целия пост
# 449
la luna nelle baracche
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия