Деца с очни проблеми - тема 6

  • 46 476
  • 763
# 480
Здравейте, отдавна ен съм се вклювала.
Днес личната ми каза, че "чула", че в "Александровска" имало някакъв нов уред за измерване за деца до 3 години. Не можа да ми обясни какъв точно.
Според чичо "Google":
"Детски очен кабинет на „Александровска“ болница разполага с нова медицинска апаратура. Кабинетът е оборудван с нов тест проектор за изследване на зрителната острота, нов стереотест и компютърен рефрактометър - оптичен уред за измерване на междузеничното разстояние, за определяне на оптични дефекти, диоптри и кривина на роговицата."

Това ли е или има нещо ново, което съм пропуснала?
Някой ходил ли е наскоро?

Поздрави.   newsm10

Тука писах, питах, но като гледам май никой вече не ходи в "Александровска"  newsm78
Виж целия пост
# 481
Здравейте. Ние сме на 2 годинки и 8 месеца и от 6 месеца сме с очила, кривим си очичките, също така правим и упражнения, закриваме очичките по 3 часа на ден, ходим при доцент Контрова. На 10 януари бяхме пак на преглед и няма нито подобрение, нито влошаване. Но от 1 месец почна да си мига очичките, повече лявото око, най-вече като плаче си мига много окото. Казах на доцент Контрова за проблема и ни изписа капки Фларекс, но няма никакъв ефект. Някоя от вас да са имали такъв проблем и какво ще ни препоръчате.
Благодаря ви предварително на всички  Hug
Виж целия пост
# 482
Момичета, от къде купувате лепенките за оклузия? Аз купувам Ортопад от Joy optics, но сега нямат М размер нито цветни, нито без картинки. Взехме последните 4 бр. от големия размер и се чудя къде да търся. Из цялата си мрежа търсеха и нямат. Ще имам за седмица и после се чудя от къде да купувам.

За съжаление, хич ме няма със шиенето, та нито платове, нито игли и конци имам. Затова и възможността да направя сама оклудер отпада.

Живея в Княжево, така че всички аптеки и оптики в Западните райони ме устройват.
Виж целия пост
# 483
Ако искаш платнен оклудер, мога да ти поръчам. Вече изпратих една поръчка тази седмица. Информация как изглежда и колко струва има в първият пост на темата.

Иначе и аз пазарувам от Joy Optics, но безцветни лепенки съм намирала и в големите аптеки.
Виж целия пост
# 484
Мерси за отговора. Точно вчера и аз разглеждах английския сайт с оклудерите от първия пост, но нещо не разбрах как да поръчам от там, а и надали ще пристигне за седмица. Иначе благодаря много за предложението.  Hug

Ще погледна и по аптеките. Предполагам, че ще намеря все някъде.

Виж целия пост
# 485
Здравейте, момичета  Hug
Преди време обсъждахме кърпичките за очила, в Lidl има страхотна оферта, ако някой търси  Simple Smile
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_18215.htm
Виж целия пост
# 486
Здравейте, момичета  Hug
Преди време обсъждахме кърпичките за очила, в Lidl има страхотна оферта, ако някой търси  Simple Smile
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_18215.htm
Тези кърпички в къщи или навън ги ползвате?Защото аз вкъщи имам няколко шишета спрей за почистване на очила от оптика и около 100  Mr. Greenмикрофибърни кърпички,но за навън избърсвам очилата обикновенно с мойта кърпичка от слънчевите очила или ако не ги нося-с памучна дреха Joy
Виж целия пост
# 487
Навън, когато пътуване, но най-вече за училище ѝ слагам по 2 бр., преди като се прибереше направо се чудех как вижда, всичко беше замазано, с тях е много удобно Simple Smile иначе със сапун и кухненска хартия.

Моите стъкла не знам какви бяха като тип, когато ги поръчах, но търпят всичко, както ти казваш, и с памучна дреха си ги бърша спокойно, но мъжът ми прецака неговите така и затова за детето решихме да ги пазим, че е с висок астигматизъм и стъклата са скъпи  Mr. Green
Виж целия пост
# 488
Навън, когато пътуване, но най-вече за училище ѝ слагам по 2 бр., преди като се прибереше направо се чудех как вижда, всичко беше замазано, с тях е много удобно Simple Smile иначе със сапун и кухненска хартия.

Моите стъкла не знам какви бяха като тип, когато ги поръчах, но търпят всичко, както ти казваш, и с памучна дреха си ги бърша спокойно, но мъжът ми прецака неговите така и затова за детето решихме да ги пазим, че е с висок астигматизъм и стъклата са скъпи  Mr. Green
На малкият стъклата също са 500 лв,преди им треперех,но досега поражения не сме имали върху стъклата,само върху рамките ,та и затова много,много не ги пазя Mr. Greenа и ние често сменяме стъклата.Но мерси за инфото,ще си взема за в колата и за в чантата  bouquet
Виж целия пост
# 489
Не сърди човече, благодаря ти за инфото...че и нашите са все омазани Mr. Green

Ден 31 - by anton.slavi -hera, on Flickr
Моето дете държи доста добре окото вече и доц.Контрова го похвали дори...Продължаваме с упражненията
Виж целия пост
# 490
Тежко им на гаджетата, Хера!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 491
Тежко им на гаджетата, Хера!  Heart Eyes
ааааа мама има пушка Mr. Green
Мерси Hug
Виж целия пост
# 492
Хера , голям красавец ! Heart Eyes  bouquet

Аз не виждам проблем с очите . Peace
Виж целия пост
# 493
Хера, страхотен е, считай , че е ангажиран от моята госпожица Hug
Виж целия пост
# 494
Хера много хубаво дете Simple Smile да ти е живо и здраво и многооо да те радва Simple Smile има много хубави очи Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия