До ДЕКЕМВРИ кантара ще превъртим и семейния бюджет ще унищожим!

  • 29 710
  • 724
# 615
maia_a, а има ли го в друг сайт, че в този е само  в синьо, а и ние искаме розово
Аз ще го вземам от Варна, ама в кой магазин беше я. Ще ти пиша после като съм сигурна.  Peace
Виж целия пост
# 616
Добро утро, момичета  Hug Днес сякаш съм малко по-спокойна, успях да се самоубедя, че всичко е наред с бебчо и че с 1 таблетка Феро Фолгама на ден няма да си навредя кой знае колко, тъкмо напротив Simple Smile За сърдечната честота и аз знам, че е около 2 пъти по-бърза от на възрастните, но знам и че с растежа на бебчето тя се забавя. Т.е. мислех си, че до 6-7 месец е нормално да е паднала до 140-150 например... Вярно, че вчера бях много притеснена и може би това е оказало влияние, ще се опитам да не го мисля толкова. Иначе Спасов на прегледа беше категоричен, че всичко със съряицето е наред, вчера Цолова пак направи доста обстоен преглед и каза, че не вижда никакви проблеми. Към 32 седмица ще ида за трета ФМ и ако тогава пак нещо ме притесни или ми го препоръчат ще се запиша още веднъж при Спасов. Може би всички притеснения са в моята глава и така затварям кръга - аз се притеснявам, притеснявам и бебчо и това ме притеснява още повече  ooooh! Започвам тренировки за положително мислене и обещавам да се стегна  Hug
Колата вече даже забравих какво и се случи  Laughing
Ааа, да ви кажа, че днес установих, че съм свалила половин килограм. Много странно ми стана, но засега не мисля да се притеснявам  Peace
skorpion4eto3 , успех на прегледа, да се похвалиш после  Hug
Виж целия пост
# 617
Brayda,
аз още първия път като отидох при лекарката, при която ходя по ЗК и тя ми вика-искаш ли болничен, че в тея жеги ако не ти е добре, по-добре да не ходиш, ама аз тъпо и упорито я убеждавам, че се чувствам ОК и не ми тежи работа ...  сега последния път (миналата седмица) тя ми обясни откога трябва да изляза в 45-те дни, каква е процедурата, ама този път за първи път не ме попита дали не искам и по-рано, и мен ме досрамя да я питам за нач. на октомври Grinning
А да ви питам-вие ще си изчистите ли отпуската от тази година? На мен ми остават още 5 дена и се чудя дали да я ползвам или не, но ме увериха че ще ми се прехвърли и след година -две, както тук в работата, така и майка ми, която е счетоводителка - то не че 5 дена са кой знае какво де, ама все е нещо Simple Smile
Виж целия пост
# 618
Valleriana - твоят 45 дневен болнични кога започва?
Аз в края на месеца взимам 6 дена отпуска и ми остава само 1 ден от годишната ми отпуска. Изчистих си я цялата, за да си знам като се върна, че имам реално отпуска за 2 години и така! Мен никога лекарката не ме пита искам ли или не искам болничен, ако аз си поискам ми дава, а ако не - не се натиска да дава. Знам само, че при нея масово жените взимат болничен по цели месеци.
Всички хора като забременеят си почиват далече от нервите в работата (и малко да са, пак са си нерви и грижи), ние тука корави бая изкарахме - време ни е да се поглезим! При мен след вчерашните приказки дори няма да ми е гузно... да си му мисли той като ми вгорчава живота и от там може да съм предала и на бебето! От малко ще мрази работата заради него!  Whistling  #2gunfire
Виж целия пост
# 619
Ние в сряда си купихме легло и скрин  Heart Eyes Всъщност майка и татко ни го платиха - щяло да е подарък от тях! Трябва да купим матрак и материал за чаршафчета и реално май покупките ни приключват. Всичко друго ще взимам назаем. А и плат за слинг трябва да си купя. Таткото ще ни прави малки модификации на скрина, както и има да измайсторява малко рафтчета за няколко места в апартамента. Мислех да правя обиколници, но след прочетената информация в последно време май се отказах. Засега ще го отложа, пък ако преценя, че ще ми е нужно ще измайсторя за един следобяд нещо! Помпи за кърма ще "наследя" две. И двете на Авент, ама незнам точно моделите.
aneg, много миличко ми стана като ти прочетох поста  Heart Eyes
Виж целия пост
# 620
ами към 20 октомври трябва да почне 45 дневния +/-2 дена, щото разл. доктори ми казват различен терми 5/7/9 декември Grinning
Виж целия пост
# 621
ХУбав ден и от мен   bouquet
Виж целия пост
# 622
Valleriana, аз направих така че да си запазя отпуската и като се върна живот и здраве след две години на работа да имам повече дни да си ги пусна, че не мисля да пускам бебо на ясла на 2 г. през декември. По принцип при нас искат отпуската да се изчиства в календарната година и за да ти прехвърлят дни трябва да има много сериозна причина. Но след като отпуска е прекратен с болничен, автоматично си се запазва и се прехвърля.
Виж целия пост
# 623
То е важно в картона ти кой ден са записали. В моя картон май пише 9-ти декември, което малко ме учуди, защото трябваше да е по-рано... но тъпия апарат го сметна грешно.

Аз си смятах, че ако е на 9-ти, то болничния ми трябва да почне на 26-ти октомври! - което ми се вижда много късно... моята комшийка излезе болничен в 33-та седмица, а аз тогава ще съм 34-та и 3 дни... което си е тъкмо почти в 9-ти месец! Ако е тогава 45-дневния ми, то аз със сигурно не искам да изкарам 8-мия критичен месец на работа и да се нервирам за глупости. Статистиката води, че повечето родени в 8-мия месец деца са на работещи майки с изнервена работа. Моята не е изнервена, но моите нерви са обтегнати и аз си я правя такава, а и шефа ми де!

Drebolinka - някои работодатели искат да работиш 1 месец за да ти дадат отпуската!... незнам дали имат право и дано да греша
Виж целия пост
# 624
bubu_123 , честити придобивки Simple Smile
Valleriana , аз поне за момента мисля да си оставя осемте дена отпуска, които имам за след майчинството. Питала съм, няма проблем да се прехвърлят, само трябва да се вземат веднага след майчинството тези, които са от стари години. Което ме устройва  Hug
Момичета, взели са в офиса от тези големите топки за спорт ако се сещате. Аз съм чела, че е много полезно да се седи на тях при бременност, тренирала се стойката и е добре за гърба. Та откак съм дошла седя върху нея и засега се чувствам много добре Simple Smile Ако изкарам още няколко часа и не ме заболи гърба както обикновено ще ви я похваля още  Laughing
Виж целия пост
# 625
Brayda,
и на мен в картона ми пише 9-и декември, значи трябва заедно да излезнем болнични Simple Smile
пък иначе съм станал адски спокойна ... особено що се отнася до работата, буквално нещата минават покрай мен, така или иначе за мен това е рутинна работа и не влагам кой знае колко мисъл в нея  Embarassed и единствената причина да се задържа тука, беше че бях решила че ще праим бебе Simple Smile За момента ставането сутрин ми е най-трудно и усилието да се преборя със следобедната дрямка около 14-15h - права заспивам по това време Grinning
аз вкъщи имам такава топка, ама изобщо не я ползвам-само е побутвам насам-натам, че много място заема Grinning но и аз съм чувала, че са мноого полезни, особено при бременност Simple Smile
Виж целия пост
# 626
На мен самата работа, която трябва да върша не ми пречи и аз не се вживявам в нея толкова, дразни ме това, че шефа ми го е яд на мен и си позволява да ме обвинява в проблеми, които реално 3-4 месеца не само аз, но и никой не е забелязал че ги има! За това мисля, че ми е време да сложа край на тези отношения и да съм си спокойна!  Tired
Виж целия пост
# 627
Спокойствието сега е най-важно. Ако работата, шефа, клиентите или който и да е ви изнервя изобщо не си струва да стоите според мен  Peace Аз засега се чувствам много добре и спокойна в офиса, всички ме обгрижват, така че смятам да се задържа поне още месец. Но нищо не се знае  Hug
Виж целия пост
# 628
Добро утро ! Чета Ви , че 45-дневния Ви болничен започва от края на октомври , а моя е чак 11 ноември , което означава че доста след Вас ще съм  Simple Smile Нищо , ще мине и ще замине това време  Simple Smile
На всички пожелавам хубав ден  Simple Smile
Виж целия пост
# 629
Добре дошла на новата мама   bouquet
bubu_123     честити покупки!
Аз утре ще си получа подаръците кошарка и помпа и вече след това ще си поръчам скрин. Купила съм дребни неща, но досега нямах и време- работа и ремонти! Нооо другата седмица ми е последна, след това три седмици год. отпуск и после от 15.10 - 45-дневния болничен  Simple Smile
Брайда  ами стига и ти с тези нерви и работа! Какво ти пука, ти си на пълни осигуровки, паричките пак ще си ги вземеш! Медал за отдаденост и лоялност към фирмата няма да получиш, от сега да си го знаеш  Laughing
Gray Butterfly екстра си се справила с покупките до момента  Peace Майка ми беше много против предварителното купуване, ама ММ каза, че няма да търчи с нея по магазини в последния момент, та към октомври смятаме да си набавим всичко и ние  Simple Smile

Хубав ден и не се преуморявайте  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия