Будапеща - 4

  • 59 267
  • 736
# 525
И аз бих тръгнала, но детето има важен изпит точно на 22-ри юни.  Embarassed
Но вероятно ще минем през Будапеща за ден-два през август.   Laughing
За залеза и лангушите - сигурно е така.  Joy
Виж целия пост
# 526
С Юролайнс трябва да изберете най-ранния и най-късния. Хубавото ще е, че уморени или каквито и да било ще се возите, няма тепърва да се товарите с шофиране по пътищата, които са доста натоварени заради тировете.
Моя сбълъск с Виена беше "Хм...че това ли е Виена, та то е...", което после премина "Че, то не е лошо тука, има и интересни неща..." и накрая вече бях на "Че какво не ми хареса вчера, то е толкова хубаво тука"  Laughing И трябваше да си ходим...
Така наречения малък ринг е Шотенринг. На него са Вотивкирхе, операта, кметството, парламента, двореца Хофблург, музеи разни, розариума, на близо е измутилната Карскирхе...

Ето една много полезна карта, доста популярна е из нета:
http://dox.bg/files/dw?a=1a059086d2

Малкия ринг е с пунктир и на него са числата - 21, 19, 18, 17, 16 и така на дясно 36 операта, до 29, 28 и сме на канал Дунав.  Може не целия разбира се, по желание е. Ще се ориентираш по забележителностите. Пешеходната до операта е с оранжев пунктир. По ринга вървsт трамваи и метро - трамвай 1, но и 2 мисля  newsm78 и лилавото метро U2.

До ринга се стига от станция Ердберг (до автогарата) с оранжевата линия U3 до Ландщрасе, където се прекачвате на зелената U4 до Шотенринг и почвате да въртите. Може и до друга станция в центъра - виж картата на метрото и ще се ориентираш лесно  Peace Лилавата линия U2 чертае точно трасето на ринга.

Такаа, Шебек, да си замисляла за работа в Министерстворто на туризма или най-малкото поне нещо дженерал координатор в Neckermann или TUI  Rolling Eyes Супер обясняваш, честно ти казвам, благодарности и за картата!   bouquet

Момичета, я споделете, моля, тези турове из парламента как се случват точно, че имам следния проблем: Моят първи език е немски, но съпругът предпочита английски. Не че няма да се оправим и разменено, но проверих, че има турове в един и същи начален час и на двата езика. Та мисълта ми е дали ще е възможно всеки да си вземе билет за където повече си го влече лингвистично и тогава ще се меркаме ли там някак си из коридорите, да си се снимаме заедно и т.н. или така са направени туровете, че различните групи винаги са на различни места.

Виж целия пост
# 527
Различните групи не се засичат, но си дишат във врата. Екскурозоводът с немски не е много читав - не дава много информация, не отговаря на въпроси (той отговаря, но не това, което го питаш), така че по мое мнение е по-добре да сте заедно с английска група. Има и друг момент, че ако има изчерпване на квотите за групите, а държите да влезете вътре, се записвате за малко желаните езици (или ако часът за съответния желан от вас език не ви е удобен). С нашата група (немски) имаше семейство италианци, които така или иначе нищо не разбираха от "обясненията" на екскурзовода, което беше в голям плюс за тях бих казала.

Преди месец бяхме в Барселона и въпреки, че исках да вляза с група с испански в Двореца на музиката, заради по-късния час на испанската обиколка взех билети за тур с английски. Английският ми е пасивен език, но разбрах всичко, а имаше и прожекция. Паралелно си говорех с екскурзовода на испански, който за разлика от гореспоменатия беше много отзивчив (сега тук да не се разбира, че крада вниманието му за сметка на останалите туристи, въпросите ми са в промеждутаците за снимки - аз снимки като цяло не правя, възприемам със сетива, а снимки в нета колкото искаш).
Виж целия пост
# 528
И аз бих тръгнала, но детето има важен изпит точно на 22-ри юни.  Embarassed
Но вероятно ще минем през Будапеща за ден-два през август.   Laughing
За залеза и лангушите - сигурно е така.  Joy

Мими, стискаме палци на 22.06 и ще чакаме да се похвалиш!  Peace
Важният изпит на моето е на 08.06 и затова сме се спрели на следващата дата...
Виж целия пост
# 529
Здравейте! Продбутвам темичката с един проблемец  Simple Smile
Както посъветвахте, реших да се жертвам за Парламента да слушам на английски. Както вече е съобщено и обсъждано в темата, вече има възможност за закупуване на билети онлайн, има и входна такса за ЕС граждани. Ta... Разбързвам се днес да купувам и аз, тъй като (забележете!) за избраната ми дата в края на юли, има часове, които ВЕЧЕ са Sold out  Shocked
Така, стигам аз до плащането и ми дава опции да си избера метод на плащане. НО! Възможностите са следните:
Please select an internet payment service:
1. Through CIB Bank payment system: Can be used by any credit or debit card which is capable for internet payment. No charge.
2. Through OTP Bank payment system: Can be used by any credit or debit card which is capable for internet payment. No charge.
3. Abaqoos virtual wallet (not available): For the users of Abaqoos virtual wallet (available in Hungary). With additional charge.
4. Jegymester gift card: Payment with Jegymester Gift Card. If the balance of your card is not sufficient you can pay the rest via another payment option (eg. credit card).
5. MasterCard Mobile (not available): Payment by mobile phone, for users registered in MasterCard Mobile Application.


Ъъъъ  newsm78 Някой да има идеи... CIB/OTP Bank... това са някакви унгарски банки... Мога ли всъщност да платя аз с крадитна/дебитна/банков превод... някак си от България?

Виж целия пост
# 530
Здравейте! Продбутвам темичката с един проблемец  Simple Smile
Както посъветвахте, реших да се жертвам за Парламента да слушам на английски. Както вече е съобщено и обсъждано в темата, вече има възможност за закупуване на билети онлайн, има и входна такса за ЕС граждани. Ta... Разбързвам се днес да купувам и аз, тъй като (забележете!) за избраната ми дата в края на юли, има часове, които ВЕЧЕ са Sold out  Shocked
Така, стигам аз до плащането и ми дава опции да си избера метод на плащане. НО! Възможностите са следните:
Please select an internet payment service:
1. Through CIB Bank payment system: Can be used by any credit or debit card which is capable for internet payment. No charge.
2. Through OTP Bank payment system: Can be used by any credit or debit card which is capable for internet payment. No charge.
3. Abaqoos virtual wallet (not available): For the users of Abaqoos virtual wallet (available in Hungary). With additional charge.
4. Jegymester gift card: Payment with Jegymester Gift Card. If the balance of your card is not sufficient you can pay the rest via another payment option (eg. credit card).
5. MasterCard Mobile (not available): Payment by mobile phone, for users registered in MasterCard Mobile Application.


Ъъъъ  newsm78 Някой да има идеи... CIB/OTP Bank... това са някакви унгарски банки... Мога ли всъщност да платя аз с крадитна/дебитна/банков превод... някак си от България?


OTP е карта на банка ДСК.
Виж целия пост
# 531
Ами нямам карта или сметка в ДСК  Sick
Виж целия пост
# 532
И аз нямам, а и на мен ми предстои купуване на билет за Парламента...
Не мога да повярвам, че са го направили единствено с цел да улеснят унгарците...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 533
Някой да има идеи... CIB/OTP Bank... това са някакви унгарски банки... Мога ли всъщност да платя аз с крадитна/дебитна/банков превод... някак си от България?

Можеш да платиш с банкова карта на друга банка. Явно CIB Bank и OTP Bank са банките, обслужващи плащането, но не е необходимо да имаш сметки в тях.
Редовно плащам сметките за режийни чрез OTP Bank, а картата ми е издадена от друга банка.
Виж целия пост
# 534
10х за отговора  Simple Smile
Да взема да избера тогава втората опцийка, пък да видим какво ще стане... Може би просто тяхната сметка е в тази банка, ама аз го като прочетох така нещо се шашардисах и не можах да им хвана мисълта  Rolling Eyes
Като стане работата ще дам отчет  Wink
Виж целия пост
# 535
Може би просто тяхната сметка е в тази банка.
Да, това е причината да са споменати. Успех!  Simple Smile
Виж целия пост
# 536
Може да се плати с всякаква кредитна карта и дебитна карта, която става за интернет плащания, например виза електрон. Издателя на картата е без значение.
Виж целия пост
# 537
10х за отговора  Simple Smile
Да взема да избера тогава втората опцийка, пък да видим какво ще стане... Може би просто тяхната сметка е в тази банка, ама аз го като прочетох така нещо се шашардисах и не можах да им хвана мисълта  Rolling Eyes
Като стане работата ще дам отчет  Wink
Ще се радвам да споделиш, включително и дали таксата е поносима.  Peace
Аз ще купувам билети чак след като ми потвърдят екскурзията, дано не е късно...
Виж целия пост
# 538
Цената за граждани на е ЕС е 1750 форинта (11-12лв) на човек.
За плащането: или тяхната работа нещо е бъгава, или пък... незнам може и при мен да е проблема, да не ги набеждавам излишно хората.
След извършване на въпросното плащане (Visa на Societe Generale), ми пратиха мейл, че плащането е Invalid, но не обясняват защо. Проверих, наистина не са ми изтеглили никакви пари. Говорих с моята банка, провериха хората, всичко си е точно, картата е ОК, всички плащания са разрешени, не би трябвало да има каквито и да били проблеми с разплащанията. Върнах отговор на мейла, където ми казват, че пеймънта е инвалид, да ги питам защо, отговориха ми веднага... че не знаели защо и съветват да пробвам с втората опция (не ОТP, a CIB Bank). Изпълних съвета им, платих през CIB... Този път мейла казва, че картата била блокирана и пак е Invalid. Звъня аз пак в моята си банка, хората казват: глупости, няма такива работи, нищо не е блокирано (бай дъ уей, по време на този филм, извършвах и други плащания, по други направления, които си бяха напълно успешни).
Та незнам сега, въртя се тука в тоя кръг, ще проучвам още нещата, но вече в понеделник. Сори, че твърде подробно разказвам, ама нали обещах, че ще дам пълен отчет...  Mr. Green
Виж целия пост
# 539
Така, пак съм аз  Mr. Green
Вече имам билети за Парламента. Явно въпросния сайт нещо е блокирал в петък или незнам там какво не му е било наред. Днес си платих безпроблемно (по същия начин както онзи ден), пратиха ми билетчетата и всичко е точно.
Цената: за 2 бр. билети - 3500ft - 23лв са ми дръпнали. Смятам, че е напълно ОК, а и доста от момичетата е темичката са казвали, че напълно си заслужава парламента, така че съм изцяло оптимистично настроена  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия