Будапеща - 4

  • 59 267
  • 736
# 510
Правя планове за 6.09,връщам се да изчета темите.мислим с кола да пътуваме-съвети?
Виж целия пост
# 511
Veselina K, не е невъзможно, но така за един ден ти препоръчвам Братислава  Peace По-близо е, по-малък е града, а заслужава внимание.
Виена за един ден е малко като да почнеш да ядеш сладолед и когато вече ти е най-вкусно да трябва да го оставиш. Ако все пак го решите (което няма да е грешка, разбира се, всеки си преценява) - малкия ринг с прилежащите по него забележителности, пешеходната Кернтнер щрасе (която тръгва от операта и минава пред Щефанс дом), градините на Белведере и Шьонбрун, Шведен плац, паметника на Моцарт, Хундертвасер хаус. Това от към 9 сутринта до 8 вечерта е напълно постижимо при спокойно ходене и ползване на транспорт.
Виж целия пост
# 512
Благодаря ви за бързите отговори, голяма работа сте ей  Laughing
Аз всъщност го мисля именно само да хвърля едно око на Виена, да видя дали ще я харесам и дали тя ще ме хареса мен и да зная след време дали искам да се върна там. Прави сте, че то като го почнеш сладоледа, малко тъпо да не си го изядеш до край, но поне мога да си напускам камъчета по пътя като Хензел и един ден по пътечката по пътечката, бам пред Белведере  Wink
В този смисъл точно такъв някакъв ринг със забележителности ме интересуваше, за който казваш, Шебек, просто да го имам на идея дали е възможен или не.
Пътя сме го намислили с Eurolines от Неплигет до Ердберг и после вече предполагам някакъв градски транспорт към центъра (може да го подкажете този момент, ако сте наясно, от Ердберг до въпросния "ринг", както го нарекохме).
Виж целия пост
# 513
С Юролайнс трябва да изберете най-ранния и най-късния. Хубавото ще е, че уморени или каквито и да било ще се возите, няма тепърва да се товарите с шофиране по пътищата, които са доста натоварени заради тировете.
Моя сбълъск с Виена беше "Хм...че това ли е Виена, та то е...", което после премина "Че, то не е лошо тука, има и интересни неща..." и накрая вече бях на "Че какво не ми хареса вчера, то е толкова хубаво тука"  Laughing И трябваше да си ходим...
Така наречения малък ринг е Шотенринг. На него са Вотивкирхе, операта, кметството, парламента, двореца Хофблург, музеи разни, розариума, на близо е измутилната Карскирхе...

Ето една много полезна карта, доста популярна е из нета:
http://dox.bg/files/dw?a=1a059086d2

Малкия ринг е с пунктир и на него са числата - 21, 19, 18, 17, 16 и така на дясно 36 операта, до 29, 28 и сме на канал Дунав.  Може не целия разбира се, по желание е. Ще се ориентираш по забележителностите. Пешеходната до операта е с оранжев пунктир. По ринга вървsт трамваи и метро - трамвай 1, но и 2 мисля  newsm78 и лилавото метро U2.

До ринга се стига от станция Ердберг (до автогарата) с оранжевата линия U3 до Ландщрасе, където се прекачвате на зелената U4 до Шотенринг и почвате да въртите. Може и до друга станция в центъра - виж картата на метрото и ще се ориентираш лесно  Peace Лилавата линия U2 чертае точно трасето на ринга.
Виж целия пост
# 514
Искам да попитам пътувалите съвсем наскоро и живеещите там, дворецът на Сиси и центъра около Ракоци и моста Ержебет, още ли са така занемарени и в окаяно положение, както преди 3 години? Дали е направена някаква реставрация и реновация на сградния фонд, защото определено има нужда от нея. Peace
Виж целия пост
# 515
Гледам я Будапеща от 2007 до сега на равни интервали и смея да твърдя,че регионът около моста Ержбет е понапудрен, но около Ракоци - не. Изобщо останах с впечатление,че сегашното унгарско правителство нещо не е много полезно за здравето на държавата...
Нощна птица, никога не бих имала колебания за Синагогата. От архитектурна гледна точка сградата е впечатляваща, към всяка група влизащи се прикрепя екскурзводо , а акуститката е такава,че четирите- пет групи, които бяхме едновременно вътре въобще не си пречехме. Ние си допълнихме синагогата ( в която аз ревнах без абсолютно никаква причина, рядко ми се случва,но съм ревала по подобен начин на 3 места по света) с разходка из еврейския квартал, няма минутка, която да не си е струвала!
Виж целия пост
# 516
Анджи, мека Мария съм аз, не ми трябва много убеждаване!  Grinning
Бях склонна да я пропусна заради девойките, на които не им се ходи "по църкви и синагоги", но пък и аз съм човек!  Peace Идея колко време ще ми отнеме /дали има чакане/ и къде мога да ги закотвя докато аз си гледам?
И още едно въпросче на "религиозна" тема.
Някакси сърце не ми дава да ида в католическа страна и да не послушам орган... Случайно да имате представа в петък или събота в коя катедрала и от колко часа ще има служба? /С девойките - пак същото упражнение  Joy/
Виж целия пост
# 517
Eto, Птиче Simple Smile , програма за петъчните и понеделничните концерти в Сен Ищван:
http://www.organconcert.hu/

Обиколката в Синагогата не продължава повече от половин час. Чакане няма, но има яко претърсване, гответе си. Съвсем наблизо има парк и кафенета и бирарии и сичкото Simple Smile
Виж целия пост
# 518
Уау, направо по поръчка!!!  Hug
За съжаление, ни за Парламента, ни за концерт не смея да купя билети, докато не ми потвърдят екскурзията.... Организираният туризъм си има своите рискове...
Умирам от страх, че всички вече са изгледали Будапеща с евтините полети и вече не са останали такива като мен.... Дано да греша, че вече съм се пренавила!
Виж целия пост
# 519
Уау, направо по поръчка!!!  Hug
За съжаление, ни за Парламента, ни за концерт не смея да купя билети, докато не ми потвърдят екскурзията.... Организираният туризъм си има своите рискове...
Умирам от страх, че всички вече са изгледали Будапеща с евтините полети и вече не са останали такива като мен.... Дано да греша, че вече съм се пренавила!

Не забравяй, че има и хора, които обичат организираните екскурзии.Със евтините полети, летяха свободноорганизиращите се.  Имате шанс и цената е добра.  Laughing
Виж целия пост
# 520
Eкскурзията е с чудна дестинация, уникално евтина и в най-хубавото време на годината, дано повече хора го оценят!  Peace
Виж целия пост
# 521
Начи, искам да кажа,че само ми липсва другарче и ПАК съм хукнала натам.  Embarassed
Да не остане година без непосетена Будапеща направо! Simple Smile
Виж целия пост
# 522
Ех, ако се возеше и в автобус, направо те взимаме в отбора на 28-годишните!  Peace
Скрит текст:
На 22-ри юни посрещнете залеза на най-продължителният ден
в лодка по Дунава - с едното око в Буда, а с другото - в Пеща!  Joy
Виж целия пост
# 523
Е, че защо да не се возя! На всичко се возя аз!
(пускай ми ти мухи, пускай...)
Виж целия пост
# 524
Аз само да попитам...
Всъщност наистина ли е толкова вълнуващо да посрещнеш залеза в лодка и да видиш как една по една великолепните сгради по брега грейват в златни светлини? И лангушите наистина ли са толкова вкусни, когато краката ти тръпнат от умора, а очите и умът са зашеметени от приказни дворци и църкви? Само питам....
 Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия