Будапеща - 4

  • 59 267
  • 736
# 570
Колебая се единствено поради възможността уиз да решат да сменят час/дата и не знам какво става в такъв случай  Embarassed Иначе още отсега билетите за автобус бих взела дори  Laughing

А идеята ни е последната вечер да си оставим багажа в някой хостел докъм 11-12 вечерта да се разхождаме и после да отидем в някое заведение, което да си е денонощно. Само въпросът с транспорта остава - видях, че има някакви автобуси, които вървят през нощта, а и превозът на уиз е може би е вариант..  #Crazy

Иначе как е времето в първите 10-тина дена на септември? Четохме много противоречиви коментари и накрая ще помъкнем половин гардероб  Confused
Виж целия пост
# 571
Също не мога да разбера ISIC студентските карти приемат ли се и има ли реални намаления някъде за студенти?

Между зоологическата на Виена и Будапеща запознатите коя биха ни препоръчали?
Кира, в Будапеща с ISIC картите дават намаление в Парламента, друго още не съм проучила, а и мен ме вълнува този въпрос. По спомени, във Виена навсякъде, където сме били, имаше намаления за студенти. Била съм само в Зоо-то във Виена - прекрасна е! В градината на Шонбрун е и ако сте планували ходене до там /заслужава си!/ е удобно да минете и през зоото. Препоръчвам сутрин, докато още не се е напълнила.
Виж целия пост
# 572
Те не сменяват толкова често часовете, и ако има подобно нещо го правят от рано (както смениха часовете за Кипър от септември и това вече е отразено)  Peace
Има нощни автобуси, но е доста завъртяно - аз съм издирвала в нета и засичах разписания и спирки (че в нета е леко бедно по тоя въпрос), имам схеми, карти и прочие, но не бих ти препоръчала. Мога да ти ги дам все пак  Wink
Барове има доста, играла съм карти до 4 сутринта в няколко от тях  Mr. Green Обаче и нова не бих препоръчала. Ако е за дискотека, купон и прочие да  Peace Ама да седиш и да чакаш да мине време е  Confused Добре че имат отопление, че нощно време е кучешки студ.
Аз лично, бих ти препоръчала Скайкорт:
https://picasaweb.google.com/108933759603549992086/SkycourtInter … rior?noredirect=1
https://picasaweb.google.com/108933759603549992086/NewBUDPhotosF … rHTA?noredirect=1

Това е денонощен мол-чакалня, построен на летището за пътниците с много престой между полетите. Заведенията работят денонощно, има много удобни кожени дивани и е топло. За нощно прекарване е много добро. Отивате с последните дневни траспорти около полунощ и до 4 там, тогава почва чекина и готово. Спестяваш главоболия.

Противоречиво е много. Времето е динамично, и реката го усмита още повече. Вечерно време навсякъде бичи парно, хората са със зимни якета. През деня 40 градуса да пукнеш от жега. Аз лично избирах да мръзна сутрин-вечер, отколкото да нося дрехи по цял ден. Принципно там пролетта идва по-рано и си отива по-късно от България. Като ходихме юни аз тръгнах по една жилетчица, всичко останало лятно и кратко. Измръзнах още на слизане от самолета, отиде и нощна разходка и всичко.

Виж целия пост
# 573
Цитат
Кира, в Будапеща с ISIC картите дават намаление в Парламента, друго още не съм проучила, а и мен ме вълнува този въпрос. По спомени, във Виена навсякъде, където сме били, имаше намаления за студенти. Била съм само в Зоо-то във Виена - прекрасна е! В градината на Шонбрун е и ако сте планували ходене до там /заслужава си!/ е удобно да минете и през зоото. Препоръчвам сутрин, докато още не се е напълнила.
Благодаря  bouquet Със сигурност ще посетим Шонбрун и ще го съчетаем със зоологическата. Ще си взема и ISIC картата, няма да натежи много в ръчния  Grinning

Шебек, благодаря много Hug
Април направихме грешката да се подлъжем по прогнозите за Мадрид и яко измръзнахме.
За Будапеща вадим зимната екипировка  Laughing Досега мислех, че ще стане с ръчен багаж, но май по-добре един чекиран..
Виж целия пост
# 574
Оф да това с ранния полет към Варна в 05:45 е много тъпо наистина. Ние ще си ползваме хотела и последната вечер, а рано рано най-вероятно с такси ще се придвижим, май само това е варианта. Проверявах метрото, тръгва в 04:30 и точно в 05:00 е на Kőbánya-Kispest, още някоя и друга минута за автобуса... ами за малко няма да стане работата общо взето.
Между другото ние като купувахме билетите беше малко по-късно полета, 06:30 май беше, аз тогава с това първото сутрешно метро си бях направила сметките и резервирах и хотела и т.н. После го смениха с още по-ранен час, много кофти...
Виж целия пост
# 575
Кира, чак за зимна екипировка няма да е  Mr. Green Вземи си едно кожено яке, с което да пътуваш примерно, и то ще те спаси в много ранната утрин и късна вечер. Ако се измъквате сутрин около 8-9 вече грее слънце и не е студено  Peace Вечер по време на разходката ще се гушкате и ще ви е топло  Flutter

Автобуса от метрото до летището не се движи минутки, а минимум 20-25. Сега новия терминал е още по-далече от стария и бая върти  Peace
Препоръчвам ви да си спазвате 2-та часа преди полет, защото терминала е голям, заминаващи е на втория етаж и доста се върти докато се стигне гейта.
Аз така си съкратих веднъж живота отивайки на летището в 8:05, а полета беше в 8:15  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! тогава Господ ли, съдбата ли, ме спасиха и ме качиха на самолета  Praynig А имаше хора, които пристигнаха и след мен, при това с най-спокойната походка и изражение на света  Laughing
Виж целия пост
# 576
Хахаха да да със сигурност. И аз съм изживявала мини-инфаркт на летището на едно прекачване от един терминал на друг с 45мин. между двата полета... и не бих си причинила пак този спринт.

Дали имате идея, да бързам ли да си взимам от Eurolines билетите за Виена сега онлайн или не им се променят цените във времето и направо там като отида на място да действам?
Виж целия пост
# 577
Ако те устройва цената купувай. С времето се покачва. Нали е на категории и в зависимост от наличността за съответната категория такива са и цените. понякога за лица под 26 билета е по-скъп, отколкото за тези над тази възраст. На място не зная какви са цените, но автобуса сутрешния беше около 2/3 пълен. На връщане от летището на Виена до Будапеща ги таксуваха по 18 евро и автобуса се напълни, остана само 1 свободно място. Тоалетните в автобусите работят и не мирише около тях  Laughing
Виж целия пост
# 578
Купих ги. Добре, че ме изюрка да се разбързам - дадох 30лв отгоре от миналата седмица като ги гледах - излизаха ми 51лв за двама, а сега платих 78. Казвам го, защото и друг май беше питал за същото, та ако сте решили да ходите, да не чакате като мен последния момент.
Виж целия пост
# 579
Пак е изгодна цената, не се ядосвай.
Виж целия пост
# 580
Здравейте будапещчанки  Laughing  bouquet
Запланувала съм пътуване другата седмица до Будапеща. От тук хващаме самолет до Бергамо, разглеждаме там, на другия ден хващаме самолет до Будапеща. Имам и смелите мечти след 3 дневен престой в Будапеща да хванем автобус до Виена, но направо се изненадвам на високите цени на билетите между тези два града .. то ми излизат по-скъпи от самолетния билет от Бергамо до Будапеща.  Shocked Laughing Направо не знам какво да правя .. Sad Иначе сме резервирали в Easyhotel. Програмата още я доскалъпвам.. чудя се кой ден, какво .. И сега с тези наводнения направо не знам Sad А от къде се хващат корабчетата за разходка по Дунав? Simple Smile
Виж целия пост
# 581
Иначе как е времето в първите 10-тина дена на септември? Четохме много противоречиви коментари и накрая ще помъкнем половин гардероб  Confused
Обикновено в началото на септември /и дори целият септември/ си е късно лято и е много топло - към 28* максимум /но нощните Т са 10-16*/. От 9 години живея в Будапеща и не съм от най-паметливите на тема сезони, но си спомням само две студени и дъждовни лета, когато дори през август имаме снимки с дълги ръкави и якета. За това сте чели противоречиви мнения. Не знам този септември как ще е, като наближи, питай пак няколко дни преди пътуването и ще ти кажа.  Grinning
Виж целия пост
# 582
Меланхоли, колко пари ти иска?  newsm78 След студентското намаление това.
Наводненията за сега не са стряскащи, яма да ти попречат на нищо, освен на корабчето. По телевизията хвалят унгарците за перфектната организация и бързите реакции  Grinning


 
Виж целия пост
# 583
Купих ги. Добре, че ме изюрка да се разбързам - дадох 30лв отгоре от миналата седмица като ги гледах - излизаха ми 51лв за двама, а сега платих 78. Казвам го, защото и друг май беше питал за същото, та ако сте решили да ходите, да не чакате като мен последния момент.

Прескочи ми сърцето, като го прочетох  Laughing За щастие за нашите дати още са 51 лв. билетите. Мерси за подбутването  Grinning

Полетът пристига към 9:20. Ако вземем билети за автобуса от 11:30 ще рискуваме ли много? Не сме много добре с ориентацията и е възможно да сме с чекиран багаж.

Благодаря на всички за изчерпателните отговори  Hug
Виж целия пост
# 584
Програмата още я доскалъпвам.. чудя се кой ден, какво .. И сега с тези наводнения направо не знам Sad А от къде се хващат корабчетата за разходка по Дунав? Simple Smile

При високи води на Дунава и наводнения, корабоплаването се спира, докато нивото на реката спадне, за да могат корабите да минават под мостовете. Иначе корабчетата се хващат на крайбрежната улица, която беше залята, в близост до моста Ержебет, някъде преди хотел Мarriott, доколкото си спомням. Ако бъркам и не е така , нека някой ме поправи. Peace Мисля, че всичко дотогава  ще бъде наред и ще си изкарате една чудесна екскурзия. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия