Кафене на езиколюбителите - 5

  • 18 592
  • 709
# 690
Аз и дробсърма мразех. В линка на Софи към Уикипедия пише, че било с овчи вътрешности, та затова си представих, че мирише гадно.

The one we cannot mention е на вегетарианска диета с агнешко. Laughing
Виж целия пост
# 691
Аз и дробсърма мразех. В линка на Софи към Уикипедия пише, че било с овчи вътрешности, та затова си представих, че мирише гадно.
Не бе, агнешка дробсърма. При нас редовно овчОто го продават за агнешко.

Цял живот съм имала непоносимост към миризмата на агнешко/овче, ярешко/козе и варена риба  Sick
За един Великден нашите рекоха да направят печено агнешко и после една седмица ходех из къщи и се давех от миризмата  Sick Според тях се било размирисало, според мен смърдеше дълго време и ми се повдигаше...


The one we cannot mention е на вегетарианска диета с агнешко. Laughing

Тя си реже от постната страна на агнето  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 692
The one we cannot mention е на вегетарианска диета с агнешко. Laughing
Тя си реже от постната страна на агнето  Joy Joy Joy

 smile3532 smile3532 smile3532
Виж целия пост
# 693
Според тях се било размирисало, според мен смърдеше дълго време и ми се повдигаше...

Да се върнем към същността на материята - не е ли по-правилно ИЗмириса? На мен РАЗмириса ми звучи като да замирише повече?
Виж целия пост
# 694
И според мен.
Виж целия пост
# 695
Отмириса не е ли?
Виж целия пост
# 696

ДиЗмириса  Joy

Попитах Гугъл, измириса едни го ползват в смисъл на намаляване на миризмата, други в смисъл на замириса ми.......
Виж целия пост
# 697
Вероятно сте прави.  Peace
Аз си го използвам по този начин. Малко като при мъгливо време - "Мъглата се РАЗнесе и вече има видимост", т.е. вече няма мъгла. Та затова и "РАЗмириса", т.е. вече не мирише. Иначе и ОТмириси/ИЗмириса употребявам в същия смисъл. Но пък РАЗмириса го ползвам и в смисъл на "започна да мирише на нещо"...
Виж целия пост
# 698
Въобще, голямо мирисане!  Mr. Green
Виж целия пост
# 699
Въобще, голямо мирисане!  Mr. Green

На Рози, разбира се!
Виж целия пост
# 700
Ама разбира се!  hahaha
Виж целия пост
# 701
....Пуцинка, вери спешъл поздрав за теб (точно така си те представям при първия сериозен дъжд след горещото лято  Hug):




пуцинка не те отрази  Blush може ли да е за мен?  Blush Blush
развалям всичко за кратко  Hug

Виж целия пост
# 702
Въобще, голямо мирисане!  Mr. Green

На Рози, разбира се!
Въх, добре, че не е на лисици.  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 703
Пуцът бил в Алабама, затуй не танцувал под дъжда, но ще се поправи при първа възможност.  Heart Eyes

Ма как ми е блуууууусно.

В хагиса и жито туряли, не ми го хвалете, яжте си го. За мармайт - не съм чак доживотно влюбена в него, но на филийка с масълце и особено с clotted cream (нещо, което ми донесоха пробно, а аз щях да умра от вкусност) е мяууу.
Виж целия пост
# 704
щях да умра от вкусност

 hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия