ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 225
аз да ви питам понеже ние много ама много пътуваме какво мислите за леглото което трябва да си взема. Мислих да взема дървено свекървата у тях имат дървено от племенника ми а майка ми вика и аз за тук ще купя каквото искаш, тоест стават три дървени легла щото малко ме е страх от тези кошарки а леглата дето ще вземем мисля да са такива трансформиращи се на бюро и юношеско легло. Ако може и да споделите какъв матрак да взема че и той много ме притеснява

айде лек ден за сега  Hug

Детския Магнифлекс, на добра цена е. Нашият е такъв и съм изключително доволна. Бебето ще го наследи сега, а на синът ми ще вземем нов за голямото легло.
Виж целия пост
# 226
Добро утро,
аз много съжалявах че за първото не можахме да вземем такова легло трансформиращо се в юношеско,тогава ни беше тясно живеехме при свекърва и свекър,а като се изместихме има малко повече място ,но пък сега ще вземем на каката голямо а за бебо дървена
та кошара на каката .
Виж целия пост
# 227
Добро утро,момичета! Много сте изписали, 1 час ви чета, но и много полезни неща сте споделили  Wink Аз като за първо детенце не съм много ориентирана, чета с интерес съветите тук.. За кошарка аз съм малко принудена да купя от тез сглобяемите, въпреки че май ми се искаше да е дървена, че не сме се нанесли още в новото жилище  Tired С покупките още не съм започнала, но нямам търпение вече.. Оооо и най-важното - преди почивните дни бях на доктор и изскочиха  stork-boy Ще си имаме момче! Да ви кажа много се радвам, макар че малкоо повечко исках момиченце  Embarassed  Живи и здрави ще му се радваме не по-малко! Честито на всички мами разбрали пола на бебо   bouquet
Виж целия пост
# 228
а и още нещо да попитам относно пдч  защо да е опасно на мен спалнята гардероба скрина всичко ми е от пдч а бебо ще спи в нашата стая тоест каквото и легло да му взема вече става без значение
Ами,защото материалът, от който са направени излъчва определени вредни вещества,които могат да причинят алергия и други  на крехкия бебешки организъм.Дървеното легло е екологично чисто. А иначе,да,не може да се съобразим всички мебели да са дървени,но детското легло е мястото,където бебо ще прекарва най-много време и ще е най-близо до този материал.
Дано не звуча вманиачено,още при първото ми дете исках леглото да е дървено,но все пак не съм чак такъв маниак на екологията,въпреки че ми се иска.Просто не мога да си го позволя.Горе долу съм се придържала към някои прости правила,но и аз не мисля да се вглеждам и вживявам чак толкова много в тези неща.

Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 229
Здравейте и от мен маминца  Grinning
Аз нещо се опитвам да се разболявам, обаче вчера си взех витамин С, чайче и от моята отвара от 1 лимон и мед на водна баня преди лягане, едно масажче от мъжо и май закрепих положението. И да кажа - не съм получавала никави контракции от лимона  Peace

Anduli ще снимам кошарката тия дни и ще я кача в албумчето, че не знам как да я пусна тук. При мен просто предната решетка се мести нагоре и надолу, а матрачето е на средно ниво, затова като го пусна до долу и има 15 см решетка над матрака. А понеже много се въртим, хем не може да падне, хем лесно слиза  Peace Верно, че е скъпичка (сигурно, защото е от дърво) и ако сега трябваше да купувам сигурно щях да се въздържа, но понеже е като нова, ще си я ползвам пак  Grinning, а на баткото стаята трябва да стане до 2 месеца. Аааа това с кошарата - нашата беше дървена и пак си имахме алергия. Просто тези алергии са болестите на 21 век, така че трябва да се борим с тях по всички възможни начини  Thinking
Шуши, аз като кажат, че няма кошарки в хотела и взимам на кръстниците, те си имат една такава за почивки, така че съм уредена  Mr. Green
Бебефон - и аз преди се въздържах да си купя и все слухтях дали бебо плаче, дали нещо се е задавил и ходих през 10 мин да го гледам, затова сега си купувам един хубав, че да ми е спокойно. А пък и сега баткото на дали ще съобразява и ще пази тишина, така че бебо ще спи на затворена врата и ще ми е нужен, а и това с почивката и бебето в стаята е супер идея  Peace
Деси, не се ядосвай за снимките - хубавите неща стават бавно  Grinning
Ох, и аз вече няма търпение да разбера пола другата седмица. Затова се въздържах до сега, за да няма грешки и първо да кажат едно, аз да се наглася, а после друго. Гледам да нямам никакво усещане и очакване, че после да не ми е тегаво.

Айде стига съм дрънкала. Хубав ден на всички коремчета и много целувки  Hug
Виж целия пост
# 230
Между другото като казахте за ПДЧ, ето още един плюс на кошарката от плат Simple Smile Но както и да е. Исках да кажа, че нашичкият изкара 6м в коша за новородено от количката Simple Smile Там си му беше закътано и приятно, а и лесно се носи по стаите. Лесно се изкарва на разходка и като заспи навън само го откачаш от количката и го внасяш - е това беше лятно бебе и не се събличаха дрехи. Бебенцата са свикнали на топло и тясно и хич не ми е добре в широко празно легло, което от горната страна не е покрито с нищо и т.н. Е, някои са свободолюбиви. Абе както всичко останало си зависи от детето, ама да знаете, че коша за новородено е един добър вариант включително го слагах на спалнята до мен и не се тревожех дали ще го смачкам Wink

ПДЧ - то всички легла, секции и мебели в дома са направени от него и ако летят частици дървен прашец, то бебето ше го вдиша независимо от това какво легло сте му купили. Peace Според мен това е изкривяване на истината, че като му вземеш дървено ще го спасиш от летящите частици - та нали родителите постоянно вдигат частици като сядат и стават на спалнята, на дивана и др. newsm78
Виж целия пост
# 231
Елинце дано си права миличка  Hug Hug стискаме палци да се види дупенцето на бебока и да е искания и мечтания пол за вас!да се похвалиш веднагаааа!!!!

Шушинка... много си права за кошчето  Joy Joy малкия също доста време ми изкара там ,а и с коликите е по-удобно за него и за нас!
Виж целия пост
# 232
Здравейте мамчета  Hug
Мацка, честит рожден ден на патерици!!   bouquet Любов, любов и пак любов, и да сте здравички!
Чудесни неща обсъждате и много помагате, нали знаете  Peace Да споделя и аз нещичко:
Колики - нищо не ни помагаше, ни шишета, ни капки..., носене по цяла нощ главно по коремче  Laughing
Стерилизатор - ползвах, много бях доволна! Дадох го, дано сега ми го върнат пак Wink
С кърменето и аз бях много зле, дано сега всичко да е наред. Ама като гледам как ме болят гърдите и зърната от сега  Crazy
Количките с две дръжки хич не са удобни. Така се измъчих миналия път, но не съм сигурна дали сега ще купуваме друга. Може да се наложи да си се мъча със старата. Ще видим какво ще стане.
Ох това с леглата ни е голям проблем. Имаше някой като мен. С кошара в спалнята, спалня и общо взето няма място за нищо. В началото бяхме с едно ужасно легло, което се люлееше, но беше с едни метални тръби и постоянно се разкачаше. Сега така си стои в кашона - изобщо не мисля да го ползвам. После взехме кошарата. Не съм очарована и от нея, но закрепихме положението. Малкия е почти на 5 и още спи в нея. Та като се роди бебето изобщо не знам къде ще го слагаме. Зимата спим в една стая, че се топлим на ток  Crazy Ще ми се дървено, но просто ако купим и такова, изобщо няма да има място за нас! Абе, луда работа.
За многократните пелени - Моарейн, благодаря за информацията. Ако може още да споделяте, тези които са ги ползвали, че ми се ще и на мен да ги пробвам.   bouquet
Бебчо не спира да ме рита Simple Smile Излязоха ми резултатите от второто БХС и не ми харесват много. Въпреки това, не се шашкам, което е нещо ново за мен. По принцип съм голяма паника, но сега просто си знам, че всичко е наред Whistling 1:180 ми е риска. Предната ми бременност беше 1:250 някъде и бебчо се роди жив и здрав, и с едни кълчици сладки  Heart Eyes
Елинце, никакво разболяване! И на мен ми се ще едно масажче, може и не от мъжо  Mr. Green
Деси, съчувствам ти за чакането, но ще си заслужава  Peace
Желая ви приятен ден коремчета и само положителни емоции  Heart Eyes
Виж целия пост
# 233
 Simple Smile Здравейте! Да се включа и аз, че отдавна не съм писала. Почивните дни бях по язовирите и се беше събрало доста за четене..... но се справих  Wink Много интересни теми.
Аз преди няколко седмици се бях побъркала на тема колички  Embarassed! По цял ден това гледах! Но нищо не мога да избера....... Може би тази на чиполино 3 в 1 не е лоша, но не е ли доста тежка...... Иначе определено държа на зимния кош - май ще имаме голяма нужда от него. Не съм бутала количка, но определено още от началото съм на мнение, че тези с двете дръжки не са удобни, за това ги изключвам  Naughty
Това с многократните пелени и мен ме вълнува най-вече от финансова гледна точка, защото съм чувала, че наистина се спестяват пари. Пък и аз малко природозащитничка си падам  Blush та не ми се иска да замърсявам излишно. Обаче ако изискват наистина много усилия определено не бих се наела с тях  Naughty Така че ще се радвам на повече инфо по въпроса. Благодаря, Моарейн!
За другите покупки още не съм умувала, но май няма да купувам всичко от веднъж, да не се окажат после много от нещата излишни. Много хубави съвети давате, благодаря ви!

Малко дългичко стана, но искам да ви споделя какво сънувах. Че бебо се е родил доста по-рано (може би около 2м) но въпреки това си беше наред, даже много голямо за новородено  Laughing и още по-смешното е, че не му дадох да суче, а някакви бисквитки ядях или нещо подобно (тук малко ми се губи) и дадох и на него и то си хапна  Joy И после не искаше да суче. Странното е, че аз и преди бременността съм сънувала, че бебо се ражда и вече едва ли не е голям човек и всичко само прави  Thinking
Виж целия пост
# 234
Маминки, честно да ви кажа, и с първото дете бях и все още съм на мнение легълцето да се избира според личния ви вкус и предпочитания, не се фокусирайте толкова върху сгъваеми / дървени...и пр... и двата вида са хубави, и двата вида ползвам, и една дървена имаме в спалнята в момента и една сгъваема седи разпъната до нея, чудесна работа върши всяка за новородено, цените са напълно съпоставими, избирайте си ги на външен вид да ви харесват и толкова.

За количките според мен основно правило е кой и в какви условия ще я ползва - има ли асансьор, има ли къде да я държи разтворена във входа/етажа/апартамента, има ли рампа между асансьора и нивото на земята, рампата удобна ли е за майка да смъкне количката по нея (при нас има рампа, но трябва да съм поне 70 -80 килограмова, яко мусколеста, за да взема този самоубийствен хлъзгав наклон), ще я мъкне ли в багажник и ще я сгъва и разгъва ли непрекъснато, багажникът на колата побира ли я... Направете на тези неща добра сметка, от опит го казвам, аз с моята количка в апартамента, в който живея, сама НЕ МОГА да си изведа детето.

Но като цяло с покупките наистина не се изхвърляйте , че е голяма краста. А и сле дтова ще видите какво точно ви трябва, преди това поне тези с първо дете рискувате да накупите доста излишни неща, а някои важни да не достигат.

Дейнджъл, странен сън си имала мила...:–) И аз сънувам всяка нощ едни странни, странни работи...

Виж целия пост
# 235
nininka то и аз искам масаче не от мъжо, ама по-скъпо ми излиза. Пък и мъжа ме мачка 5 мин и толкоз, ама вечер преди леглото само той е под ръка, пък и за без пари става  Mr. Green
Шуши, аз даже ползвах цялата количка в къщи със зимния кош за 1-2 месеца. Беше зимата и количката си беше чисто нова и си я търкалях в нас без проблем. Много беше удобно - кеф ти в кухнята до мивката, кеф ти до дивана, кеф ти до спалнята  Mr. Green Права си , че в началото бебчовците обичат да им е по-тесничко и комфортно като в на мама коремчето  Grinning
dangel_85 и аз такива щоротии сънувам, че като се събудя и се чудя какво става в действителност  Mr. Green
Виж целия пост
# 236
Елинце, явно количката ти не е широка и минава лесно през вратите Simple Smile Но и на ръка лесно се носи - то един зимен кош колко е Simple Smile Добре прави МТ с масажчетата нищо, че само 5мин.

С 2 ръце подкрепям Съншайн за количките и за част от покупките след раждането. Давам пример - повечето деца изкарват месеци в активанта гимнастика и за тях е безценна вещ, обаче моето получи рефлукс покрай други проблеми с адаптираните млека, което ще рече, че нон стоп повръщаше и трябваше да стои в леко надигната поза поне 45 градуса денонощно. Оказа се, че той прекара поливин година от живота си в шезлонга, който беше незаменимо уодбство за нас, а други хич не ги свърта там. Ако детето ви има рефлукс веднага ще разберете, че гимнастиката не е подходяща, а шезлонгът е жизненоважен. Ако обаче ( дано да е така) всичко си ви е наред, тогава купувате на принципа проба грешка и се примирявате с мисълта, че задължително ще има и излишни покупки, защото всяко бебе си има вкус и може  да откаже да ползва някоя джаджа, която уж всички много харесват. Затова тези неща най-добре ги взимайте назаем от приятели ако имате възможност. Peace А ако нямате възможност - надявайте се второто детенце да хареса тези уж "излишни" неща Simple Smile

Деси, тая е много тъпа патка със снимките. Сигурно ти идва да  #2gunfire
Виж целия пост
# 237
Шуши, да ти кажа не ми е много малка количката, ама явно не е много широка щом минава през вратите, не съм се замисляла  newsm78, може би защото не ми е било проблем. Една моя приятелка идва с малкия на гости предния месец и не можа да вкара количката в асансьора, аз даже едвам я слагам в моя багажник на колата, който събира 2 други колички. Явно има много различни по размери колички и като избираме трябва да съобразим багажник, асансьор и т.н. Не че аз съм изчислила нещо изобщо първия път, просто впоследствие се оказа, че съм направила добра покупка, но другите мами могат да направят разумни покупки с тези съвети  Peace
Виж целия пост
# 238
Не се сещам да сте писали, но на мен много полезна вещ ми беше бебешкото кантарче. Бебчо започнах да го кърмя на 7мия ден чак (дотогава беше със системи) и по препоръка на неонатоложката го мерих преди и след всяко хранене и знаех точно по колко изсуква. За начинаещ в кърменето е доста полезно упражнение, въпреки че е крайно трудоемко. Но си бях спокойна че си е хапнало детето.

И също пак в моя конкретен случай помпата и силиконовите зърна бяха незаменими, така че и сега смятам те да са заредени задължително Simple Smile Друго практически не ми трябва за болницата, освен тях, поне на мен там не ми искат да се носи нещо определено. А вече като си е вкъщи човек, ще види как се е устроил и каквото липсва ще се допълни.
Виж целия пост
# 239
Момичета,
да ви се похваля - излязоа ми резултатите от амниоцинтезата, идеални са, нищо му няма на нашия младеж. Категорично се установи, че е момченце Simple Smile

Така че с резултат 1 от 100 и повишено ниво на не знам си какъв хормон, всичко се оказа идеално.

Хубаво е човек да диша спокойно Simple Smile

Сега обаче почнах да се притеснявам, че не го усещам посотянно, а само от време на време, даже вчера си ръчках корема и той милия се събуди и почна да се движи.

Вие интензивно ли усещате бебета? Аз съм в 19 седмица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия