ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 210
Здравейте и от мен!

За кошарите -  Аз изобщо не ги харесвам тези преносимите - много са нестабилни, цапат се лесно, как ще ги пере човек и като порасне малко бебо и оставаш без кръст, защото трябва да се навеждаш много надолу, за да го вземеш, не се регулират решетките  Thinking Аз съм с дървена и съм много доволна, сега съм свалила решетката почти до долу - малкия нито може да падне, а сутрин си я прескача лесно и идва сам в другата стая, но всеки сам решава какво ще му е най-удобно  Peace
Количките - аз мога да кажа от опит - моята е с 3 големи гуми и с една дръжка - супер маневрена и лесно управляема с една ръка. Сега пак ще си я ползвам, като нова е, а съм е търкаляла 2 години. Но при мен просто си беше чиста случайност, че съм избрала такъв модел. Чак в последствие разбрах, че е правилният избор, ама тогава хал-хабер си нямах каква да си взема, гледах само визия  Peace
И ние нямахме никакви колики, ама сме ползвали само цица и не знам дали тези антиколиковите шишета вършат някаква работа. Дано и сега не ми се налага да разбирам   Grinning
Тези възглавнички, дето hopeful_sunshine пише, че са уж безполезни - аз си ги купих от зор всичко да взема и да ви кажа честно си ги ползвах доста време. Като оставях бебо, така го намирах. Не се притеснявах, че ще се обърне, че ще се задави и рани такива, ама също толкова успешно може да се ползва едно оделаце. Аз сигурно сега пак не бих купила, ама нали си ги имам, ще ги ползвам  Wink
За къпането - и ние къпахме първо бебока в леген в мивката, че нашата е достатъчно голяма, пък и зимата там е най-топло. А когато вече не се събираше и взе да му става интерсно го преместихме в банята в анатомично корито със стойка. Е, то мухляса от толкова седене в банята и сега вземам ново, ама май няма да е анатомично, не е кой знае колко удобно, то детето няма да е забито там, все мърда, все шава  Crazy
Ох, и аз искам от тези многократните памперс-гащи, ама да видим дали ще успея да проуча добре нещата и да се навия  Peace
 Стига толкова съм писала. С тези идеи тука, накрая ще изберем най-полезните неща за бебчо  Peace

Лек ден на всички мами, аз отивам да си полегна мъничко, че днес не съм на работа, а детето на градина. КОЛЯМ КЕФ  Mr. Green
Виж целия пост
# 211
Здравейте и от мен!!!
Първо да честитя рожденния ден на екстрийм мацка ! Желая ти много здраве , щастие и любов!!!
Второ-искам да благодаря на всички за съветите-безценни сте-
Годайва количката може да я закупиш само с летния кош и да си купиш отделно кошчто за кола  Peace
Виж целия пост
# 212
dentmed онзи ден си купих крем на кокона и майка и честно казано не съм особено очарована.Преди това се мажех с този на прегнакер и бях по доволна, ама поне цената му е добра. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 213
Бамба, подозирам, че дисциплината се "ражда" заедно с второто дете  hahaha от зор Simple Smile Иначе аз имам същите притеснения за спането и разходките. Също така как ще ги храня и къпя като не може едновременно, а къпането го правим двамата с ММ, та не може да се разделим единия с баткото, а другия с бебето... За зимно-пролетните разходки просто недоумявам. Бебето трябва да се държи по 10-15мин, а големия иска поне час  newsm78 Ще викам бабите да разхождат баткото сигурно докато дойде топло време.
На ясла дори не смея да си помисля да го пускам, че да ми носи вируси и да се чудя как да спасявам бебето  Shocked

Кошарката - Елинце, навеждането не е голямо, защото те се научават да си ползват страничния отвор за влизане и илизане, но за цапането - да, така е. Аз горния ръб съм го покрила с пелени, защипани с рингове за държане и той като гризе пелените поемат лигите. Обаче като от хотела кажат, че кошарките са свършили си хващаме нашата и отиваме, а дървеното няма как... Все пак всеки си решава според вкуса си  Peace

Бебефона - някой се чудеше дали е нужен. Откак ни го дадоха се родихме Simple Smile той си спи в отделна стая, ние може и гости да си каним в това време, а като сме на хотел го оставяме да спи и отиваме на ресторант/басейн изобщо където има обхват. Този специално доста добре хваща, е не може да се ходи далеч, но все пак. Обаче нашето момче спи преди обяд и след обяд. За неспящите денем няма нужда понеже нощем и без това достатъчно добре се чува.

Възглавнички - нашето спеше по корем заради коликите, а тогава няма шанс да се обърне на никъде Simple Smile Но Елинцето е права, че навито одеалце или хавлийка върши същата работа.

Повечето от тези неща са ни ги давали приятели и сме били на принципа да пробваме, пък да видим. Например кенгуру ползвахме 2-3 пъти само, а слинга изобщо не успях да схвана как става и си ги върнахме на хората. Обаче лятно бебе е абсурд да го завреш в такова спарено нещо, докато за зимните ще е ОК, а и количка в снега не може да се бута. Сега ще мисля за кенгуру доста сериозно и ако видя февруари, че прогнозата е снежна сигурно ще купя.

Пазаруването - съгласна с Хоупфул Съншайн, че е рано, а и ние като сме февруарки можем да хванем коледни и следколедни намаления Wink Аз лично ще чакам до тогава за покупките, но пък и повечето неща ги имам от баткото  Sunglasses
Виж целия пост
# 214
Привет мамчета! Аз отдавна не съм се включвала. Тези дни ми бяха доста динамични. Бяхме и на сватба.. да се похваля цяла вечер танцувах, много добре си прекарах. А и явно и на бебо му хареса, защото го усещах как мърда. А тази сутрин как хубаво ме ритна няколко пъти. Разтопих се. Сега на 13 съм на преглед и нямам търпение да го видим мъничето. Тогава трябва да направя и БХС. Дано всичко е наред.
Искам да поздравя с добре дошли новите мами и да ви пожелая много леко и приятно бременеене!
Хубав следобед на всички!
Виж целия пост
# 215
x3m_macka Честит Рожден Ден   newsm59


Момичета за няма и 24ч.сте изписали света трябваше ми половин час да прочета и разгледам какво сте постнали Simple Smile много интересни неща наистина  Hug И аз съм на полу съединител за покупките нямам търпение да започна да пазарувам Simple Smile За бодитата и аз съм решила от тези '' тип палачинка'' видях че сте писали Simple Smile и мисля да вземем 4-5 от тях 4-5 ританки чорапки пак 4-5 блузки 4-5 и някое комплектче като водим на консултация също така и ескимосче за изписването към комплектчето което съответно ще е. Легълцето ще е дървено от тези който после стават на юнушеско.Количката задължително ще е  с една дръжка за да ми е удобно ако детето ревне и да мога да нося и да бутам по удобно е а за кенгурото ще помисля наистина е по практично за зимата
Виж целия пост
# 216
За количките съм съгласна ,че трябва да са с 1 дръжка ,на 3 колела и маневрени ,но и комбинирани ,ако може.Ориентирали ли сте се към конкретна марка и модел ?Аз съм много боса по тези въпроси ,предполагам ще трябва да я тествам на място в магазина.. Crazy Относно кошарката ,ще взема дървена за вкъщи и една по-мобилна за при баба и дядо ,защото се очертава и там да стоим доста от времето... Mr. Green Мими ,това с ескимосчето е много добра идея за зимата ,ще го включа в списъка с покупки. Peace
Виж целия пост
# 217
Офф и вие мислите за количките и кошетките, а аз със два броя какво ще правя Tired май ще купя две колички не ми допадат количките за близнаци ако може някой да ме посъветва аз съм решила да купя две обикновенни и една за близнаци, та когато съм сама ще вземам за двете бебета а когато съм с таткото или с някой друг ще вземам обикновените (знам три колички...но поне ще има разнообразие)така ще е ако някой не ме посъветва нещичко, колкото до кошетките -  две какво да правя, много разходи си има аз започнах да търся вече по магазините за мебели, дрешки и разни други принадлежности за близначките. Знам, че е раничко, но не искам да оставям за последния момент, а и после ще имам корем и няма да ми е приятно по цял ден да стоя права и да ходя толкова.


Сутрин рано излизам и се разхождам много е приятно, вървя около един час и се прибирам, гинеколожката каза че е полезно вече ходя и на йога за бременни да ви се похваля доволна съм за сега. Вчера пък ходих на спа процедури. Мммм толкова беше хубаво препоръчвам на всички да отидат, страхотно е аз ходих в един хотел ако някой се интересува да ми пише на лични съобщения толкова от мен малко се увлякох, а и моля ви ако някой може да ме посъветва относно количките по-горе да ми пише моля ви  bouquet Приятен ден на всички, а и след два дни имам рожден ден Mr. Green
Виж целия пост
# 218
Привет от мен!

Малко се позагубих, но ето ме на линия. Дано успея да ви изчета, много пишете, момичета!

Искам, макар със закъснение да честитя на Десислава и да им пожелая дълги години щастие и много любов и уважение до дълбоки старини!  bouquet
На рожденниците желая здраве! На мамите узнали гащичките на бебоците също голяма прегръдка!
Преди седмица усетих малкото човече да се намества в коремчето ми и оттогава само го чакам да се обади и следя кога ще утихне и кога пак ще се размърда! Simple Smile

Елинце, може ли да пуснеш снимка на кошарата? Заинтригува ме как детенце я прескача. Нашата е дървена, но решетката не се сваля и идеята ми е да и махна 2 пръчки след някой и друг месец. Тези преносимите са ми кошмар, имаме една за пътуване и е толкова кофти механизъма, че думи нямам. Само мъжът ми може да я сглоби и разглоби без да се препоти 1000 пъти.

Относно количките категорично смятам, че с цяла дръжка е по-удобно - за слизане по стълби, за бутане с една ръка и дете в другата, за слизане и качване в превозни средства, когато се наложи ... Аз харесвам на външен вид тези с 2 дръжки, но удобството ми е на първо място

До скоро и лека и спокойна нощ!
Виж целия пост
# 219
Запис за да ви следя.  Simple Smile
Виж целия пост
# 220
Добро утро на всички мамчета  Hug
Вчера бяхме при доки и със сигурност сме  stork-boy толкова бях шашната, че половинката позна пола, че от болницата до нас ходих пеш #Crazy има-няма 8-9 км и след 2 часа бях у нас Laughing днес краката ме болят, бебо рита и си мисля как ще имам изцяло мъжка къща - мъжо, бебо и котарака ( сигурно ще ме пощурят  afwitch  Crazy)

// оплакох се, не ми мина, въпреки това ще продължавам си мрънкам на колегите и да си прося масаж на ходилата Grinning
Виж целия пост
# 221
Добро утро, момичета.

При мен нищо ново, чакам да излезе втория БХС,ч е да го пусна на докторката. Ходя на работа, голям зор е.

За кошарките- аз съм категорично за дървено легло за постоянно легълце. Сгъваемите кошарки за мен са само за пътуване. Не мога да се съглася,ч е дървените са опасни и т.н. Второто ниво се спуска след 6 м., не мисля,ч е има някаква опасност детето да го прескочи и да падне. Нашите пръчки ги махнахме след 2 г., но той до тогава спеше с прилепено до спалнята легло и дефакто решетки нямаше. Беше ми супер удобно.

Feelinsosexxy, честно, не виждам защо си толквоа разочарована, че ще е момче? Не е лошо да си мъжка майка, още повече, че ти е първо дете, второто може да е момиче  Grinning

Айде, девойки, хубав и слънчев ден.
Виж целия пост
# 222
здравейте маминки много се радвам че обсъждате така покупките защото аз като някои от вас със първите си деца бях решила да купувам от всичко и да гледам все скъпото уж по хубаво ама сега вече се замислям  Thinking

x3m_macka   ura честит рожден ден на патерици мила

аз да ви питам понеже ние много ама много пътуваме какво мислите за леглото което трябва да си взема. Мислих да взема дървено свекървата у тях имат дървено от племенника ми а майка ми вика и аз за тук ще купя каквото искаш, тоест стават три дървени легла щото малко ме е страх от тези кошарки а леглата дето ще вземем мисля да са такива трансформиращи се на бюро и юношеско легло. Ако може и да споделите какъв матрак да взема че и той много ме притеснява

айде лек ден за сега  Hug
Виж целия пост
# 223
а и още нещо да попитам относно пдч  защо да е опасно на мен спалнята гардероба скрина всичко ми е от пдч а бебо ще спи в нашата стая тоест каквото и легло да му взема вече става без значение
Виж целия пост
# 224
Добро утро милички!

Anduli много благодарим  Hug Hug

Feelinsosexxy и аз горе долу така реагирах като разбрах,че бебето ще е момче, а толкова бях сигурна ,че ще е момиче  Crazy последва едно пазаруване на бебешки дрехи (сини) и рев и сега ми е по-добре  Hug Hug

Daniella A и на теб не ти е лесно... но мисля ,че ще намериш алтернативно решение,кумата ми е с близнаци и ползва количка на чиполино,доволна е! 2 колички кой ще ги бута едновременно... представи си ,че само 1 ден си самичка, и няма кой да дойде с теб за бебешката храна ... как ще ги сложиш в една количка двете  Crazy Crazy

Коледните намаления са добро решение,ама пуста краста...кой ти чака до коледа  hahaha hahaha
Лек и приятен ден от нас!

п.п. вчера се обадих на фотографката и тя ми каза съвсем спокойно милата,че до сега е била на почивка и снимките и видеото ще станат, ама другият месец  #Cussing out #2gunfire  писна ми от безотговорни хора Sad(( изпрати ми 2 снимки по скайп и каза да съм спокойна ... не знам какво да очаквам вече! сложила съм снимките в албумчето...


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия