ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 540
Здравейте момичета относно имената мм реши да го кръстим на него,че никой да не се сърди а името е българско и много хубаво Иван и на мен много си ми харесва иначе за женски имена много ми харесват Ванеса,Сияна,Стефания  има и други но засега тези се сетих Simple Smile
x3m_macka и ние решихме само да подпишем днес съм обикаляла като луда по докторите да им давам пари за по един печат и подпис за пулмулог (мисля че така се водеше тоя белодробния) 10лв за един печат и подпис без преглед.В психото и там 3лв. после при личната и там 5лв.Добре че мъжа ми е военен и той се оправи в военна болница а за кръвта си взех от тези иследвания където са ми ги правили че имам проблем с даването на кръв Cry

Относно кръста и гърбът болят ме ужасно всекидневно мм ме масажира постоянно и се мажа с един мехлем Арника евтин и мн помага
Виж целия пост
# 541
Леле, какво правите бе мацки  Hug Няколко дни не съм ви чела и 10 страници  Crazy Браво на вас!
Честито на рожденичките и малката принцеса на Моарейн   bouquet
Благодаря ви за поздравите за 1-вия учебен ден  Mr. Green Мина доста добре, но все още не мога да свикна с ранното ставане  ooooh! Кошмари скоро не съм сънувала. И на вас пожелавам същото  Peace
Килограмите ми са +5 и аз също налитам на тестено и сладко (за съжаление). И това от около 2 седмици някъде. Преди това не бях чак толкова "запалена".
Вяра, и нашето момче си е харесало едно Стефи от градината, и иска ако е момиче да го кръстим така  Laughing Ако е момче - Ники (така се казва приятелчето му, пак от градината)
dangel_85, преценяваш плюсове, минуси и решаваш!  Peace
Годайва, много ми е познато чувството. Имах доста такива "приятели", аз бих ги нарекла консуматори - изсмукваха ми всичката силичка. Но всичкото идва от отхвърлянето, което са преживели. Аз самата съм била същата, но изобщо не го разбирах, докато един ден се случи нещо, което промени целия ход на живота ми. Осъзнах много неща и едното от тях беше точно това. За съжаление, докато не го осъзнаят ще продължават да са си същите, а всички останали ще са им криви или задължени с нещо... Много ги обичам тези мои бивши приятели, с които за съжаление в момента не поддържам (и няма как) никаква връзка  Cry Разбира се, има по-леки случаи, в които не е необходимо да се стига до там. Дано твоя да е от тях и нещата да се оправят.
Кати, искам да те питам нещо за БХС. Аз правих и двата. Първия за Даун беше 1:440, втория 1:180, а интегрирания 1:2200. Генетичката ме стресна малко, заради втория резултат, а гинеколога каза, че риска не е толкова висок. Малко ми е странно как от такива резултати се получава такъв интегриран  newsm78 Какво мислиш ти?
Мале, като гледам как купувате и се стягате, чак ме хваща срам  Embarassed Но ще се поправя някъде към Декември  Mr. Green
Целувки мили мои!!!! Heart Eyes
Виж целия пост
# 542
Арника е страхотен крем! Аз съм го ползвала за какво ли не и винаги облекчава. И аромата му не е толкова лош. Simple Smile
А да ви питам, прияжда ли ви се люто? На мен много ми се яде пикантно и все си гарнирам яденето с люти чушки. Чудя се дали вредя по някакъв начин?
Приятна и спокойна нощ, милички!
Виж целия пост
# 543
И аз напоследък хапвам доста люто.Чувала съм ,че предизвиква контракции и го ядат преносилите ,за да родят.Ама не знам ,освен ,че има слабитилен ефект ,не знам как би могло да навреди на бебето..все пак е храна... newsm78
Относно приятелите ,имах една доста близка ,която обаче е заклета мъжемразка и когато и заговорих за сватба ,прекрати всякакви контакти с мен без обяснения.Още не мога да разбера какъв точно и беше проблемът.Нейна работа ,в крайна сметка семейството е над всичко и ако ще ми пречат такива приятели ,вместо да са ми опора в трудностите ,да стоят по-далеч.Иначе не ми беше лесно да преглътна постъпката и... ritnik Добре мами ,захващам се пак с чистенето..Вчера от това прибиране на летни дрехи целите ми крака са в мускулна треска... newsm75 1ironing wash hang 1dishes smile3538
Виж целия пост
# 544
Добро утро, пупички!

Сетих се снощи какво още исках да напиша!  Party
Ралс, маслата на Икаров са много добри. Аз лично се мажа с масло от авокадо и масло от макадамия. Редувам сутрин и вечер. Техните са натурални и можеш с чиста съвест да си го ползваш! Затоплянето става на водна баня. Потапяш шишенцето в съд с гореща вода и след това използваш.
По въпроса за приятелите и семейството - ПРИОРИТЕТИ! Който не го устройва, моля да не звъни! Годайва, тази жена според мен не ти е приятелка. Тя те използва за развлечение и щом ти не съумяваш да я удовлетвориш, тя се сърди и те напада. Семейството за мен винаги е на първо място! След това са работата и приятелите. Случката, според мен, говори, че трябва да преустановиш отношения с това момиче. Ако тя те потърси, редно е тя да се съобрази с теб, защото ти си с ангажименти - домакинство, дете, бременност.
А относно домакинската работа - винаги съм била привърженик на разпределиние на задълженията. Няма нищо срамно и лошов това мъжът ми да сгонви днес или да почисти с прахосмукачка. Мога всичко сама да си направя. Не чакам той да ми оправи къщата, но когато има възможност защо да не ме отмени? Особенно сега! Винаги го е правел и съм много благодарна, че мога да разчитам на него! Особенно в началото на бременността ми беше голяма отмяна. Без него не зная какво щях да правя!
Ставям ви. Отивам по задачки!
Прекрасен ден!
Виж целия пост
# 545
Здравейте,момичета!
Надявам се всички коремчета са добре! Hug

Виждам,че обсъждате имената!Аз съм в голяма чуденка, не ми лепва още име на езика,голямо чудене пада. Аз съм от майките,които влагат смисъл в имената,не залагам на кръщаването по буква,а по качества-първият ми син носи име,което значи упорит,твърд,постоянен-баща му е такъв-затова си е кръстен на него  Mr. Green.Сега търся красив смисъл и за бебчо 2.Хрумват ми някои хубави имена,но заради познати хора не смея да ги използвам.То пък винаги,каквото и име да избера,все ще познавам някой с него,може би трябва да забравя за този момент.

Хубав ден на всички! Hug
Виж целия пост
# 546
 Simple Smile Добро утро и усмихнат ден на всички!

Вяра - А, дръжките ме притесняват, защото са 2, а аз искам цяла. Мисля, че по-лесно се бута такава. А и колелата са двойни......... Не отговаря много на критериите ми в общи линии, за това за сега я отказах. Вижте на каква промоция попаднах, мисля, че е много добра:
http://www.novobebe.com/productDetails-bg-3881.html

x3m_macka - много ти е хубаво името  Simple Smile Аз напоследък се си представям, че ако е момиченце ще му казвам Габи. А и сякаш не е от тези имена, дето в училище могат да му измислят гаден прякор - все пак и това е важно. Ще видим таткото какво ще каже.  Simple Smile А Димитър е много хубаво име според мен - моя баща така се казва, и ако случайно е на него и е момче бих го кръстила точно Димитър. Но като не можеш да го възприемеш, може би е по-добре да избереш друго име. Някои казват, че бебето си идва с името. Просто като се роди и го видиш знаеш кое име е за него  Simple Smile

 Thinking Относно приятелите да ви кажа, напоследък усещам някаква нетърпимост към определени хора. Те и преди са ме дразнили нещо, но сега направо не мога да стоя покрай тях и само ги засичам - хич не си трая. Ще взема заради някакви дреболии да си разваля отношенията и много ме е яд  ooooh! А и става въпрос не само за приятели, ами и за роднини. Някак си нетърпимостта ми страшно много се е изострила  ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 547
Момичета, пак сте е уляли в писане:) Аз тези дни имах много работа и дори поглед да хвърля нямах време. Ще се опитам да Ви изчета довечера, че сега пак отивам по задачи. Аз напоследък съм ок, само понякога сутрин се изненадваме с повръщане:) Но на фона на предишното гадене съм направо супер.

Пожелавам ви един прекрасен ден!
Виж целия пост
# 548
Сънфлауър, много се радвам,ч е ти е харесала супичката , мила.
Аз вчера получих колет домати от баба ми ( по куриер праща милата, ама има много и не знае какво да ги прави) и ще спретна доматена. Пефектно е за фигурата и стомаха да имаш тенджера домашна супичка в хладилника. Топла доматена супа с рендосано сиренце отгоре и домашно изпечени крутони....ох ох ох Simple Smile

Не мога да се въздържа да ви споделя и друг страшно вкусен аламинут. Белени домати със зехтин и отгоре извара, разбъркана с малко майонеза. Например козя извара 500 гр. се разбърква с една кутийка майонеза лайт. Мажеш си филийка, отгоре доматчета...

Извинявайте, ама все около зеленчукови неща ме върти и диетични. А иначе сладко и тестено не отказвам, да не решите, че съм света вода Simple Smile

Вяра А - според мен от геокс ще си доволна, те правят удобни за ходене обувки. Имам сега 2 техни чифта мокасини, много им е мека цялата подметка вътре.

Дани, за имената и аз обичам да няма никой в обкръжението ни със същото име. Даже ако не познавам друг извън семейството с това име - най-добре. И почти така се получават при нас, де.
Виж целия пост
# 549
Здравейте пупита   bouquet

dangel_85 аз имам лятна количка на TFK останала от сина ми - много съм доволна от нея. Не е като твоята - друг модел е, но наистина е страхотна. Пазя си я и сега ще си я ползвам с голям кеф. А и от други мами съм чувала само хубави коментари за тази марка  Peace
А относно двете дръжки - имала съм колички и с цяла дръжка, и с две. За мен нямаше никаква разлика. И двете ми бяха много удобни. Но всичко си зависи от детето все пак - ако детето ти е спокойно и му харесва да стои в количката, дали ще е с 1 или с 2 дръжки е без значение. Но, ако не се задържа в количката, тогава със сигурност ще ти е по-трудно, ако е с две, защото ще трябва хем дете да носиш, хем количка да буташ. Това разбира се е лично мое мнение  Peace

nininka и моя синковец натиска за Ники, ако е момче. Много държи да участва в избора на име за бебето - голям мерак му е  Grinning

hopeful_sunshine аз след малко пак тръгвам по мъките за обувки, но определено вчера Geox-а ми харесаха и май ще скоча да си ги взема  Peace

За количките - аз определено се спрях на тази

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/34596

Само дано ми се побере в багажника, че иначе пак ще почва голямото чудене  Rolling Eyes

Довечера пък съм на родителска среща в градината. Ще видим тази година какво ще е  - нали са предучилищна  Heart Eyes

Айде гуш от мен и успешен ден на всички

п.п. Не забравяйте да си вземете връхна дреха и чадър, че следобед го дават застудяване, силен вятър и дъжд - идва си есента вечееее  
Виж целия пост
# 550
Здр мами Hug
Редовно ви чета , но имам проблем с компа в нас и за това не пиша #Cussing out
Видях , че повечето вече гледат за обзавеждане и колички и са показали страхотни неща Simple Smile
Аз съм решила да имам бейби парти през Декември само с приятелки и колежки и сега се занимавам със списъка с подаръци  Tada
Иначе нощем ме гони безсъние и сутрин силно главоболие ...това е при нас....целувам виииии  bouquet 
Виж целия пост
# 551
Как сте, мацета Simple Smile Толкова много пишете, че все имам да чета, но не и да напиша нещо...

Гледам дискутирате имената: аз за момиче си бях измислила, но май се очертава да сме със сини гащи (ще разберем началото на октомври) и ми е страшно трудно да измисля име, което и на двамата с mr. Котарак да ни харесва. Само за 1 име сме 'за' и двамата, но има време де. Не го кръщаваме на никой /баби, дядовци/. Терминът ми е на рождения ден на таткото, но май не е хубаво да са с еднакви имена, а подобни ще е мнооого трудно /относно значение или буква/ да намерим нещо подходящо. Горе-долу чакам просветление от горе, знаци, сънища, незнам. Или като се роди то само ще ми 'каже' Wink

Относно шопинга: Най-после си купих нещо! Ходих в H&M и си взех 2-та сутиена, които дискутирахме преди време /2 за 1, черен и бял за 25 лв./. Купих си и дънки 'мама' - много съм доволна, защото ще има какво друго да обличам, освен клинчета Simple Smile Взех си и един официален анцуг, който като облека по не-спортен начин, прилича на панталон. Много хубави нещица. В магазините за бременни ама 1 нещо не ми хареса, а да не говорим какви са цените там...  #2gunfire
Ботуши ще търся като му дойде времето. И моите все са с токчета, но ако ми се подуят крачетата, ще трябва да намеря нещо друго май... Иначе си взех едни страхотни кожени миналата година от Графа, български и съм супер доволна! Май беше от AQUAMARINE.

Да ви се оплача, краткото ми излизане до мола завърши с прихванат вирус /хрема, гърло/ и още подсмърчам. Имаше купища народ миналия уикенд, ужасно беше!

Резултатите от всички изследвания са ми  Peace, освен TSH. Когато започнах да пия еутирокса /25 мкг/, падна на 3.5 след месец, а сега след още месец и половина е 4.2!? Естествено, док вдигна дозата двойно, за да спадне пак. Може би защото на бебчо жлезата вече работи и дърпа от моя хормон, който не достига за един, камо ли за двама и затова сигурно така се е получило, незнам... При вас как е, Хашимотки??

Иначе, коремчето ми бавно расте. Гледам на други мами вече си им е бая оформено. Общо съм качила 4 кг. Все още не усещам 'пърхане' в коремчето, но може би след седмица вече ще започна да различавам гъделичканато на бебчо от червата, хахаха...

Весел ден и ч.р.д. на малкото на Моарейн!  newsm59
Виж целия пост
# 552
Здравейте и от мен Simple Smile
Днес бях на ФМ всичко ни е наред и сме със stork-boy Simple Smile Бях се настроила за момиченце но сега ще свиквам, че ще съм мъжка мама важното е, че е живо и здраво Simple Smile.
Да ви се оплача по кантара на акушерката ми за 3 седмици съм качила 3 кг.  Sad така ми се накара Sad А аз така се ограничавам просто не знам от къде съм ги лепнала тези килограми. Все съм гладна все внимавам какво ям и пак дебелея , по кантар де иначе се събирам във всичките си дрехи и не изглеждам напълняла Sad

Относно имената ние бяхме подготвени повече за момиченце но и за момче имаме име (Кристиян) , което не е  на никои просто винаги много ми е харесвало това име, а таткото се съгласи без проблем Simple Smile)
Виж целия пост
# 553
Котешко, аз например не съм с Хашимото, а с хипофункция на жлезата след операцията. Та при мен - от два месеца насам ТСХ е 0,95, като аз съм на 50 мкг от 6 г.с. Преди това стойността ми беше 2,50.
Но! Сега започва по-студеното време, т.е. нуждите ни от тироксин ще се вдигнат (мен затова Начев ме предупреди, че може да се наложи края на този месец да ми смени дозата, но това ще го разберем след изследванията, които ще са другата седмица).
Сега, не знам при Хашимотото има ли странично влияние на антителата, нали са увеличени при вас, това доктор ще го каже. Иначе

Цитат
Може би защото на бебчо жлезата вече работи и дърпа от моя хормон, който не достига за един, камо ли за двама и затова сигурно така се е получило, незнам...

не, точно защото бебето вече има работеща жлеза, работата на тази на майката се облекчава, но пък идва студеното време.  Peace
Ти при кой се следиш?

Мацки, празника на детето ми вчера мина страхотно, затрупана е с емоции, подаръци и впечатления, много беше хубаво! А аз както всяка година я наблюдавах и си спомнях всеки момент от 19.09.2008 г., която се появи в нашия свят...  Heart Eyes

А за бебето какво да ви кажа, рита си, чак се вижда издутинка на корема, като ритне по-силно. Като се гледам обаче, корема ми е поспаднал на външен вид, отделно май и поотслабнах, преди няколко дни изкарахме вкъщи един ентеровирус с повръщане и беше ужасно... Още не може да ми се оправи апетита.
Виж целия пост
# 554
Моарейн, аз много плача от такива спомени и моменти Wink просто не знам с 2 деца какво ше правя като постоянно ще има поводи - сигурно ще помислят, че майка им не е в час.

Като казахте обзавеждане, ние търсихме за "баткото", че да освободи кошарката за бебето. Само 1 харесахме в Комо, а обиколихме бая магазини и гледах в интернет. Обаче ще го поръчаме за изработка на една позната, че да ни го направи в по-хубави цветове. Нещо зелено и жълто или подобно, защото стаята е наситено оранжева и ще се върже. Откак се е родил, милия, ми е мерак за мебели, ама все си кара на кашони и стари етажерки, но най-сетне му дойде реда  Mr. Green нямам търпение вече!

Също гледах и мебелите на тази фирма, че са доста свежи и имат добри идеи за двуетажни легла, така че ще искаме оферта и за такъв вариант и ще видим коя цена ще ни устройва. Поне жената ще ни го направи с цветове по желание и с някои подобрения, които бихме искали.
http://gtcdesign.bg/category/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B … 1%82%D0%B0%D0%B8/

От тях харесахме, това
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия