ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 555
Здравейте, мамита, надявам се всички сте добре... Hug Аз скоро не съм писала но няма нищо интересно около нас, днес съм на преглед и го чакам с нетърпение! Heart Eyes
За ритничетата-вече са доста по осезаеми, много е приятно...
За детските стаи - и ние търсим за каката нещо хубаво, но още сме в процес на разглеждане, Шуши в сайта на мебели нипес има интересни стаи и на доста прилични цени...
За килата- леле и аз този път качих доста, до тук +7, ужас... старите ми дрехи оооотдавна не ми стават и коремчето ми е доста голямо и оформено,  и много му се радвам, с първото дете в 5 мес едва едва ми личеше, а сега... Grinning
Чао от нас за сега, ще пиша след прегледа, приятен следобяд на всички пупи  Hug
Виж целия пост
# 556
Аз вчера навърших 17 г.с. и влязох днес в 18-та..Защо не го усещам още ?  Sad Thinking
Виж целия пост
# 557
nininka , много ми се иска д амога да ти отговоря на въпроса, но не мога, за съжаленеи. Не разбрах как се прави този интегриран риск. (И при мен е 1 БХС 1:1000, втори БХС 1:30, интегриран, 1:80  Rolling Eyes). Генетичката трябваше да питаш за това, аккто и дали ти препоръчват амнио. Ти какво си решила да правиш.

Не съм ви изчела, много сте писали от вчера, а аз нямах грам време днес да ви прегледам.

Ще ви помрънкам малко. Днес посетих нашия доктор Начев, слава Богу, ТСХ е перфектно, остам си на същата доза. От там ходих при друг еднокринолог, при който си правих обременяване, та сдобила съмс е с гестационен диабет, сега ограничаван, иначе лошо  ми се пише. Довечера ще чета за този диабет.

Изписаха ми и желязо, че хомоглобина още паднал, 104. Начев ме упъти как да го пия. 20 дена това желязо.

Ужасно ми е неприятно, но съм се сдобила с възпален хемороид, който от 2 дена ужасно ме боли, откачам, ама днес ме досрамя да сподела на ЖК-то Sad

Та, днес ми е криво, криво, а на работа ужас направо.
Виж целия пост
# 558
Кати-м  Hug как може всичко наведнъж, това за диабета сигурно ли е ? Боже ,апък аз се оплаквам дето само ме наболява корема и кръста  ooooh! млъквам веднага  Tired
Ани При първескини дават , че първите движения са около 20 г.с ,но все пак за всяка е индивидуално,аз усетих движения 16-17 седмица , но може би съм със задна плацента (имаше някаква такава закономерност)Вече усещам ритници и всички наоколо са ме взели за мезе -дай да бутна , дай да чукна  Crossing Arms
Виж целия пост
# 559
Привет момичета!
като стана въпрос за движенията. При мен като ги има са доста осезаеми, но са нередовни. Вчера, например, цял ден ме подбутва и подритва, а днес никакъв го няма. Питам се защо е така? говоря му, пея му, ама то си мърда, когато на него му е кеф. Май, май проявява характер от сега.
Прегръдки за всички! Хубав ден! Simple Smile
Виж целия пост
# 560
Здравеите отново! Върнахме се от прегледа, беше страхотно изживяване, бебчо мърдаше много, смучеше си палеца и какво ли още не и е момченце на 100%  Heart Eyes. Определено момченцата са повечко в нашта темичка...
Това за сега от нас, спокойна и изпълнена с любов вечер ви желая  Hug
Виж целия пост
# 561
здр мили дами ние на 100% stork-girl
Виж целия пост
# 562
Кати а защо правихте обременяване сега ? Висока ли ти беше захарта ? (извинявай ако си писала преди, но съм пропуснала). При мен захарта беше на горната границата 2 месеца преди сегашното ми забременяване (може би защото тогава преживях най- големия стрес в живота си), но пък от тогава е добре. По принцип говорихме с Начев за обременяване, но малко по-късно.
А за другото, пробвай да го миеш с хладка водичка на всяко ходене до тоалетна (когато имаш възможност де) и мисля, че ще се успокои скоро  Hug

Аз имам доста силни болки в ребрата, вечер не мога да спя - аз всъщност от доста време си мрънкам но вече съвсем не мога да спя, по цяла нощ се въртя и скрибуцам  Confused
 
Виж целия пост
# 563
Здравейте маминки аз минавам на бързо да ви кажа че днес бяхме на фм бебо е напълно добре мърдаше много прозяваше се махаше с ръчичка хващаше си нослето челото и още много.но има едно но казаха ми че плацентата ми е малко по ниско това ве притесни и за това ще помоля на който му се е случило да сподели опит да каже опасно ли е да пътувам и т.н. бльгодаря предварително

айде лека от мен за сега
Виж целия пост
# 564
rendence, юли като си правих ПКК захарта ми беше 5,54, Начев тогава веднага ми каза да съм ходела на обременяване при д-р Бояджиева (тя работи по някаква програма на ЗК и изследването е безплатно), докторката, при която ходя допълнително също ме насочи към нея. Бояджиева каза след седмица да си излседвам захарта, а 22 г.с. пак обременяване Sad То не че е нещо страшно все още, ама ще трябва много да внимавам.
Виж целия пост
# 565
Извинете за невежеството ми ама бихте ли ми обяснили какво е това обременяване? newsm78
Виж целия пост
# 566
Диланди, обременяване му викат като отидеш сутрин на гладно да ти вземат кръв, после ти дават една гоялма чаша глюкоза, от която свят ти се извива и пак ти взимат кръв да видят кръвната ти захар колко е, след 1 час ти точат 3ти път кръв да видят дали организмът успява да неутрализира глюкозата правилно, тоест дали произвежда инсулин както трябва. С 2 думи - изследване за гестационен диабет.

Дентмед, за ниската плацента една майка в парка тука ми разказа. Не са й видяли и внезапно в началото на 7ми месец ражда, а то бебето като расте натежава и притиска плацентата и затова, ама кой да ти види.  ooooh! Няма да ти разказвам подробности, че да не те притеснявам. Ти поне знаеш и ще се наблюдаваш, за да не стават такива неприятни неща. А и зависи колко точно е ниско, де. Дано всичко е ОК  Peace

Нели-88, мерси за информацията за мебели нипес. Повечето от нещата им съм ги видяла, но ние не искаме дървесни цветове и всичко свързано с кафявото Wink въпрос на вкус...иначе цените са супер. Аз гледам на един сайт, който е сбор много мебелни фирми в едно и е по-удобно вместо да гледам на всяка фирма сайта по отделно
http://www.mebelcenter.com/bg/products/523//p:5

Естествено стаите, които ми грабнаха окото се оказаха по 5000-7000 лева  Shocked  #Crazyпри положение, че други фирми предлагат за 500-600лв. hahaha Е, вярно, че са лайняни цветове, сглобявани от някой пиян каруцар и гардеробчето е с размер на скрин, hahaha но все пак.... Да речем, че нещо с хубав цвят, качествена изработка и нормален размер ще е 1500 или 2000 с 2 легла.

Ето това защо е 6 бона например? Защото е ярък цвят май?

А това понеже по-грозничко е 400лв. Разликата е само в размера на гардероба, но тази разлика не струва няколко хилядарки според мен. Затова взимам модела от интернет и поръчвам на тази моя позната мебелистка. Даже ще направя микс от 2 модела защото на единия ми харесва леглото, а на другия дизайна Crossing Arms

Виж целия пост
# 567
Ох, Катииии  Hug Наистина много кофти случки една след друга  Sad Дано всичко да мине добре, пожелавам ти го от сърце  Praynig Ти кога ще ходиш за амнио?
За генетичката - нещо не ми се говори много с нея, депресирам се. Препоръча ми амнио и ми каза като обсъдя нещата с гинеколога си да й се обадя да съобщя решението си, за да си го запише (пак документации някакви). Аз, както ви казах по-рано, съм резервирана относно всякакви игли, упойки и рязаници... Абе, страх ме е. Гинеколога ми е на мнение, че все пак има риск и при този резултат да се прави амнио няма нужда. Сподели за няколко случая, в които се пукат околоплодните води след амнио, но не веднага (някъде 3-4 седмици след това). Така че, категорично няма да правя. Каквото е детето, такова ще си го гледам. Дай Боже да е живо и здраво  Praynig И на всички тук всичко да е наред, и да си родим прекрасни бебчета през февруари!
Шуши, прекрасни идеи давате. Ние засега няма да правим ремонт, но много ми се иска да е така хубаво. Е, като му дойде времето, тогава  Peace
Коте, завиждам ти за сутиените. Аз тука търся, търся  и нищо не намирам  Sad Имам едни от предната бременност, но те са с един шев от изкуствен материал по средата (ох, не мога да го обясня хубаво) и от него много ме сърби (някаква алергия ли е, не знам). Искам изчистен сутиен, без шевове отвътре и други "екстри", но не мога да намеря такъв. Ще се ходи май по другите градове или ако някой може да ми препоръча някой сайт с такива сутиени. Аз съм много трудна и не всички модели ми стоят. Като ида в някой магазин стоя по 1 час докато си намеря нещо подходящо  ooooh!
Хормоните ме тръшкат яко, особено на моменти не мога да се понасям. Пък другите как ме търпят не знам. Само се извинявам за това или онова. Но в началото на бременността и аз не можех да търпя хора наоколо, и гледах да страня от тях, пък ми беше и много лошо, чак не ми се говореше. Сега съм по-нормална  Mr. Green , ама от време на време откачам  Crazy
Честито на разбралите пола на бебчовците.
А мъжът ми преди малко пита: "Душа, какво е това пупита?"  Joy Joy Joy
Лека нощ, ПУПИТА и се пазете!!!   bouquet
Виж целия пост
# 568
На бързо да се похваля, вчера бяхме на лекар с мъжо и най накрая видяхме гащи  Mr. Green
На 95%  stork-girl  Да си призная си ми олекна. Предпочитам момиченце  Embarassed
Виж целия пост
# 569
Шуши, гледам, че си на вълна детски стаи. НИе нали правим вече 2 месеца ремонт вкъщи точно на детската (и малката тоалетна). Наследихме едни детски мебели, от тези дето са по 600 лв. Хич не ме кефят, но за съжаление нямаме пари за мебели (харесала съм на Икеа). Ремонта си го правим ние, т.е. мъж ми де, аз съм смао с идеите (и качествения контрол Wink) Стаята стана много... шарена  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Ако се престраша, може да ви пусна снимки. Та, едно от леглата е тип Приста, така мисля се казваше, персон и половина с ракла и повдигащ се механизъм. Беше цвят череша (много го мразя този цвят), ПДЧ. Та, онзи ден мъж ми ми угоди на акъла и го боядисакхме с бял латекс и отгоре лак на водна основа. Стана супер! За съжаление, нямаме време и за останалите мебели, но догодина може и това да стане. А живот и здраве, след някоя година ще сменим всички мебели и ще я наредм стаята и за двата броя деца. Иначе съм ахресала разни аксесоарки от Икеа, дано успеем да отскочим до там следващите седмици.

Иначе лятото гледах един каталог на детски стаи на някаква полска фирма, имаше страхотни идеи и цветови съчетания.

nininka, амниото сигурно ще е към 1 октомври, но другата седмица се надявам да ме види докторката, която искам да ми го направи и тя да каже точно кога да е. Не знам какво точно е имал предвид твоя лекар под това, че може да се спукат околоплодните води, до сега никой не ми е казвал подобно нещо. Знам, че ако е в по-ранна седмица (17 например), може да се отлепи стента на околоплодния мехур и да се стигне до аборт. МОже да се получат леки контракции след манипулацията. Както каза моята лекарка, риска е 1 към 200. Ти решаваш за себе си кои от двата риска да поемеш. Аз лично също съм много страхлива от игли, като ходя да давам кръв и ми е супер криво, никога не гледам. При първото амнио си купих смаа иглата и щях да умра, като си помислих, че ще ме бодат с нея (даже тогава си мислех, че бодат през пъпа  Crazy и още повече се ужасявах). Абе, щон не исках и упойка при раждането, смятай колко ме е било страх от игли. Ама след 6 часа мъки, се прежалих  Mr. Green То и сега ми е гадно като си го помисля, но съм твърдо убедена в това.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия