ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 510
Ох рапочнахте ми болната тема  Crazy имената ... Искам да си кръстя детето на свекърва ми ,така ,че трябва да е нещо с Р... Може би Росен или Радослав ... но нито едно от двете не ме изпълва ...Харесвам царски имена Александър,Калоян,Симеон.... но   33uu , а таткото не взима отношение по въпроса и никак не ми помага  Crossing Arms
Мими Втората иконка на втория ред е за публикуване на снимки.Кликваш в/у нея отиваш на снимката и кликваш с десен бутон , избираш Copy Image Location  и я пействаш м/у [img ] [/img ] (което ти се е получило от натискането на горепосочения бутон)
За да провериш дали ти се е получило натисни Предварителен преглед  Peace
Относно витамините : Пия комбинирани витамини и доктора ми изписа магнезий заради контракциите (магне В6) ,Там пише , че магнезия е 48 мгр,а в комбинираните имам 100 мгр магнезий  Shocked Въпроса ми е опасно ли е да пия и двете хапчета едновременно,защото аз сега спрях комбинираните  newsm78
Виж целия пост
# 511
Ох рапочнахте ми болната тема  Crazy имената ... Искам да си кръстя детето на свекърва ми ,така ,че трябва да е нещо с Р... Може би Росен или Радослав ... но нито едно от двете не ме изпълва ...Харесвам царски имена Александър,Калоян,Симеон.... но   33uu , а таткото не взима отношение по въпроса и никак не ми помага  Crossing Arms
Мими Втората иконка на втория ред е за публикуване на снимки.Кликваш в/у нея отиваш на снимката и кликваш с десен бутон , избираш Copy Image Location  и я пействаш м/у [img ] [/img ] (което ти се е получило от натискането на горепосочения бутон)
За да провериш дали ти се е получило натисни Предварителен преглед  Peace
Относно витамините : Пия комбинирани витамини и доктора ми изписа магнезий заради контракциите (магне В6) ,Там пише , че магнезия е 48 мгр,а в комбинираните имам 100 мгр магнезий  Shocked Въпроса ми е опасно ли е да пия и двете хапчета едновременно,защото аз сега спрях комбинираните  newsm78


На мен ми изписаха Магнерот за контракциите ,а витамините Prenatal  за това питах днес за тях,аз изчаквам  2 часа  и след това пия витамините.

Виж целия пост
# 512
Благодаря ти Jasil и аз не искам да си спирам витамините заради калция най-вече , но забравих да питам лекаря  Hug
Виж целия пост
# 513
Zdraveite, za pyrvi pyt pisha, poradi lipsa na vreme, no otdavna se kanq i Vi cheta..

V 17-ta sedmitsa sym.., pyrva bremennost, na 28g..

Otnosno vitaminite- oshte ot 3-ti mesets mi izpisaha jelqzo kombinirano s folieva kiselina ( vypreki che nqmam anemiq ili nisyk hemoglobin.) piq i kaltsii. Poradi prolema sys zapeka, koito se zasilva oshte poveche ot jelqzoto, mi izpisaha i magnezievo mlqko, moga da kaja che ima podobrenie. Jiveq v chujbina i tuk izpisvat medikamenti s drugi imena, izsledvaniqta sa s dr naimenovaniq i mi e malko trudno da se orientiram, no se nadqvam che doktora mi si znae rabotata. Bqh se pritesnila naprimer kogato vmesto pyrviq biohimichen skrining doktora me vidq samo na videozon i kaza che e vidql i izmeril vsichko neobhodimo za tova izsledvane, bez da mi pravi kryvni izsledvaniq koito sa pravili na moi bremenni priqtelki v BG..Chak sega  v 16- ta sedm. pregleda bebeto na videozon i mi vzeha kryv...   newsm78
Bebeto mai e momche. Osven, che na Doctoryt taka mu se vijda i az moga da kaja, che go vidqh qsno  Laughing; stranno kak bqhme izmislili samo nai - krasivoto ime za momiche, za momche i ideq si nqmam..

Interesno mi e nqkoq ot Vas uprajnqva li nqkakyv vid fisicheska aktivnost ?

Виж целия пост
# 514
Аз спортувах активно преди да забременея- пилатес и аеробика. Сега се ограничавам до 30 мин. умерено интензивно ходене на пътека, като я слагам с наклон. Чувствам се много добре и тонизирана след това, дано да мога да продължа с това и занапред..

Приятна вечер!
Виж целия пост
# 515
при доктор диана костова съм на фм. относно това мислите ли че отивам рано мен ме притеснява малко факта че май трябваше да отида една две седмици по късно ама нали нямам търпение
аз съм в софия вече
 
и аз да кажа честит рожден ден на рожденичката  newsm59  Gift

относно физическата активност мисля че тичането по градския транспорт цял ден в университета, готвенето и останалата домакинска работа не ми остава нито време нито сила за такива други физически движения

да кажа относно пишкането не ми се пишка кой знае колко по често от преди въпреки че е зачестяло ходенето по малка нужда, но да си кажа много често ми се налага да стискам и се надявам наистина това да не е вредно за бебо

и да ви кажа гърба, кръста и краката много ме болят

айде лека вечер от мен да спите спокойно и да сънувате хубави нещица
Виж целия пост
# 516
Момичета,мерси за прекрасните пожелания!!! Вчера беше уникално.бяхме на сафари и зоологическа градина.Малкият яздеше пони и беше на 7 небе!!!
  Джуджи,Честит Рожден Ден!Много здраве и щастие!!!

Аз пия пренатал и съм много доволна. Отделно пия желязо и магнезий.

Нямахме шезлонг,нито гимнастика, но имаше дървена кошарка на колелца.бях му закачила играчки и като будуваше си лежеше там.много ми беше удобна.после му взех килим от тия пъзелите и на него се научи да пълзи,а после нямаше спасение вече!!! Joy
Годаива, добре си я нахранила твоята зълва! И аз исках девойче и се разочаровах малко,но какво по-хубаво от това,че ще си имаме бебчета,нека са ни живи и здрави-и момичета и момчета!!! И на мен така ми реагират:" оуу,пак ли момче?!"  сякаш искат да ми кажат да го върна и да го сменя!!  Mr. Green


Настя,честито,мила!!! Много години щастлив семеен живот!!!
Виж целия пост
# 517
Дентмед ,между 19-та и 23 г.с. се ходи на ФМ.Лекарите препоръчват в 20 г.с. ,но имаш ли навършена 19-та ,не е проблем.Аз също имам час за 19 г.с. и 5-6 дни.Не се притеснявай ,ако апаратът е добър ,ще се види всичко.Колкото до изследването ,казаха ми да приготвя около 100 лева.Ще изтегля 150 ,да ми е мирна главата. Peace Hug
Виж целия пост
# 518
ИМЕНАТА на бебетата през 2007, 2008 и 2009 можете да видите тук - http://www.myfelicitas.com/parent/index.php?option=com_content&a … =95&Itemid=61
А за 2011 не мога да открия официалната таблица, а само статии, но ето тук има таблици http://yorka-lu.weebly.com/1/post/2012/01/175.html


Желая хубав ден на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 519
Добро утро,момичета!
Тъкмо станахме с малкия,нахраних ги и седнах да ви чета,ма от снощи не сте писали...
Вчера моето момче си взе психото за книжката и на връщане купил на мама ново тиганче,а на малкия огромно игрище,като купим леглата не знам къде и него ще слагам  Laughing
Днес ми се води мързелив ден,ще ходим малко в градинките,ще сготвя и нощо друго,кеф  Heart Eyes
Да ви се оплача,вчера много ме ядоса една приятелка. Понеже преди като мъжът ми го нямаше,постоянно бяхме заедно,а и тогава сестра ми живееше при мен и спокойно оставях малкия.Готвех една манджа,ядяхме я със сестра ми 2 дена,малкия беше на каши и пюрета,беше и на паяка(няма такова чистене като сега). И сега като се прибра мъжът ми,в началото едно,че не се бяхме виждали година и половина,друго,че имах да гледам 2-ма мъже вече. Та приятелката ми,като се върна моя я усещах,че ревнува един вид,да не говорим колко често неканена  се тросваше у нас или се самопоканваше като отивахме за някъде  ooooh! Обясних и,че ние сме от тези,които обичат по семейно да си ходят и когато искаме компания ще я викаме непременно.Сега като съм в болнични по цял ден съм си в къщи-ходя по градинки,по магазини,проблема е,че тя спи (забележете-това ВСЕКИ ден) до 15-16 часа и не остава време да се видим.Като стане ние вече сме легнали с малкия следобяд (или поне той),а аз чистя докато спи,готвя,после мъжът ми се прибира и не остава време.Мъжът ми работи от 7 до 7,дори и до 8-9 вечерта като има поръчки,събота и неделя само почива,АКО няма поръчки.Иначе и тогава е на работа.Та вечерта като се прибере обичаме да сме си заедно,а не да хукна по кръчми например (постоянно ме врънка да ходим някъде ПО ЖЕНСКИ).Та вчера тя ми звъня,но беше следобяд,малкия спеше и тел. беше на безшумен.Та не съм чула.После и звънях,но не ми вдигна.Отварям си фейса и чета съобщение "Търсих те ГОТВАЧКЕ(с големи букви готвачке) ,но ти не вдигна.Явно си се научила да подгъзуваш и си се затворила както предната бременност.На вън има чист въздух,само да ти кажа"  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Ако знаете как се ядосах.Как може да има такива хора?!Ми да се събужда сутрин като нормалните хора в 9-10,ще ходим да пием кафенце,малкия ще разкарваме,по магазини ще ходим.Тя спи по това време.И като има кой да и готви и чисти,няма деца,аз имам пък ангажименти.Просто тя също имаше мъж,но се разведе.Да не ви казвам мотива на мъжът и (който е 100% основателен) -той готви и чисти.Така си и беше.И може би си мисли,че трябва "да възпитам " и моя мъж така. ooooh!
Оф,като се сетя пак така се ядосах.Имам приятелка от Сливен,скоято се виждам 2 пъти по-често от въпросната.Когато имаш желание,намираш и време!
Виж целия пост
# 520
Здравейте  Hug И аз да се запиша на бързо
bamba, честит ти рожденник на патерици! Страхотно е, че е останал доволен мъника!
джуджина, и на теб на патерици да ти пожелая да си здрава, бебчето да расте и да е добре и да сте много щастливи!

Аз пиех витамини мамавит, обаче напоследък реших да ги спра. Хапвам доста плодове, гледам да се храня разнообразно.....Другата седмица ще отида на изследвания и ще видя какъв е резултата от тази идея  Thinking Само калция ме тревожи - в книгата на д-р Спок пише, че трябва да се приема по 1500 мг на ден, което се равнява на литър мляко  ooooh! а аз едва една чаша изпивам.
Аз на ФМ ще ходя другата седмица. Дано не е рано, не ми се чака повече. Ще ми я правят на 4d и ще го видим по-добре и ние с таткото. Може и клипче да получим ще видим  Simple Smile Нямам търпение. Докторката каза, че е 60 лв. прегледа при нея
А за креватчетата - първо мислех преносима кошара, но като се замислих нашето мъниче ще е при нас до към 5 г. по план (до тогава сигурно няма да има готова отделна стая) така че ще е по-добре дървена, за да може да си спинка там до тогава
Виж целия пост
# 521

GodaiVa, лоша работа с тази твоя приятелка. Не съм сигурна, но имам чувството, че нещо се дразни на това, че се чувстваш щастлива с мъжа си и искаш да имаш време за него. Може и да ревнува, не знам, но при всички положения не ти трябва такова отношение в момента! А за чистенето и готвенето – аз да си кажа моя мъж много помага и съм много доволна  Simple Smile. Дори в неделя изчисти банята, за да не дишам аз препарати, че много ме притеснява това. Обаче мей не бива толкова да го юркам, че взе да се чувства като домакиня  Thinking...... Само с готвене не съм го занимавала още. Но като се прекали наистина сигурно му писва на мъжа – кой може да търпи жена му да мързелува, а той да шета  Naughty. Аз самата не мога да търпя това, а какво остава за мъж  Naughty Naughty Naughty

Щях да казвам за имената – ние май ще го мислим като разберем пола. Но иначе уж решихме да не е кръстено на никой, за да не се сърдят. Обаче аз все си мисля, искам на моя татко да е, защото термина е определен точно на неговия рожден ден – 15,02 – как мислите вие  Thinking? Иначе на свекъра нямам нищо против да го кръстя, даже с неговата буква имената повече ми харесват.Обече как да убедя милото хич не зная, защото той е твърдо решил на никого да не го кръщаваме. За момче много харесахме името Симеон, а и Мони на галено е много сладко. Ще се радвам да дадете идеи
Много нещо изписах  Blush
Виж целия пост
# 522
Олеееееее май и мен хич ме няма с помненето  Blush Щях да казвам, че за момиче аз много харесвам Габриела - от архангел Гаврил е и галеното също е сладко - Габи.  Flutter
Виж целия пост
# 523
Аз ще спазя традицията първото да е на свекър или свекърва ,а второто на мама или татко.На мен така са ме кръстили и мама настоява да е така ,за да не се обидят родителите на мъжа ми ,защото и с тях живеем засега.Иначе баща ми има прекрасно име - Андрей ,много би ми се искало да е на него ,той човекът какво ли не е правил за мен.Някой ден се надявам да го подновя. Blush Flutter
Относно чистенето ,освен на свекървата ,на никой друг не мога да разчитам.И то не за всичко ,защото все пак ходи на работа жената.Оня ден ми изпра и окач пердето и изми прозорците.Пуска прахосмукачката ,когато я помоля и закара килимите да се перат.Сега ще правят ремонт и аз сама ще трябва да продължа нататък с почистването.Днес съм заприбирала летните дрехи във вакуумни пликове ,сгъната на 4...направо ме заболя кръста..ooooh!Мъжа ми за нищо не помага ,освен за пазаруването и то защото му е кеф да харчи..Свекър ми му вика "Промоцията".. Mr. Green Не знам как си я мисли тая работа ,аз да гледам дете и да чистя след него в добавка..ще трябва бързо да се отърси от  тоя си навик от работа на дивана... Crossing Arms Изкушавам се отсега ,като се роди бебо ,да го оставя 1 седмица сам с него... hahaha
Виж целия пост
# 524
Аниет, браво на свекърва ти за помощта в домашната работа - много е ценно това. На мен все не ми стига времето и все чистенето ми е на заден план, признавам го, но то пък и страшно се праши в София, всеки ден да обираш - пак ще е мръсно.
Годайва, много неприятно с тази приятелка...
дейнджъл, ако се случи на рожденния му ден, наистина би било хубаво...Simple Smile Но вие си преценявате...

Ние първото го кръстихме безапелационно на свекър ми Simple Smile Името му е страхотно според мен и много се радвам, че си продължава традицията. Еднолично го реших, разбира се за огромна радост на ММ. А свекър ми, нищо неподозиращ остана много трогнат. Аз съм кръстена на баба ми по бащина линия, също си обожавам името, а и знам, че майка ми го е направила от огромно уважение към една страхотна жена.
Относно бебе2 - имаме идея и вариант и за момиче и за момче, ще се получи чудесно, направо се вълнувам, защото мисля, че никой не подозира тзои път какво ще е името. Нямам търпение всичко да е наред и да разберем и пола скоро.
Та така..драми с имената на децата не сме имали никога...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия