Есента облече своята премяна, Септемврийчето на две годинки стана

  • 41 228
  • 737
# 540
какво мислите за инициативата на чешкия център в дните на Къртичето? видях обявата
Къде, къде?

Ако още някой ще дава адрес, да дава, че тр. да приготвя бройката за правене  Whistling Че не знам колко брак ще има и трябва да съм готова Simple Smile

Ето това го правихме снощи с щерката - много добре стана - http://www.bg-damma.com/dom-i-gradina/praznichna-ukrasa/1297_Kol … _campaign=bgdamma
Можеше и по-рано да го почнем, но - купих по-голмшки игли (губерки) и след това направо ги скрих от мене си. Та трябваше пак да купувам игли.
Виж целия пост
# 541
ей го тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=5463

само трябва някоя събота или неделя да си изберем с малката, преди планината нещо такова  Rolling Eyes
ама не знам заслужава ли си, та питах.

много интересен гирлянд, нямам много време да правя такива неща сега, но снощи украсихме с малката и таткото елхата, такава радост беше  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
и лампичките сме сложили.
сега като правя коледните сладки може да оставя малката да меси солено тесто и да боядисаме фигурки после за елхата, да донакичим Simple Smile

Виж целия пост
# 542
няма такъв кеф с шейна да я взема от детската  Joy
снощи за пръв път имах време след работа да оставя колата до нас, да взема шейната и така да отида до градинката преди 18:30, колко е удобно като е близо, иначе досега с колата търкул натам-търкул насам по половин час  #Crazy поне това си е удобство.
малката чак не искаше да се прибира, добре, че леко се плъзгаше по снега, повъртяхме се в училището до нас   Grinning
в градината ще имат другата седмица и 5те дни тържества коледни - бъдни Вечер, среща с дядо Коледа и др.
пожелавам да са здрави всички дечица, за да се видят на тържествата с дядо Мраз Simple Smile

само да поканя всички за София има коледен благотворителен базар с изненади за децата, рисунки тн, самолетчета ще се продават, коледни украси... в неделя 16.12 от 10 до 16 часа във Военния клуб (на жълтите павета до светофара на Раковска), ние ще сме там, живот и здраве  Wink
в събота преди обяд се надявам да става за Витоша  Peace

приятен и здрав ден на всички  Hug
Виж целия пост
# 543
И ние тази година вече ще се пързаляме с шейна.
Мабчо всяка сутрин, като стане, първата му работа е да включи всички лампички - на балкона, на елхата и на прозорците  Heart Eyes

Много се развам, защото напоследък всеки ден казва доста нови думички и вече направо се получава смислен разговор с него.   Heart Eyes
Виж целия пост
# 544
И щерката иска шейната. Почивката дано да се качим и ние на Витоша, за да се попръзалят децата.

И аз силно се надявам др. седмица да са здрави моите. И при тях ще е коледна седмица. Е при големите ще има повечко неща, но и за малките ще има коледарчета и дядо Коледа.
Виж целия пост
# 545
И ние тази година вече ще се пързаляме с шейна.
Мабчо всяка сутрин, като стане, първата му работа е да включи всички лампички - на балкона, на елхата и на прозорците  Heart Eyes

Много се развам, защото напоследък всеки ден казва доста нови думички и вече направо се получава смислен разговор с него.   Heart Eyes
браво, браво, много се радвам Simple Smile

кеф са им лампичките наистина, ние в хола сме сложили да минават над всички картини и стигат чак до прозореца, включваме ги вечер като се приберем и е много приятно как озаряват стаята, картините, елхата  Party

brawn, ако не сте взели шейна високите метални с дървената седалка са супер удобни, стават и за мама и дете (миналата година я пробвахме така) и се пързалят супер, ниските се пълнят със сняг. снощи й взех едно одеалце да си подпре гърба само и така се пързаляхме Simple Smile че нейното яке не е дебело.
Виж целия пост
# 546
Точно пластмасова ниска мислех да взимам, защото май са по-евтини. Сега ще се замисля.

Поръчахме си много детски книжки от България и си ги чакам с нетърпение.
Виж целия пост
# 547
За шейните много зависи какво точно търсите, пластмасовите не са по-евтини. Тези, за които говори Джос доста се обръщат, високи и тесни са и трябва да е сравнително равно, от не много големи неравности се обръщат. Ние имаме доста опит с шейните (нашата е такава дървена), защото в нашето село снегорин не минава и всичко винаги е в сняг, само най-главната улица не е, всичко останало е сняг, сняг, само с шейни да се движиш, така ходим навсякъде, до магазин, на разходка, добре че е кучето да я дърпа де, че аз по баирите малко издъхвам. Но пък Каспар (кучето) се справя перфектно и дори не я усеща, мисля че може още няколко деца да дърпа Wink а колко красив впряг са в снега, мммм, сладури, трябва да ги снимам да ви ги покажа Wink
Нашето тържество беше днес, мина прекрасно, Мая се забавлява много, прие добре навалицата, нямаше сценична треска Wink дори се кефеше на публиката и на ръкоплясканията, каза си и стихчето без проблем, въобще забавно си беше.
Сега в събота ще ни е кварталното коледно тържество, мисля че и там ще е забавно, 50 деца ще са Simple Smile
Виж целия пост
# 548
Здравейте майчета,
Минавам набързо,че ми е много напечено. Детето ми хич не е добре повече от месец и какво ли не изпи, къде ли неходихме, та имам една молба към софиянки - знате ли добър, ама много добър специалист УНГ - много ще съм ви благодарна.
Целувки на малчовците.
Виж целия пост
# 549
Добро утро. Герганка - и ние месец и нещо се борихме със хреми и какво ли не. Отидохме в ИСУЛ. Два пъти бяхме там при двама различни доктори. Не помня имената, но като цяло останах доволна. Единият път в спещен кабинет отидохме, нито сме плащали, нито нищо. и повече от 30мин. му отделиха на детето за преглед.

В крайна сметка при нас проблема се оказа, че просто не сме вадили сополите и те причиняват всичко друго и се разминахме с капки и помпа за нос Бейби вак. Стискам палци бързо да се оправяте  Hug
Виж целия пост
# 550
Точно пластмасова ниска мислех да взимам, защото май са по-евтини. Сега ще се замисля.

Поръчахме си много детски книжки от България и си ги чакам с нетърпение.
нашата е метална с дървена седалка, по-висока е, по-маневрена е, може по-лесно да се управлява като сте двама, защото може да включиш и краката отстрани, по-лесно се дърпа, по-не се чупи, ако задере отдолу на лед или камък, по-висока облегалка има. минусът е, че е по-бавна по баирите, така ми се струва де, но пък прави по-яки завои като се управлява Wink
иначе бобслейче е супер, ама мноо пари...
вие коя сте харесали?

Vesi_evi, тъкмо щях да пиша на лични как сте? радвам се за тържеството при вас, супер Simple Smile и ние чакаме тържествата другата седмица, а в неделя може би преди обяд мисля да сме във военния клуб на базара, че ми се ще и до Витоша да идем, нищо че ще вали  Heart Eyes

Гери, прави по-влажен въздуха, където спите и пръскай повече физ.разтвор.
иначе в ИСУЛ знам, че са добри, но бих ти препоръчала да идете в медицински център "Детско здраве", то е до Пирогов близо, срещу него от У-образното кръстовище по дясната улица на 100-200м след това вляво една къща, ето линк:
Скрит текст:
http://zdraveto.com/zdraveto/
на специалисти вляво виж УНГ, и доц.Цолов и докторката са добри, за тоя център само хубави неща съм чувала. наскоро пратих при докторката една майка с детенце, че се лутаха насам-натам с проблеми и без ясна диагноза, помогнаха й там и така...аз съм водила племенницата ми там преди време при друг спец. де, работят със здр.каса, вземи си направление от педи, и запази час по телефона. в ИСУЛ ако ти е удобно също може, обръщат внимание на децата съм чувала.
и да се оправяте бързо.
и аз тия дни чистя на малката и вечер, и сутрин нослето, за да е максимално чисто.

а сутринта какъъв стуууд беше в 7.30 като тръгвахме за градинката, хем ни е на 3-4 ин пеша, обаче с колата отидохме, -13.5 показваше в колата температура  Crazy
и като влязохме в градинката нослето й беше червено като на дядо мраз  Joy голям смях падна Wink

да са здрави дечицата и вие също  Hug

Скрит текст:
да ви почерпя за здраве Simple Smile
Виж целия пост
# 551
jos, недей така с тия бонбони  Twisted Evil
Аз успях да се преборя с малко кг и сега много внимавам какво ям.

Да си похваля детето - днес бяхме при логопед. Имаме похвала за това, че вече може да прави доста неща, че умее да се концентрира. Има развитие в положителна посока Simple Smile
Сега трябва да се опитаме да го накараме да повтаря срички и думички след нас с баща му и кака му.

И било хубаво да наблегнем на гърнето. Ето това вече не знам как ще стане. Не иска и не иска. Ако се опитам да го сложа, става и директно носи гърнето във ВЦ. По коледните празници, когато сме си в нас, ще го пробвам със седалка. И ще карам татето да правят пиш заедно.

Другата седмица ще е 'коледна' в яслата и градината. За яслата сме избрали вече сладки и подаръци (за всички са еднаки, от актива ги купихме нещата). Дано да се харесат и на децата, и на родителите.
Виж целия пост
# 552
ох, забравих да ги скрия в текст  Mr. Green
в яслата с гърнето как е? малката лятото ходеше на седалка и на гърне, сега й е студено за седалка и само на гърне. рядко на седалката де.
опитвайте и браво за напредъка!
Виж целия пост
# 553
Момичета, да ви се похваля, дядо Коледа малко подрани при мен и вчера ме зарадва с нова работа Simple Smile Помните, вероятно като ви се оплаквах колко са трудни нещата и безперспективни...вчера направо ми падна като гръм от ясно небе. Една колежка се мести на по-добра работа и освобождава място, което е точно като за мене. Другите бивши колежки са ме предложили и така от вторник съм на линия в училището, където работех преди майчинството и където ми бяха обещали да ме назначат, а не го направиха  Naughty И това, ако не е намеса свише   Whistling Simple Smile Много се радвам и се надявам всичко да потръгне добре и при мен и при момичето, което отива на ново място(защото тя по стечение на обстоятелствата ми е близка приятелка), както се казва "Нова година-нов късмет" и за двете ни! Другото много положително в случая е, че познавам колектива и работата, и периода на адаптация се надявам да е кратък Rolling Eyes Повечето колеги искрено се радват да ме видят отново и си мислят, че чак сега ми свършва майчинството и си е в реда на нещата да се върна, а други просто си мълчат и гледат подозрително Mr. Green Но така е, при 120 човека колектив няма как всички да се харесваме Whistling

Герганка, пожелавам ви да се оправите бързо и без усложнения и за празниците да сте си здравички и в добро настроение Hug

Въобще, всички да сме здрави и щастливи, да посрещнем Новата година и всичко ново, което ще ни поднесе тя!!!
Виж целия пост
# 554
iv4i, много хубави новини! браво!  Hug
хайде, леко да потръгне и без проблеми натам, само положителни емоции!
много ме зарадва това Simple Smile

не си длъжна и на никого да обясняваш, така че да си гледат някои подозрително  Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия