Раждане в Окръжна Болница "Св.Анна" град София

  • 277 082
  • 2 198
# 1 815
Ако слагате бебето правилно на гърда силиконовите зърна са абсолютно излишни.Ако искате да кърмите залъгалката също е излишна.
Виж целия пост
# 1 816
Да ви се оплача малко. На 10.05 от 18ч някъде ми започнаха контракциите. Доктора ми беше казал че ще родя скоро. Взехме багажа и в Окръжна болница (бях решила там да раждам). Доктора беше един млад и ми сервира, че понеже ми оставали 3 седмици до термин съм била в 34г.с. и ми било рано още (а аз съм в 38 от днес). Така ме приеха в родилна зала и ми включиха кормагнезин да задържам (щях да ги убия). Освен всичко друго кретените при приемане ти прибират всички документи в това число и личната карта и не ти я връщат докато не те изпишат. Бях на път да вдигна цялото районно заради тях. Повече там няма да ми стъпи крачето.
Виж целия пост
# 1 817
Сериозно ли?не те ли прегледаха?малоумен да си няма как д сбъркаш плод в 34гс с плод на 38гс.просто е ....малоумно. :tired
Виж целия пост
# 1 818
Сериозно ли?не те ли прегледаха?малоумен да си няма как д сбъркаш плод в 34гс с плод на 38гс.просто е ....малоумно. :tired
Прегледаха ме за разкритие. Не премериха бебето колко е голямо и т.н. Стигна до извода, че нямам разкритие, макар че 3 дни по-рано бях с 3,5см. Като цяло лекаря беше притеснен, че му звънят за да му купят колата, а не за родилките.
Виж целия пост
# 1 819
А какво стана с теб? Ти роди ли в крайна сметка?
Виж целия пост
# 1 820
А какво стана с теб? Ти роди ли в крайна сметка?
Не. Сложиха ми система, защото в края на 37 седмица ми било рано още. Чакам сега да ми се засилят болките и в Майчин дом Simple Smile
Виж целия пост
# 1 821
А какво стана с теб? Ти роди ли в крайна сметка?
Не. Сложиха ми система, защото в края на 37 седмица ми било рано още. Чакам сега да ми се засилят болките и в Майчин дом Simple Smile

В края на 37 г.с наистина може да изчакаш още десетина дни. Знам, че ти е писнало, но е в интерес на бебето.
Виж целия пост
# 1 822
А какво стана с теб? Ти роди ли в крайна сметка?
Не. Сложиха ми система, защото в края на 37 седмица ми било рано още. Чакам сега да ми се засилят болките и в Майчин дом Simple Smile

В края на 37 г.с наистина може да изчакаш още десетина дни. Знам, че ти е писнало, но е в интерес на бебето.
Не ми е писнало. Тя и без друго е голяма. Сега е към 3500. Доктора затова каза да не я задържаме, защото няма да мога да я родя накрая. Simple Smile А този без дори да я види на видеозон реши че ще задържам. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 823
Ако слагате бебето правилно на гърда силиконовите зърна са абсолютно излишни.Ако искате да кърмите залъгалката също е излишна.
Моят син ми ползваше зърната за залъгалка в болницата, ревливо бебе си беше. Една акушерка от неонатологията ми каза да си взема и пращах таткото по спешност, защото вече много ме беше разранил. Той ми взел най-големите зърна, които не ми ставаха, но пак беше облекчение, съжалявам че не си ги избрах сама. Малко на едната гърда, малко на другата и бибата в устата, докато ми починат, после пак  Laughing
Та така, просто споделям опит Wink
Виж целия пост
# 1 824
Milena, ние с тебе горе-долу еднакво се движим със седмиците, като гледам  Simple Smile Наистина е много тъпо, че така са те претупали в Окръжна, изобщо не прави чест на един млад лекар да се излага тъй. И според мен е било напълно излишно да ти ръга система за задържане, малко крайно ми се вижда като мярка, въпреки че от друга страна всеки спечелен ден е в полза на дробчетата на бебето ти... В крайна сметка Майчин дом винаги ще е вариант за всяка родилка, макар че аз лично съм много предубедена към тях и ако бях на твое място, щях да избера по-скоро "Тина Киркова".
Иначе аз вече ходя на тонове в Окръжна и понеже ще съм с екип, се виждам с Дачева по тоя повод. И понеже при мен случаят е горе-долу обратен - наблюдаващия ми доктор е пълен идиот, съм много по-спокойна, особено сега в последния месец. Ще видим какво ще излезе накрая...
Виж целия пост
# 1 825
Milena, ние с тебе горе-долу еднакво се движим със седмиците, като гледам  Simple Smile Наистина е много тъпо, че така са те претупали в Окръжна, изобщо не прави чест на един млад лекар да се излага тъй. И според мен е било напълно излишно да ти ръга система за задържане, малко крайно ми се вижда като мярка, въпреки че от друга страна всеки спечелен ден е в полза на дробчетата на бебето ти... В крайна сметка Майчин дом винаги ще е вариант за всяка родилка, макар че аз лично съм много предубедена към тях и ако бях на твое място, щях да избера по-скоро "Тина Киркова".
Иначе аз вече ходя на тонове в Окръжна и понеже ще съм с екип, се виждам с Дачева по тоя повод. И понеже при мен случаят е горе-долу обратен - наблюдаващия ми доктор е пълен идиот, съм много по-спокойна, особено сега в последния месец. Ще видим какво ще излезе накрая...
Здравей,  дано всичко при теб и бебчо е наред. На 13.05 в 15:06 родих дъщеря си. Сега имаме едно малко ангелче.
Виж целия пост
# 1 826
Да, случайно разбрах от отчетната тема още вчера bouquet да сте живи и здрави и двечките!  Heart Eyes
Желая ти бързо възстановяване и скоро да сте си у дома
Виж целия пост
# 1 827
Да, случайно разбрах от отчетната тема още вчера bouquet да сте живи и здрави и двечките!  Heart Eyes
Желая ти бързо възстановяване и скоро да сте си у дома
Благодаря.
Виж целия пост
# 1 828
Здравейте, мили мами и бъдещи такива.
 Искам само да споделя моя опит, тъй като си дадох сметка, че когато трябва да се оплачем сме много активни, но в обратния случай- да се похвалим и отблагодарим сме доста оскъдни в думите и действията си. Та така - родих и двете си деца в Окръжна болница с избор на екип д-р Дачева. При раждането на сина ми юли 2014 нямах много възможност да опозная лекарката, тъй като тъкмо я бях избрала и се бяхме виждали веднъж и изтекоха ми водите в първия ден на 9-я месец и раждането мина много бързо. Дъщеря ми (април 2016) обаче до последно  си стоя с дупето надолу и съм много благодарна, че д-р Дачева ми се върза на желанието да родя естествено и дори ме окуражаваше (повярвайте ми много рядко ще се намери лекар, който да се съгласи на това, много евентуални усложнения явно и секциото не ми мърдаше) и вярваше, че ще се обърне до тогава. Е да, ама не и три дена преди термин бебка си тръгна и благодарение на д-р Дачева и д-р Манов, който беше на смяна тази вечер, родих естествено за няма и 40 минути моята седалищно разположена госпожица. Благодарности на целия екип!
Виж целия пост
# 1 829
Да, Дачева е готина, разбираме се добре с нея. Аз точно затова я избрах за екип, доста съм изчела за нея, има си стабилна репутация. Дано и с моето раждане всичко мине добре, тогава чак ще я похваля същински както трябва  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия