Защо хладилникът от времето на социализма още работи.

  • 28 153
  • 295
# 150
 Joy

Май всеки има Сингер от баба си.
Виж целия пост
# 151
Новото столично метро прокапа при първия малко по-силен дъжд. Новите магистрали се пропукват преди да са пуснати в активна експлоатация.
Така е! При соца какво метро имаше само, а пък магистралите какви бяха.....еха!  Wink

Да бе, тунелите на Витиня никога не са били откривани....все едниния е в ремонт....от как се помня (като бях малка често ходехме до село при баба).......сега също толкова некачетвено строят инфраструкутрата.... и кърпят. "Пролетните" закърпени дупки вече са цъфнали  Mr. Green
Виж целия пост
# 152
Аз пък, да кажа, какви неща са произвеждали преди комунизма. Дядо ми има радио philips, от 30-те години на миналия век и грамофон с фуния( с немски част, сглобен в България), които още работят. Сигурно трябва да заключа, че това време е "имало плюсове".
България е била на 7-8 място по жизнено равнище в Европа а левът е бил конвертируем. След Първата световна война лева се е девалвирал с около 10%.  Диктатурата на цървула и без война девалвира лева  с около 3000%   три ХИЛЯДИ %

И ние имахме радио "Блаупункт",  същият грамофон и .Singer  Simple Smile

Новото столично метро прокапа при първия малко по-силен дъжд. Новите магистрали се пропукват преди да са пуснати в активна експлоатация.

Така е! При соца какво метро имаше само, а пък магистралите какви бяха.....еха!  Wink
Че ако не беше дошла демокрацията бай Тошо завод за цели проводници щеше да направи както беше обещал, когато откривал завод за полупроводници.  Laughing
И колко "такади" (разбирай естакади)  щеше да открие ...  Демокрацията сложи прът в колелото на историята.  Ама нали пак те я правят че и магистралите им такива  и метрото и всичкото.
Виж целия пост
# 153
Абе чак магистрали не, но предпочитам да житкам по шосето на 60 години Русе Шумен, отколкото по 4-6 годешната магистрала Шумен Варна. Това лято пак я ремонтираха, до напролет.
Виж целия пост
# 154
Вземи влака, който е прокаран от Мустафа паша.
Виж целия пост
# 155
Не знам вие на какво мнение сте, но социализЪма си имаше и плюсове. Най-вече качеството на материалите. 30 годишни Перли и Мразове работят, а нови Бош, Либхер и прочие се дънят.


О, Свещена Простота! Ами връщай се в социализма. Купувай един розов куфар и в Куба например съм сигурна, че ще откриеш и Мразове, и Перли и здрави Волги.
Виж целия пост
# 156
За материалите пък в строителството да не говоря. Човек и да иска добре да строи, вече няма качествен материал.
Специално за това - нищо като подобно.
Има достатъчно добри материали, които обаче съответно са и на едни прекрасни цени, а родният инвеститор иска да вложи лев и да изкара 100. Като прибавим и масово използваните бригади от работници-неспециалисти с цел плащане на по-ниски надници, ето го и резултатът - всеизвестното некачествено строителство.
Така е с повечето жилищни и обществени сгради, затова вали дъжд в МОЛ-овете и метрото, за 'коловозите' и спестените слоеве по магистралите да не отварям дума.
Всъщност, що пък не - никога ли не ви е минавала през ума причината толкова години да се неглижира северната и да се дава предимство на южната? Едно е да трасираш почти равен терен през полето, съвсем друго - планински, трябва да се правят мостове, виадукти... там е доста по-трудно да се краде, пардон, да се спестява Whistling
Виж целия пост
# 157
Не знам вие на какво мнение сте, но социализЪма си имаше и плюсове. Най-вече качеството на материалите. 30 годишни Перли и Мразове работят, а нови Бош, Либхер и прочие се дънят.


О, Свещена Простота! Ами връщай се в социализма. Купувай един розов куфар и в Куба например съм сигурна, че ще откриеш и Мразове, и Перли и здрави Волги.

Ехехе, къде ли пък написах, че ще се връщам в социализЪма. Ама колкото и да се напъвате някои неща са си факт. Още един плюс ще ви дам. Голям при това. Филма на Генка Шикерова "Бетонни градини" и изграждането на Слънчев бряг по комунистически модел. А сега в разцвета на демокрацията на всички ви е ясна съдбата, не само на Слънчев, ами на целия черноморски бряг. Така че много моля, да не се пращаме 30 или 50 години назад, а да говорим с аргументи. Ама не от тия с бананите, дето по комунизЪма ги нямало. И за строителството мнения не приемам, защото в момента строим и смея да твърдя, че съм в час с продуктите на пазара. Сигурно ще ми кажеш, че VW, Audi, BMW i Mercedes са като отпреди години, със същата увереност  с която ми говориш за строителството. Е, като потребител на гореспоменатите, мога да те уверя, че е не е така. А Куба си е много хубава страна, мечта за екскурзия на милиони. А пък ако Живков беше като Фидел Кастро, сега щяхме да сме царе на Балканите.
Виж целия пост
# 158
За материалите пък в строителството да не говоря. Човек и да иска добре да строи, вече няма качествен материал.
Специално за това - нищо като подобно.
.............................................................................

 Peace

Тази сутрин имаше репортаж за настилка от плочи. В БГ са поне 3 пъти по тънки от тези в Австрия и след 2-3 години се пукат. Но пък имаше такива от 70-те години на миналия век, здрави и стоят добре, а до тях от 2009г - начупени и "плюещи".

Виж целия пост
# 159
А пък ако Живков беше като Фидел Кастро, сега щяхме да сме царе на Балканите.

Били сме преди 1944.
Хитлер също е построил страхотни пътища.
Виж целия пост
# 160
А Куба си е много хубава страна, мечта за екскурзия на милиони. А пък ако Живков беше като Фидел Кастро, сега щяхме да сме царе на Балканите.

Направо на милиарди. Не знам на колко си годинки, но здраво бъркаш.
Да не говорим, че темата не е поредната жалейка по социализма, ама щом ви мързи един филм да изгледате как да очаквам да четете Confused
Виж целия пост
# 161
А пък ако Живков беше като Фидел Кастро, сега щяхме да сме царе на Балканите.

Кубинците са царе на Южна Америка ли?
Виж целия пост
# 162
Ми не са царе, щото Щатите са наблизо, ама да не забравяме, че са врагове. А пък ние тук, както сме приятелчета с Русия, далеч щяхме да стигнем. Ама сега няма да изнасям безплатни лекции по история. Точно така, нека не превръщаме темата в носталгия по СоциализЪма, ама да бъдем обективни. Аз се старая за моите 30 нищо и никви годинки. Laughing
Виж целия пост
# 163
А Куба си е много хубава страна, мечта за екскурзия на милиони. А пък ако Живков беше като Фидел Кастро, сега щяхме да сме царе на Балканите.

Направо на милиарди. Не знам на колко си годинки, но здраво бъркаш.
Да не говорим, че темата не е поредната жалейка по социализма, ама щом ви мързи един филм да изгледате как да очаквам да четете Confused
Не знам къде живееш и къде ходиш, но Куба винаги е била много желана дестинация, но е за хора с възможности именно заради съхранената самобитност. Ти стига гледа филми ми излез малко по-широкия свят, за да ПОЧУВСТВАШ това за което говоря.
Виж целия пост
# 164
Ти стига гледа филми ми излез малко по-широкия свят, за да ПОЧУВСТВАШ това за което говоря.

Simple Smile) Ти се шегуваш, признай си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия