Защо хладилникът от времето на социализма още работи.

  • 28 153
  • 295
# 165
Да, преди революцията определено е била желана дестинация. После беше желана от нашите специалисти.
Виж целия пост
# 166
Нали се уточнихме вече, че всички ползУваме ежедневно плодовете на социалистическия труд.

Китайската народна република бълва и хората по цял свят могат да се радват на качествени продукти.
Три пъти УРА!


Мен ако питаш там е капиталистически труд в пълната му сила. Той Китай и заради това става все по-могъщ.
Виж целия пост
# 167
Ти стига гледа филми ми излез малко по-широкия свят, за да ПОЧУВСТВАШ това за което говоря.

Simple Smile) Ти се шегуваш, признай си.
Не мисля, че е шега да кажа, че Куба е желана дестинация за ЕКСКУРЗИЯ. Явно виждате само това което искате, а не това което човек се опитва вдействителност да каже. 
Виж целия пост
# 168
Не знам къде живееш и къде ходиш, но Куба винаги е била много желана дестинация, но е за хора с възможности именно заради съхранената самобитност.

Разбира се , че изобщо не сме ходили в Куба и сега  чуваме за нея Simple Smile
Не знам какво разбираш под възможности, но Куба  не е финансово предизвикателство за никого от средната класа в Европа ( където живея) дори за хората в ниските й регистри.


Май излязахме от темата за планираното остаряване, като скрития мотор на пазарната икономика и преминахме към носталгията по старата Перла и колко хубаво си живеехме едно време , потребяващи неща ч/з списък за чакане,  понякога продължаващ десетки години ( подробности). Сега остава да кажем нещо и за морето ( как всяка година ВСИЧКИ /хаха/ ходеха на море!/ и съвсем ще сме по темата.
Виж целия пост
# 169
Аз мисля, че авторът/ката нарочно е дал това заглавие и връзката със социализма.  Но аз подозирам всички в интелигентност. 
Виж целия пост
# 170
Мен ако питаш там е капиталистически труд в пълната му сила. Той Китай и заради това става все по-могъщ.

Тихо сега, ще объркаш всичко:)))
Търпеливо чакам да ми бъде даден пример с просперитета на някоя друга соц, страна, не само със слънчева Куба, където хората ходят предимно заради красивите плажове (съвсем не дело на който и да било строй), евтиния ром и още по-евтините жени, но никой не иска да остане да живее...не се сещам защо!

Между другото, много е полезно да се зяпкат не само туристически брошури, ами и да се чете.
За живота на обикновените хора, за икономическото положение и политическите свободи.

Усещам, че се оливам с желанията, де:)

Аз мисля, че авторът/ката нарочно е дал това заглавие и връзката със социализма.  Но аз подозирам всички в интелигентност.  

Разбира се, че е нарочно.
Но аз нали съм си зла, не мисля че интелигентния в случая е самият автор.
Той си е един участник в програма, нищо повече.
Виж целия пост
# 171
ами ние сто пъти отговорихме защо, а и отговорът е даден и анализиран подробно в самият филм:)

Виж целия пост
# 172
Планираното остаряване е легална измама, характерна за пазарната икономика. Както продаване на евтин принтер, на който мастилото му е по-скъпо от самия принтер. Продаване на видеокамера, на която акумулатора струва 20% от цената на самата камера. Продаване на самолетен билет с невключена летищна такса, която в последствие се оказва по-висока от цената на самия билет.

Всичко това е напълно законно и легално при пазарната икономика.

При капитализма има всичко, всичко струва пари и ако нямаш пари да си го купиш - сам си си виновен.
Виж целия пост
# 173
При социализма няма нищо, парите не играят.
Виж целия пост
# 174
Планираното остаряване е легална измама, характерна за пазарната икономика. Както продаване на евтин принтер, на който мастилото му е по-скъпо от самия принтер. Продаване на видеокамера, на която акумулатора струва 20% от цената на самата камера. Продаване на самолетен билет с невключена летищна такса, която в последствие се оказва по-висока от цената на самия билет.

Всичко това е напълно законно и легално при пазарната икономика.

При капитализма има всичко, всичко струва пари и ако нямаш пари да си го купиш - сам си си виновен.

тези примери са малко безумни и не демонстрират планирано остаряване, но ми е ясно какво казваш

е, и?
Виж целия пост
# 175
Не знам къде живееш и къде ходиш, но Куба винаги е била много желана дестинация, но е за хора с възможности именно заради съхранената самобитност.

Разбира се , че изобщо не сме ходили в Куба и сега  чуваме за нея Simple Smile
Не знам какво разбираш под възможности, но Куба  не е финансово предизвикателство за никого от средната класа в Европа ( където живея) дори за хората в ниските й регистри.


Май излязахме от темата за планираното остаряване, като скрития мотор на пазарната икономика и преминахме към носталгията по старата Перла и колко хубаво си живеехме едно време , потребяващи неща ч/з списък за чакане,  понякога продължаващ десетки години ( подробности). Сега остава да кажем нещо и за морето ( как всяка година ВСИЧКИ /хаха/ ходеха на море!/ и съвсем ще сме по темата.
Не знам в коя част на Европа живееш и дали Куба ти е финансово предизвикателство, но за масовия българин повярвай ми е. Едно отиване до там е минимум 5000 евро, а като знаеш размера на средната заплата в Бг е лесно да определиш размера на предизвикателството. А колкото до морето сега, който има възможност го избягва.
Виж целия пост
# 176
Планираното остаряване е легална измама, характерна за пазарната икономика. Както продаване на евтин принтер, на който мастилото му е по-скъпо от самия принтер. Продаване на видеокамера, на която акумулатора струва 20% от цената на самата камера. Продаване на самолетен билет с невключена летищна такса, която в последствие се оказва по-висока от цената на самия билет.

Всичко това е напълно законно и легално при пазарната икономика.

При капитализма има всичко, всичко струва пари и ако нямаш пари да си го купиш - сам си си виновен.
Много точно казано....но някои хора никога няма да те разберат.
Виж целия пост
# 177
Как бе, Бойко не обеща ли средният доход на българина да мине този на средния американец.
Обърквам се вече. /в бедна страна живея и екскурзиите в Куба ги плащаме между 500 и 1500/човек сайтове да показвам ли пълно е с всякакви оферти/

Ти планова икономика ли предпочиташ в крайна сметка?
Виж целия пост
# 178
Хехе, планова, то пък са били едни планове, едни ми ти ударници...Предпочитам хубав хладилник, дето да не ми смесва миризмите, предпочитам качествен бетон и арматура за новата си къща. Предпочитам да не кисна през месец два в сервиза и да си сменям накладките и  дисковете, щото спирачките на иначе новия ми автомобил не спират да издават едни прекрасни звуци.
А и доста хубави книжки има на тема как истинския СоциализЪм никога не се е състоял и идеите на Ленин са били опорочени от Сталин и последващите го комунистически диктатори. Така, че да се поправя и да ви приканя да не плюем нещо, което не се е състояло.
Виж целия пост
# 179


тези примери са малко безумни
Капитализмът не е безумен. Напротив, много е умен. Успя да надхитри половината свят.

Комунистите ни учеха, че пролетарията бил гробокопач на капитализма. Оказа се, че капитализма е гробокопач на пролетарията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия