Защо хладилникът от времето на социализма още работи.

  • 28 153
  • 295
# 195
акумулатор е батерия ли? тук ли говорихме ( не помня), че батериите на айпод са били несменяеми, след което Апъл обвинени в съда, за да предлагат батерии за смяна и съответно осъдени и съответно предлагат батерии за смяна. какъв е проблема.

Понастоящем информацията е свободна, пазара също, никой не заставя никого да купува продукти на Апъл, след като батерията трае само 18 месеца да купуват друго. например някой алтернативен руски айФон, на който батерията му трае 18 години. Ама май те не произвеждат такива работи:)))


Същото и с принтерите - моят принтер е на Епсън и не използвам оригинални тонери, използвам заместители, които ми струват 70 цента, оригиналните струват 12 евро ( с 1/2 по-малко мастило). Ако  си си купил Канон, ще плащаш и скъпи консумативи, защото си се информирал, че тонерите на Канон има само регенерирани и не винаги работят. Тази информация се движи свободно из пространството и е в-с на избор - никой не заставя клиента към покупка, в 21ви век трябва и главата да си слагаш, като ходиш на пазар.

Фокскон не произвеждаха ли и платките  Интел предимно?
И китайското правителство защо не прекъсне това безобразие, щом съществува? Защо не заставят към спазване на закона? Хонконг не е в Америика, а в комунистически Китай, нали? Защо обвиняваш Апъл ( само).
Виж целия пост
# 196

Според мен е напълно погрешно да се приема planned obsolence като причина за каквото и да било, по скоро иде реч за следствие.


Следствие е от стремежа към все по-големи печалби. Както повишаване на пенсионната възраст е следствие от стремежа на държавата да съкрати социалните придобивки на населението.
Виж целия пост
# 197
Ние пък мислехме, че е заради увеличената продължителност на живота и обърнатата пирамида на възрастовата структура  Laughing
Виж целия пост
# 198
Аз пък изгледах филмчето, но ми е малко.....манипулативно или конспиративно може би.

За мен беше интересно от гл. точка на това, че в този вид консуматорските общества и икономики вредят на планетата и бъдещето. И че нещо трябва да се промени в тиквите, за да се спре този бяс към постоянния растеж и печалби, на цената на изчерпващи се ресурси и  половин планета  в e-waste. Толкова историческият процес довел до този резултат не ми е толкова интересен. Интересно ми е внуците ни в какъв свят ще живеят.
Виж целия пост
# 199
Те ( консуматорските икономики) се и саморегулират. Четох наскоро статия за производства, които в следствие на развитието  на технологиите вече не са толкова замърсяващи и -емки и се завръщат обратно в развитите страни. Не помня обаче имена на компании и индустрии.
Виж целия пост
# 200
Ние пък мислехме, че е заради увеличената продължителност на живота и обърнатата пирамида на възрастовата структура  Laughing

средната продължителност на живота на населението спада с 5 до 10 години, в държавите които се ползват от "услугите" на Международния Валутен Фонд, което може да се сравни с последствията от окупация през време на война.
Виж целия пост
# 201
средната продължителност на живота на населението спада с 5 до 10 години, в държавите които се ползват от "услугите" на Международния Валутен Фонд, което може да се сравни с последствията от окупация през време на война.

Много ми се иска да ми посочиш линк към достоверен източник на това твърдение.
Също така, за да сме съвсем обективни, да ми направиш сравнение на данните с тези от преди 50 години.

Благодаря предварително за времето, което ще отделиш, но предполагам няма да те затрудни, защото би трябвало да си добре подготвен/а, правейки подобни изказвания.
Виж целия пост
# 202
Вземи влака, който е прокаран от Мустафа паша.

Митхад паша е построил първата жп линия Русе-Варна през 1870г.
Виж целия пост
# 203
...... А пък ние тук, както сме приятелчета с Русия, далеч щяхме да стигнем......

Особено ако бяхме станали съветска република. Сега щяхме да цъфтим и вържем.
Виж целия пост
# 204
Никой не те плъзга, темата си е много на място, защото много от хладилниците от време на соца си бачкат за сметка на новите неща които се чупят след година употреба. Иначе сигурно едното е гробокопач на другото ама на мен не ми се мисли толкова задълбочено...Ще ходя да притурям бананите и чушките в някакви торбички, че пак ще ми замине сиренцето.

А защо по времето на соца тези, които имаха долари си купуваха хладилници и перални от Кореком марки АЕG, Bosch, Cаndi??? Защо не предпочитаха Мраз и Перла???
Виж целия пост
# 205
Вземи влака, който е прокаран от Мустафа паша.

Митхад паша е построил първата жп линия Русе-Варна през 1870г.

Да, моя грешка.  Исках да кажа, че е имало живот и преди социализма. Не сме излезли от сламените колиби, както ни убеждаваха.
Виж целия пост
# 206
Никой не те плъзга, темата си е много на място, защото много от хладилниците от време на соца си бачкат за сметка на новите неща които се чупят след година употреба. Иначе сигурно едното е гробокопач на другото ама на мен не ми се мисли толкова задълбочено...Ще ходя да притурям бананите и чушките в някакви торбички, че пак ще ми замине сиренцето.

А защо по времето на соца тези, които имаха долари си купуваха хладилници и перални от Кореком марки АЕG, Bosch, Cаndi??? Защо не предпочитаха Мраз и Перла???
Заради престижа. Защото на човек му е вродено да се конкурира и да се покаже, че е по по най. Щото по онова време като си вкараш АЕГ , обикновените комуняги с перлата почват да цъкат и да те гледат така с едни по други очи. Та това струва ми се беше основната причина.
Не говоря за превръщането на България в съветска република. Явно не си запознат с Кубинската криза. Ако Живков беше като Кастро и си беше изиграл умело картите, а именно за неразбиращите да подлее вода на Русия и да се радва на протекционизма на САЩ, в усилията си да ни ухажват руснаците мисля далече биха стигнали. Дали това е възможно с оглед на конкретните исторически условия и вечната ни дружба с руския народ не мога да кажа. Но е факт, че невъзможни неща няма.
Виж целия пост
# 207
Искаш да кажеш, че Куба далеч са стигнали?
Виж целия пост
# 208
Не са стигнали, заради края на Студената война и близостта си със САЩ. Тоест врага е близо, а приятелят далеч. Щатите мачкат Куба да, но смятам, че кубинците са по-щастливи от жителите на Еквадор и държавите завзети от United Fruits например.
Виж целия пост
# 209
Най щастливи са в Бангладеш, ама това какво касателство има с богатството, парите, съседите и прочие?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия