Защо хладилникът от времето на социализма още работи.

  • 28 151
  • 295
# 210
Ако Живков беше като Кастро и си беше изиграл умело картите, а именно за неразбиращите да подлее вода на Русия и да се радва на протекционизма на САЩ, в усилията си да ни ухажват руснаците мисля далече биха стигнали.
Или си някоя млада  тинейджърка или си нямаш и понятие от политика и исторически реалности.
Фамилията Кастро е била една от най богатите в Куба. Затова и не разстрелват Кастро след нападението над .Монкада. След "революцията"тя  стана НАЙ богатата и ЕДИНСТВЕНАТА управляваща фамиля на Куба.  Laughing
Виж целия пост
# 211
Ми не знаех, че 30 годишните са млади тинейджърки  newsm78...ама щом казваш. И къде ме видя да пиша за богатството на Кастро. През цялото време пиша за ПОВЕДЕНИЕТО МУ и не случайно споменавам Кубинската криза. Абе кефите ме направо, чели недочели и те емват. Ма и аз съм за бой, че ви се обяснявам точно като млада тинейджърка.
Виж целия пост
# 212
Да се оплача - пак ми изгоря крушка. От тия новите, енергоспестяващите, дето трябва да траят по 7 години. Максимума до сега на една крушка в нас /хем беше скъпа и маркова/ беше 2 години!
А едно време какви крушки имаше! Mr. Green
Виж целия пост
# 213
средната продължителност на живота на населението спада с 5 до 10 години, в държавите които се ползват от "услугите" на Международния Валутен Фонд, което може да се сравни с последствията от окупация през време на война.

Много ми се иска да ми посочиш линк към достоверен източник на това твърдение.
Също така, за да сме съвсем обективни, да ми направиш сравнение на данните с тези от преди 50 години.


http://www.youtube.com/watch?v=-fGL8ucKmHw

Здравеопазването се влошава според фактора средна продължителност на живота. Средната продължителност на живота в началото на 70-те години за мъжете е сравнително висока, равнявайки се на средните нива за Европейския съюз. След 70-те продължителността на живота се понижава леко, за да спадне рязко в началото на 90-те години.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B … D0%B8%D0%BA%D0%B0


Виж целия пост
# 214
Да се оплача - пак ми изгоря крушка. От тия новите, енергоспестяващите, дето трябва да траят по 7 години.

Това, че е изгоряла не е болка за умиране. Но ако се счупи, настъпва силно отравяне. Много опасно ако има малки деца.
Виж целия пост
# 215
 bentybay, мисля, че разбирам проблемът, който поставяш. Но освен да констатираме, че има такъв проблем и да се почесваме колко несправедлив е светът, не мога още да разбера, според теб, как може да се излезе от него? Да отидем да живеем сред племената в Африка; всички да се вдигнем на протест; да се откажем да ползваме благините на техническият прогрес или да се задължат големите концерни да произвеждат вечни електроуреди?
п.п.plamenhk, напълно си прав за стандартите преди 1944 г.
Виж целия пост
# 216
Ми не знаех, че 30 годишните са млади тинейджърки  newsm78...ама щом казваш.  .... Ма и аз съм за бой, че ви се обяснявам точно като млада тинейджърка.
  bouquet

Значи много младееш, какво по хубаво за една жена ?

Да се оплача - пак ми изгоря крушка. От тия новите, енергоспестяващите, дето трябва да траят по 7 години. Максимума до сега на една крушка в нас /хем беше скъпа и маркова/ беше 2 години!
А едно време какви крушки имаше! Mr. Green
Преди около 12-13 г купих 5 енергоспестяващи крушки филипс. До сега само 1 изгоря.
Немарковите изгарят до 1-2г въпреки че пишат че издържат 6000 часа. Китайски буклуци - за нищо не стават.
Виж целия пост
# 217
Никой не те плъзга, темата си е много на място, защото много от хладилниците от време на соца си бачкат за сметка на новите неща които се чупят след година употреба. Иначе сигурно едното е гробокопач на другото ама на мен не ми се мисли толкова задълбочено...Ще ходя да притурям бананите и чушките в някакви торбички, че пак ще ми замине сиренцето.

А защо по времето на соца тези, които имаха долари си купуваха хладилници и перални от Кореком марки АЕG, Bosch, Cаndi??? Защо не предпочитаха Мраз и Перла???
Заради престижа. Защото на човек му е вродено да се конкурира и да се покаже, че е по по най. Щото по онова време като си вкараш АЕГ , обикновените комуняги с перлата почват да цъкат и да те гледат така с едни по други очи. Та това струва ми се беше основната причина.
Не говоря за превръщането на България в съветска република. Явно не си запознат с Кубинската криза. Ако Живков беше като Кастро и си беше изиграл умело картите, а именно за неразбиращите да подлее вода на Русия и да се радва на протекционизма на САЩ, в усилията си да ни ухажват руснаците мисля далече биха стигнали. Дали това е възможно с оглед на конкретните исторически условия и вечната ни дружба с руския народ не мога да кажа. Но е факт, че невъзможни неща няма.

Не заради престижа, а заради много по-високото качество! Много по-рядко дефектираха. Даже и задръстените комуняги си купуваха такива! И казваха, че капитализмът гние, но на хубаво мирише! Но, явно това не се отнася за нашия сегашен капитализъм, направен по руски модел.
Как Т.Живков е можел умело да си разиграе картите? Да обърне гръб на СССР и да се радва на закрилата на САЩ? Това направи Тито, но още през 40-те и то в много по-различни условия. А тук в Бг, която е препълнена с руски слуги.....
Ти запозната ли си с кубинската криза? Защо не я обясниш на нас невежите? 
Виж целия пост
# 218
Не знам кои сте ВИЕ невежите, ама на теб невежия ще ти кажа да напишеш в Гугъл Кубинска Криза и да четеш, ако те мързи да скокнеш до книжарницата за четиво по темата.  Laughing. За жалост обикновените комуняги сред които и моите родители, нямаха възможност за АЕГ и не са ходили у Корекома. За "дефекацията" +т мога да кажа , че пишеш глупости, иначе нямаше да има тема, защо хладилника ми от времето на соца още работи. А за Живков, точно аз няма да ти обяснявам. Факт е, че беше най-послушния от послушните, а ти си прави изводите сляпото покорство докъде води.  Tired
Виж целия пост
# 219
Да се оплача - пак ми изгоря крушка. От тия новите, енергоспестяващите, дето трябва да траят по 7 години. Максимума до сега на една крушка в нас /хем беше скъпа и маркова/ беше 2 години!
А едно време какви крушки имаше! Mr. Green

Сърди се на регулациите и забраните на EU. Едно по едно планират и регулират живота ти - какво да ползваш и какво не, сякаш нямаш глава на раменете си да мислиш!!! В свободната пазарна икономика подобна забрана е абсурдна. Когато забраниха обикновените крушки Вацлав Клаус каза: ""Ние сме свободни хора, искаме да се ползваме от остатъците на свобода в сегашна Европа и можем сами да решаваме какви крушки искаме", но жена му предвидливо била заредила с много от старите  Laughing  Joy Смешно е, защото става въпрос за крушки, но какво следва след крушките.....
Виж целия пост
# 220
Стандарти много, но кой ги спазва се пита в задачата?
За крушките да кажем няма избор, защото старите са спрени от производство.
Но стандарти въведоха и в изолациите примерно, какво виждам обаче днес висейки в задръстването на Гешов и Георги Софийски?
Фундаменти се леят направо в изкопа, наредена арматурката и отгоре пльос бетона, следи от хидроизолация никакви.
Колко време се очаква да издържи новото творение без да го подровят подпочвените води, които в София са в изобилие?
Пък после строителните материали били калпави - ами не са, просто част от тях се спестяват.
Виж целия пост
# 221
според теб, как може да се излезе от него?  всички да се вдигнем на протест

Испания в разгара на демокрацията 2011
Виж целия пост
# 222
Колко ще издържат основите? Не знам.
До Мола на Цариградско има една нова офис-сграда, на която бяха разкопали основите - явно нещо не е наред.
Виж целия пост
# 223
За крушките да кажем няма избор, защото старите са спрени от производство.

Не са спрени от произвоство, а само не би трябвало да се продават в ЕС. Само че аз преди няколко часа си купих една 100-ватова и много й се радвам.  Mr. Green Хич не ме кефи да давам по 7 и нагоре лева за крушки, а и светлината на енергоспестяващите ме ужасява.

А ще спрат да ги продават колкото спряха кривите краставици, шкембето и домашната ракия.
Виж целия пост
# 224
Не знам кои сте ВИЕ невежите, ама на теб невежия ще ти кажа да напишеш в Гугъл Кубинска Криза и да четеш, ако те мързи да скокнеш до книжарницата за четиво по темата.  Laughing. За жалост обикновените комуняги сред които и моите родители, нямаха възможност за АЕГ и не са ходили у Корекома. За "дефекацията" +т мога да кажа , че пишеш глупости, иначе нямаше да има тема, защо хладилника ми от времето на соца още работи. А за Живков, точно аз няма да ти обяснявам. Факт е, че беше най-послушния от послушните, а ти си прави изводите сляпото покорство докъде води.  Tired

Понеже ти се вживяваш в ролята на многознаеща казвам невежите, включвайки подобните на мен, които нещичко са чували. Но друго е ти да ни я обясниш тази криза.....

Защо била пусната темата? Ами питай автора. Не пиша глупости, такава е истината. Доста хора се оплакваха от Мраз и Перла. Ако някои от тях все още работят, то те са ремонтирани многократно. И ние сме със Саратов. Написах го по-назад. Какви изводи трябва да си направя за Живков??? Подскажи, че пак не загрявам!

Корекомските стоки бяха с много високо качество, но разбира се и доста скъпи. Да не говорим, че ние простосмъртните нямахме право да притежаваме валута и да пазаруваме оттам. Намирахме по някой долар само за малко аудиокасети, защото и те не се намираха редовно на обикновените магазини. Или пък ако ги имаше бяха изключително некачествени.
В онези години на обикновените магазини имаше само радиокасетофон ВЕФ 260-пълен боклук! Поради тази причина доста хора търсеха долари на черно, за да си купят някое читаво Хитачи. Но ти щом си толкова малка, няма как да ги помниш тези неща. Ясно е, че някои по-възрастни около теб са те накарали да пишеш тия глупости тук. Да върви дезинформацията, да няма празно....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия