Защо хладилникът от времето на социализма още работи.

  • 28 151
  • 295
# 270
"Eventually, Socialists run out of other peoples' money "
Също нейна мисъл и в същия контекст и 100% вярна.
И е казано отдавна, не сега. Тачер е жива, но се спекулира с деменцията й.
Виж целия пост
# 271
Още малко от нея (не мога да се въздържа, простете  Mr. Green) и СиТе са по темата:


To cure the British disease with socialism was like trying to cure leukaemia with leeches.

There can be no liberty unless there is economic liberty.

Pennies do not come from heaven. They have to be earned here on earth.

It is not the creation of wealth that is wrong, but the love of money for its own sake.

 Peace
Виж целия пост
# 272
капитализмът на Запад е по-социален от социализма ...
Виж целия пост
# 273
или по-скоро на нас ни е насадена една представа за капитализма, която е елементарна и невалидна.
Виж целия пост
# 274
или по-скоро на нас ни е насадена една представа за капитализма, която е елементарна и невалидна.


 Peace Общественият строй и обществените отношения са се развили и променили, а ние още си живеем с капитализма от 19 век.
Виж целия пост
# 275
или по-скоро на нас ни е насадена една представа за капитализма, която е елементарна и невалидна.


 Peace Общественият строй и обществените отношения са се развили и променили, а ние още си живеем с капитализма от 19 век.
Не и без помощта на социалистическите идеи.  Wink
Виж целия пост
# 276
Баш пък Тачър не ми е лице за цитати. Политиката е курвенска работа, както беше казал на Мони Паси татко му. Малко фигури бих удостоила с честта да цитирам от тази сфера.
Виж целия пост
# 277
Мен ми е странно, че хора, които ходят на работа, харесват капитализма. Работят нещо омразно, само заради прехраната си...Винаги се притесняват за материални неща, завиждат си 1 на друг, цялото им време е запълнено с мисли за пари, досадни колеги...Аз бях почнала да следвам нещо напълно безинтерсно, ама прекъснах и няма да го завърша.Дано не ми се наложи да работя. Praynig
Виж целия пост
# 278
или по-скоро на нас ни е насадена една представа за капитализма, която е елементарна и невалидна.


 Peace Общественият строй и обществените отношения са се развили и променили, а ние още си живеем с капитализма от 19 век.
Не и без помощта на социалистическите идеи.  Wink

Много от това, което ни е насадено, като леви идеи са чисто десни такива. Аз бях леко потресена от това, че м/у ляво и дясно линията е много тънка и понастоящем май няма същото значение, което е имало дори в 80тте. За началото на 20в. да не говорим.  Има една статия на Евгени Дайнов която е мн приятна за четене за лявото и дясното, прочети я, ако ти попадне из нет-а.



Мен ми е странно, че хора, които ходят на работа, харесват капитализма.


Пънки, в крайна сметка ти УНСС ли си завършила?
Виж целия пост
# 279
Нищо не съм завършила, учих 2 години във ВИНС- Варна. Simple Smile
Виж целия пост
# 280
Нищо не съм завършила, учих 2 години във ВИНС- Варна. Simple Smile

А, аз бях разбрала, че си в УНСС. Извинявам се:)
Виж целия пост
# 281
Нищо не съм завършила, учих 2 години във ВИНС- Варна. Simple Smile
... Май, хладилниците на голямата и малката "секира", още работят?  Mr. Green
Виж целия пост
# 282
А? newsm78
Виж целия пост
# 283
Не и без помощта на социалистическите идеи.  Wink

Много от това, което ни е насадено, като леви идеи са чисто десни такива. Аз бях леко потресена от това, че м/у ляво и дясно линията е много тънка и понастоящем май няма същото значение, което е имало дори в 80тте. За началото на 20в. да не говорим.  Има една статия на Евгени Дайнов която е мн приятна за четене за лявото и дясното, прочети я, ако ти попадне из нет-а.

Да, безусловно в последните десетилетия разликата е много тънка. И съвсем неясна. Което е проблем предимно за левицата, която така и не успява в последно време да оформи някаква ясна физиономия. Чела съм статията - готина е!  Peace
Виж целия пост
# 284
А какво мислите за анархизма? Не е ли добре да няма пирамидална структура в обществото?Аз преди ходех на такива събрания, в които плюехме капиталистите. Joy Веселата част се състоеше в мечти. "Кои ще бъдат първите, изправени до стената, когато дойде революцията?'' #2gunfire Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия