Има ли радикален ислям в България?

  • 26 608
  • 672
# 405
Ще ми се изсмее най-вероятно. На тях пък ние сме им странни и така.
Виж целия пост
# 406
Ще ми се изсмее най-вероятно. На тях пък ние сме им странни и така.

Това е добре, значи го е разбрала и има чувство за хумор и самоирония.  Simple Smile
Виж целия пост
# 407

Не мисля, че опира до убеждения, а чисто и просто до бизнес и по- добра печалба.

Което прави нещата още по-лоши, отколкото изглеждат. Значи за пари и печалба сме готови да приемем чуждите разбирания и да погазим нашите си. Докато при тях това е изключено.
Къде се срещат изцяло забулени жени?
В Пазарджик съм виждала, като нинджи са. Но се срещат рядко и само с мъж или са по 2-3 на куп.
Точно за Пазарджик говорех. Доста по-често се срещат напоследък.
Виж целия пост
# 408

А радикален ислям си има и подготовката за внедряването му си продължава. Под формата на разни сбирки, организации и прочие. И ще продължава, докато тази т. нар. толерантност не се прекрати и не бъдат принудени да спазват реда, порядките и законите в светската държава или да отидат там, където тяхната религия властва.
Прави ми впечатление, че все по-често виждам напълно забулени жени по улиците, придружавани от мъже, обрасли и брадясали до степен и те да изглеждат като забулени. Умирам от яд, като видя забулена по този начин жена.  Close

 Абсолютно съгласна!
Виж целия пост
# 409
Ще ми се изсмее най-вероятно. На тях пък ние сме им странни и така.
Това е добре, значи го е разбрала и има чувство за хумор и самоирония.  Simple Smile

като й се подиграеш с религията , няма да се изсмее , виж какви вендета стават по света тия дни заради една бутафория ...
Виж целия пост
# 410
С религия не се подигравам, независимо коя е. Относно филма - съвсем различно е, те се дразнят дори, ако някой сложи образ на пророка им.
Виж целия пост
# 411
Аз за 1в път чувам, че италианците са националисти. Тук има толкова региони и толкова контрасти вкл езикови,  че не бих ги нарекла изобщо нация.  Имат национална държава , национален език обединени са, но чак националисти:)))
 

ти явно не живееш в Италия , поне духом ,
ето кой и къде измисля фашизма , и о , изненада - не е Германия :
http://bg.wikipedia.org/wiki/Фашизъм
Виж целия пост
# 412
Някой преподаде история на 10c's. Чрез уикипедия.

Записвам се, темата утре ще бъде интересна.
Виж целия пост
# 413
в Пазарджик, ама от махалата до КАТ, иначе слизат и някакви помакини от балкана. Абе гнусна работа, тия циганоиди нямат работа по тези земи
Виж целия пост
# 414
Аз за 1в път чувам, че италианците са националисти. Тук има толкова региони и толкова контрасти вкл езикови,  че не бих ги нарекла изобщо нация.  Имат национална държава , национален език обединени са, но чак националисти:)))
 

ти явно не живееш в Италия , поне духом ,
ето кой и къде измисля фашизма , и о , изненада - не е Германия :
http://bg.wikipedia.org/wiki/Фашизъм

Каренина, каквито и доказателства да привеждаш, съгласи се,  че ни сме една от малкото нации, да не кажа единствена, която не е способна да се отърси от миналото. Турското робство, присъствие и както искате го наричайте е продължило 500 годни, а ние още 2500 няма да имаме мир. Мисля, че и Италия, и Германия са се разграничили отдавна от това, което цитираш и не го смятат за гордост. Нито болните мозъци на няколко човека определят една нация.
Виж целия пост
# 415

Нормално е когато си в чужда страна да спазваш нейните закони ,но все пак чак да премахнеш човешки образ от каталог !!!

На мен като цяло Саудитска Арабия ми се струва радикална държава:) Женските образи в каталога са 'западни' и сигурно затова са неприемливи. Не знам дали си мият зъбите заедно жени, мъже, деца по пижами в Саудитска Арабия, майката разчорлена пред огледалото... това как се вписва в тяхната култура.


Ана Каренина, благодаря за линка, смятам да не го коментирам - просто не знам откъде да започна Laughing , а и не виждам смисъл по-важно. Остани си с убеждението, че италианците са националисти, аз ще си остана с моето, че националната държава по принцип е път поет с неправилния крак, и изобщо не е трябвало да се случва не само тук, а и в България. Проспериращите държави на тоя свят са обединения на ценности и цели, не от  'нации'.
Виж целия пост
# 416
в Пазарджик, ама от махалата до КАТ, иначе слизат и някакви помакини от балкана. Абе гнусна работа, тия циганоиди нямат работа по тези земи
Отдавна не е само махалата до КАТ. Всъщност, като се замисля, там почти не съм виждала такива. Насред центъра обаче виждам почти всеки път, като излизам. Не говоря за тези с пъстри дрехи и забрадки, а за забулените в черно буквално отгоре до долу.
Виж целия пост
# 417

 Турското робство, присъствие и както искате го наричайте е продължило 500 годни, а ние още 2500 няма да имаме мир.

Това например чудесно се илюстрира от примера с екскурзиите до Катар в търсене на инвеститори:). Колко глупав трябва да си, за да не можеш да поставиш националниия интерес за просперирет като 1во и основно твое задължение, а да щъпуркаш из някакви страни стопанисвани от 1 шейх, да ги молиш да им отглеждаш агнетата , при положение, че Турция е на 500 км и представлява следващата мега-икономика.
Виж целия пост
# 418
Нито болните мозъци на няколко човека определят една нация.

Към това мога само да добавя и религия.
Виж целия пост
# 419
в Пазарджик, ама от махалата до КАТ, иначе слизат и някакви помакини от балкана. Абе гнусна работа, тия циганоиди нямат работа по тези земи
Отдавна не е само махалата до КАТ. Всъщност, като се замисля, там почти не съм виждала такива. Насред центъра обаче виждам почти всеки път, като излизам. Не говоря за тези с пъстри дрехи и забрадки, а за забулените в черно буквално отгоре до долу.
На пазара най-често, около банята. Иначе в махалата не съм ходила, от както нямам кола да ми я мият и нямам наблюдения. На Острова също съм виждала. Не е като да няма, но не е често срещано явление.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия