Има ли радикален ислям в България?

  • 26 608
  • 672
# 390
Питайте абадонка. ако не вярвате.

няма какво да питаме , всичко е ясно , ; ))
ни в Италия , ни в Англия ще видим някой някъде на някакъв пост , който да не е от съответния произход ,
италианците специално са си големи националисти ,
англичаните нямат пари и продават на араби и руснаци , за италианците и това не важи ,
даже и в национала им по футбол само Марио Балотели не е кореняк , но все пак името му завършва на -и и носи кръстчето ...

докато ''нашият човек'' е във всяко правителство , и де факто той управлява .. '' балансьор '' му викат , кой знае защо ...

та там може и да водят преводач на мароканците , защото така е казано , но под повърхността е друго ... ; )) . само да не вземат да свършат парите за преводачи , че оня ден Италия пак взе поредния заем , за да върже бюджета ...
Италианците са големи националисти, но това не им пречи да са най толерантната нация на цвета. Да вземем пример от тях как помагат на хора от всякакви националности, но не омаловажават своята както правим ние.
Виж целия пост
# 391
Аз за 1в път чувам, че италианците са националисти. Тук има толкова региони и толкова контрасти вкл езикови,  че не бих ги нарекла изобщо нация.  Имат национална държава , национален език обединени са, но чак националисти:)))
 
Виж целия пост
# 392
Имат си и национална гордост. Харесват си всичко тяхно, държавата, църквата,храната, музиката, езика, историята. И няма да си променят нищо,а у нас някой написа, че Левски е бил терорист. Иди да им кажеш подобно нещо за Гарибалди.
Виж целия пост
# 393
Харесват си всичко тяхно, държавата, църквата,храната, музиката, езика, историята. И няма да си променят нищо,а у нас някой написа, че Левски е бил терорист. Иди да им кажеш подобно нещо за Гарибалди.

Да си харесват всичко изброено от тебе е едно, да не приемат нищо чуждо е съвсем друго. Макар че на мене не ми харесва навикът им като ходят в чужбина да си носят спагети, зехтин, вино, консервирани домати, прошуто и въобще всякаква манджа.
Но и аз като 10 цента не знаех, че са националисти. Чувала съм италианец от Тревизо да казва, че от Рим надолу е друга нация. Между другото този същият слушаше Азис в колата си.

п.п. Защо точно италианците се дават за пример?  newsm78
Виж целия пост
# 394
Националистът е човек, който харесва и обича нацията си. Тази дума е хубава и не означава расист. Аз също смятам себе си за българска националистка, също така смятам, че Бог е създал всички хора и те са равни, независимо от цвета на кожата си. Но както ми е по- мило от другите моето семейство, така ми е по- мила от другите и моята нация, и ме боли от упадъка и деградацията, които виждам навсякъде.
Виж целия пост
# 395
Но както ми е по- мило от другите моето семейство, така ми е по- мила от другите и моята нация и ме боли от упадъка и деградацията, които виждам навсякъде.

В това изречение първата част няма никаква връза с втората.
Виж целия пост
# 396
Пиша на чист български.
Виж целия пост
# 397
Темата беше за това дали в България има "радикален ислям",но вече започна нейното разводняване.
Само добавям,че магазините "ИКЕА" от шведската верига СА ПРЕМАХНАЛИ ЖЕНСКИТЕ ОБРАЗИ ОТ КАТАЛОГА СИ за Саудитска арабия.Справка VESTI . BG. Не знам това радикално ли е или е само съобразяване с нечии закони.
Нормално е когато си в чужда страна да спазваш нейните закони ,но все пак чак да премахнеш човешки образ от каталог !!!
Виж целия пост
# 398
Че те в Саудитска Арабия нямат ли Интернет?  newsm78
Виж целия пост
# 399
Че те в Саудитска Арабия нямат ли Интернет?  newsm78

Може да е цензуриран. Или със слабо покритие.

И аз четох този случай - от компанията заявяват, че съжаляват, че са махнали жената от каталога.
Виж целия пост
# 400
Може би са ги махнали, защото не са със забрадки. Иначе в рекламите им си има жени:

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=4DK44Iyi3G8

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=ENHV4x8JAQ4

А ето и една Икейска:

http://www.youtube.com/watch?v=vFJNPfpK2Tk&feature=related
Виж целия пост
# 401
Само добавям,че магазините "ИКЕА" от шведската верига СА ПРЕМАХНАЛИ ЖЕНСКИТЕ ОБРАЗИ ОТ КАТАЛОГА СИ за Саудитска арабия.Справка VESTI . BG. Не знам това радикално ли е или е само съобразяване с нечии закони.
Нормално е когато си в чужда страна да спазваш нейните закони ,но все пак чак да премахнеш човешки образ от каталог !!!
Това вече е криворазбрана толерантност. Що трябва да погазвам моите си вярвания и убеждения, че да се харесам на други?!
А радикален ислям си има и подготовката за внедряването му си продължава. Под формата на разни сбирки, организации и прочие. И ще продължава, докато тази т. нар. толерантност не се прекрати и не бъдат принудени да спазват реда, порядките и законите в светската държава или да отидат там, където тяхната религия властва.
Прави ми впечатление, че все по-често виждам напълно забулени жени по улиците, придружавани от мъже, обрасли и брадясали до степен и те да изглеждат като забулени. Умирам от яд, като видя забулена по този начин жена.  Close
Виж целия пост
# 402
Само добавям,че магазините "ИКЕА" от шведската верига СА ПРЕМАХНАЛИ ЖЕНСКИТЕ ОБРАЗИ ОТ КАТАЛОГА СИ за Саудитска арабия.Справка VESTI . BG. Не знам това радикално ли е или е само съобразяване с нечии закони.
Нормално е когато си в чужда страна да спазваш нейните закони ,но все пак чак да премахнеш човешки образ от каталог !!!
Това вече е криворазбрана толерантност. Що трябва да погазвам моите си вярвания и убеждения, че да се харесам на други?!
..

Не мисля, че опира до убеждения, а чисто и просто до бизнес и по- добра печалба.

Аз в Бг не съм виждала изцяло забулена жена, само със забрадки/покривала до раменете, а в турски села + шалвари. Къде се срещат изцяло забулени жени?
Виж целия пост
# 403
Къде се срещат изцяло забулени жени?
В Пазарджик съм виждала, като нинджи са. Но се срещат рядко и само с мъж или са по 2-3 на куп. В арабският свят съм виждала подобни неща.
Относно Интернета, в емирствата имат, но е цензуриран - поне така беше пред 3-4 години. Но пак си има начини да се разглеждат и цензурирани сайтове. Нещо с прокситата беше - не помня вече. По рекламите си има жени, но са забрадени.
Виж целия пост
# 404
Интересно, по рекламите са забрадени, а по улиците покрити до очите. Явно, и те се "предават" в името на печалбата. Laughing  

Чудя се, ако попиташ една такава жена "Ау, вие можете ли да летите, щото нинджите по филмите могат?", как ли ще  отговори.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия