Има ли радикален ислям в България?

  • 26 612
  • 672
# 285
Това ''паки''в Англия може да ти коства няколко години зад решетките и солидна глоба Simple Smile  
А мъжът ми е европеец Mr. Green, но дори да беше пакистанец пак щеше да бъде по добър избор отколкото да си взема някой българин ,който освен да му слугуват и да си пие ракията нищо друго не знае. Работя в голяма болница където повечето лекари са така ''омразните'' пакита и така наречените ''цигани'' индийци, докато българите в Англия са предимно чистачки и строителни работници ....
Виж целия пост
# 286
поне според мен има отделни клетки на радикалният ислям в България.  Радикалният ислям разполага с доста пари  и със сигурност се опитва да влезе и у нас. Още повече че вече сме час от ЕС. Основният начин е посредством младите имами който се обучават по Саудитски арабия и Катар и след това се връщат и започват да проповядват исляма на който са били обучени.  Затова  трябва да има Висше мюсюлманско училище, което да обучава имамите на традиционният български ислям и под контрола на държавата.

Радик. ислям за мен върви за ръка с тероризма.
У нас виждам 2 причини да има 'клетки'. И двете за 'експорт'.  Едната е че у нас сигурността е на много ниско ниво ( атентата в Бургас), а другата е, че сме все пак на границата на ЕС. Но самата България и бг граждани в никакъв случай не ги виждам като таргет на радикални ислямисти.
Виж целия пост
# 287
повечето (според мен) нямат усещане за репресия, това ние си го мислим.
проблемът са единиците, които проявяват съзнание за свобода , и това поражда момента на конфликта и репресията. Но това са много редки случаи.
Ние сме тези, които проектираме нашите нужди и виждания към техните и съответно неразбирането.
Но това не е радикален ислям:) а просто нашият страх от непознатото.
Тази седмица в новините, в репортаж от Пазарджик един протестиращ мъж каза на български, че той е роден тук, но не е българин – просто има гражданство. Но той не се чувства българин и не желае да бъде. Той обаче иска България да уважава него, братята му мюсюлмани и Аллах. А дали той уважава България... Не я уважава, но е готов да протестира щом почувства вярата си застрашена, укорена или неразбрана. Той има право да обижда България, а Тя няма право да му направи забележка. Това е Пазарджик тази есен. Есента на мюсюлманското недоволство.
Това е от една статия, но не мисля, че това е проява на желание за свобода..... Confused
Виж целия пост
# 288
И защо да се чувства българин, след като сигурно от дете му е трайно насадено, че е някаква презряна твар турска/циганска/еврейска  и тн. Човек се чувства принадлежен само към разбираща и приятелски настроена среда, не към хора които са го презряли само защото е тручин или мюсюлманин. Достатъчно е да си плаща данъците, да спазва законите , за останалото Конституцията се е погрижила, изобщо не ме вълнува дали се чувства българин, или марсианец.
Не е нужно да се чувства българин, но спокойно може да защитава гражданските си права. Нали правиш разлика?
Виж целия пост
# 289

Тази седмица в новините, в репортаж от Пазарджик един протестиращ мъж каза на български, че той е роден тук, но не е българин – просто има гражданство. Но той не се чувства българин и не желае да бъде. Той обаче иска България да уважава него, братята му мюсюлмани и Аллах. А дали той уважава България... Не я уважава, но е готов да протестира щом почувства вярата си застрашена, укорена или неразбрана. Той има право да обижда България, а Тя няма право да му направи забележка. Това е Пазарджик тази есен. Есента на мюсюлманското недоволство.
Това е от една статия, но не мисля, че това е проява на желание за свобода..... Confused

Не разбрах с какво този човек е обидил България и защо мислиш че не я уважава ? И забраната за вероизповедание не е забелжка Wink Не разбирам с какво ти пречи ако си изповядва религията и си носи бурката ?
Виж целия пост
# 290
Абе нищо не ми пречи, цитирах само статията, и да, може да защитава гражданските си права ако ги чувства нарушени...от България, защото има гражданство....та с какво България му ги наруши?Това е смисъла-поне според мен.Ти като си гражданин на Англия чустваш ли се англичанка?
Виж целия пост
# 291

не знам, това не се разбира от това което си написала
Според мен човек като живее в чужбина и се интегрирал ( не асимилирал), не може да не  чувства и другата си родина, като своя. Мисля, че повечето от нас си изграждат 2 самосъзнания в крайна сметка. Но има и групи с огромна културна резистентност ( китайци, араби). Там интеграцията е изключение.
Виж целия пост
# 292
Абе нищо не ми пречи, цитирах само статията, и да, може да защитава гражданските си права ако ги чувства нарушени...от България, защото има гражданство....та с какво България му ги наруши?Това е смисъла-поне според мен.Ти като си гражданин на Англия чустваш ли се англичанка?
Няма как да се чуствам англичанка тъй като не съм Wink но ако имам деца, то те ще се чустват такива, тъй като държавата прави всичко възможно да се чустват такива , докато в България и след 10 поколения някои хора си остават  гадни турци,  мръсни цигани, арменци и не знам си още какви ... Тя 10 цента го каза много ясно, но няма кой да чете Wink
В интерес на истината чуствам се по комфортно в Англия и изпадам в див ужас при мисълта, че може да ми се наложи да се върна и да живея отново в България ....
Виж целия пост
# 293
в Пазарджик няма мюсюлмани, а в махлъта има потурчен мангал дето се зове мислиманин защото ги спонсорират. Ето нещо от днес:

Състезание по основни познания на ислямската религия се проведе за първи път в салона на читалище „Родопска искра” в Ардино. Гости на мероприятието бяха кметът на общината Ресми Мурад и заместниците му Неджми Ходжов и Изет Шабан.
Програмата започна с четене на айети от Свещената книга на мюсюлманите – Корана.
В надпреварата участие взеха отборите на Ардино и Бял извор. В тях бяха включени по трима участници, които са посетили летните Коран курсове, организирани ежегодно от Районното мюфтийство в Кърджали.
Състезателите показаха своите знания за исляма пред двучленно жури в състав: имамина на централната джамия в Ардино Орхан Якуб и на религиозния храм в бялизворския квартал „Диамандово” Мюмюн Мехмед. Отговаряха на въпроси по иман (вяра), амел (отслужване на молитва), сиер ( житието и битието на пророка Мухаммед) и ислямска етика. В надпреварата имаше много интересни въпроси като; „Кои са пророците родени без баща?”, „През коя година е завладян Истанбул от Фатих Султан Мехмед?”, „Къде е роден известният турски поет Неджиб Фазъл?”.
След двучасова борба на първо място с 80 точки се класираха представителите на Ардино в състав: Гюнер Мехмедов, Бюлент Осман и Нурай Кьосе, а втори останаха представителите на Бял извор в състав: Севгин Каймакам, Билгин Ахмед и Синан Чауш.
И двата отбора бяха наградени с книги, осигурени от Районното мюфтийство в Кърджали. Те бяха връчени от общинския кмет Ресми Мурад и наместник районния мюфтия в Кърджали Ерхан Реджеб.
По време на състезанието имаше въпроси и към публиката. Верните отговори бяха наградени с интересни религиозни книги.
Организатор на религиозното състезание беше Джамийското настоятелство в Ардино. Според тях в това състезание няма губещи, а всички са научили по нещо.
Виж целия пост
# 294
поне според мен има отделни клетки на радикалният ислям в България.  Радикалният ислям разполага с доста пари  и със сигурност се опитва да влезе и у нас. Още повече че вече сме час от ЕС. Основният начин е посредством младите имами който се обучават по Саудитски арабия и Катар и след това се връщат и започват да проповядват исляма на който са били обучени.  Затова  трябва да има Висше мюсюлманско училище, което да обучава имамите на традиционният български ислям и под контрола на държавата.

Радик. ислям за мен върви за ръка с тероризма.
У нас виждам 2 причини да има 'клетки'. И двете за 'експорт'.  Едната е че у нас сигурността е на много ниско ниво ( атентата в Бургас), а другата е, че сме все пак на границата на ЕС. Но самата България и бг граждани в никакъв случай не ги виждам като таргет на радикални ислямисти.

според мен радикалният ислям е този който се опитва за замени законите на държавата с нормите на шериата и не е пряко свързан с тероризма.
Виж целия пост
# 295
Няма как да се чуствам англичанка тъй като не съм Wink но ако имам деца, то те ще се чустват такива
Твоите- може би защото няма да се отличават външно. Но де да видим ако си пакистанка, китайка, индийка или с бурка как точно ще се чувстваш англичанка.
Без значение дали ти конкретно си второ или трето поколение, ако външно си принадлежна към дадена група и в момента има достатъчно хора, които й поддържат 'реномето' ще има бая да се бориш.
Това са изключително крехки процеси и няма какво да си ровим главите да не казвам къде. Нито се променят от днес за утре, нито зависят от индивид или мандат.

пп. да не говорим, че и в твоето мнение прекрасно може да се види илюстрирана широкоскроеност и липса на предразсъдъци  Laughing. Българският мъж ще трябва планини да премести, за да те убеди че не пие ракия и не очаква слугинаж.
Виж целия пост
# 296
 Mr. Green - не е нужно да ставате зли, като не ви харесва това което четете или да обиждате русите дами.

1. Относно дискриминацията - колко от вас са живяли в Родопите, в село близо до Ардино например, че да имате идея за какво иде реч? Аз живях 9 месеца преди няколко години. Жена в кръчма не се допускаше, дори и да влезе, не я обслужват. Повечето от местните не желаеха да говорят български. В петък по обяд децата изчезваха от училище /момчетата/, за да идат в джамията на молитва и това не правеше впечатление на никого, а аз като учител не можех да ги спра.

2. Атон и Ватикана са две религиозни територии със собствени правила и закони, и там имаш шанс да влезеш, ако спазиш изсикванията, но как ще влезеш в джамията в село X. например? Няма как, там се вади нож, ако решиш да опиташ. В Синята джамия бива, но  наше село йок.

3. Относно чаршафосването - Франция и Белгия  взеха мерки срещу него, защо ли? Сигурно щото си падат по разголените чалгаджийки.

Да си толерантен във форум е едно, съвсем различно е когато живееш в таква среда. Аз живея също в Англия и ми е пределно ясно, какво иска да каже Troy, но не приемам криворазбраната толерантност и грозните нападки. Няма религия, която да си струва конфликти, били те и словесни.
Виж целия пост
# 297
според мен радикалният ислям е този който се опитва за замени законите на държавата с нормите на шериата и не е пряко свързан с тероризма.

Това пък точно (според мен) не може да се нарече радикален ислям. Така или иначе ясна дефиниция няма, но може би следните елементи описват явлението. Въпреки че пак е относително.

- Apostate killing.
- Barbaric treatment of women: Beating women, the practice of polygamy, and the stoning of women until death for adultery.
- Calling Jews pigs and monkeys.
- Declaring wars on non-Muslims to spread Islam after offering non-Muslims three options: subjugate to Islam, pay jizia (a humiliating tax), or be killed.
- Enslavement of other human beings (modern day slavery).
- Fighting and killing Jews before “end days.”
- Gay discrimination and hostility.


Read more on Newsmax.com: Radical Islam Needs Clear Definition
Important: Do You Support Pres. Obama's Re-Election? Vote Here Now!
Виж целия пост
# 298
Няма как да се чуствам англичанка тъй като не съм Wink но ако имам деца, то те ще се чустват такива
Твоите- може би защото няма да се отличават външно. Но де да видим ако си пакистанка, китайка, индийка или с бурка как точно ще се чувстваш англичанка.
Без значение дали ти конкретно си второ или трето поколение, ако външно си принадлежна към дадена група и в момента има достатъчно хора, които й поддържат 'реномето' ще има бая да се бориш.
Това са изключително крехки процеси и няма какво да си ровим главите да не казвам къде. Нито се променят от днес за утре, нито зависят от индивид или мандат.
Май говорим за различни неща Wink Струва ми се че бъркаш понятията британец с англичанин Wink Можеш да бъдеш британец и без да си англичанин, така че дали си чернокож или бял европеец си все британец  Laughing
Имам пприятелка поллска еврейка , която е първо първо поколение родена в  Англия и се определя като англичанка  Mr. Green По българските стандарти и след 100 години щеше да си остане  ''мръсна еврейка''...
Иначе аз, макар и европейка винаги ще се различавам външно от англичаните Wink но нито за мен, нито за тях е някакъв проблем Wink по скоро го намират за интересно и привлича внимание Wink
Виж целия пост
# 299
Радик. ислям за мен върви за ръка с тероризма.
.....................................................................
според мен радикалният ислям е този който се опитва за замени законите на държавата с нормите на шериата и не е пряко свързан с тероризма.
Тероризмът е плод на икономически и политически фактори, а ислямът е само хапче, с  което да се преглътнат иначе непоносими идеи. Малко ще са хората, които съвсем осъзнато са готови да запашат бомбите в името на някаква абстрактна идея. Виж, ако им обещаеш почетно място в рая и непрекъснат приток на девици - тръгват на смърт и още как. Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия