Има ли радикален ислям в България?

  • 26 608
  • 672
# 330


Само за сведение , при евреите е същото но гледам никой не е ревнал, че еврейките са дискриминирани:)
Когато ходят на синагога, жените са отделени от мъжете с преграда (или са на различни етажи)и не могат да ходят всеки ден, ходят само кога правят Бармитцва Wink 

П/с това твое мнение ли беше или пак копи и пейст от нета Wink гледам още не си сложила линк към оня ти пост Simple Smile

 Че и на времето в българските църкви е имало женско отделение ( за сведение - ''Под игото'', ''Чичовци'' - от там ми е информацията ) Mr. Green И пак го намирам налудно. Пред Бог всички трябва да сме равни - мъже, жени, гейове.... Който казва обратното - религията му е изпила мозъка  Mr. Green
 
Виж целия пост
# 331

Когато ходят на синагога, жените са отделени от мъжете с преграда (или са на различни етажи)и не могат да ходят всеки ден, ходят само кога правят Бармитцва Wink 

Т.е. ако еврейка няма син, няма да стъпи никогаш в синагога? Интрестинг.

В този форум нерядко могат да се прочетат неприятни, меко казано, изказвания по отношение на всякакви небългарски етноси.
Най -реално радикалното нещо в България е радикалното невежество и радикалната глупост, характерна за отделни граждани и цели трудови колективи.
Виж целия пост
# 332
Макар и само в форумното пространство намирам за адски грозно да използваш думата ''паки'', все едно теб някой да те нарича гяурка!
И наясно ли си че в БНП има хора които са женени за чужденци и БНП не е еквивалент на АТАКА!
Имам приятел, който е член на БНП и чудно защо ли няма проблеми с мене ???  Mr. Green
Колкото за лицемерието на англичаните ,кога си се сблъсквала с него че изобщо го коментираш? между другото по добре английска лицемерна усмивка отколкото българската намусеност  Mr. Green
Примери има много, опитай да си намериш работа с турско име в голям град и виж за какво става дума. Виждала съм как гонеха от магазина един възрастен турчин понеже не говореше български и не му разбираха , а човека просто искаше да си купи един хляб....
Виж целия пост
# 333

Когато ходят на синагога, жените са отделени от мъжете с преграда (или са на различни етажи)и не могат да ходят всеки ден, ходят само кога правят Бармитцва Wink 

Т.е. ако еврейка няма син, няма да стъпи никогаш в синагога? Интрестинг.

В този форум нерядко могат да се прочетат неприятни, меко казано, изказвания по отношение на всякакви небългарски етноси.
Най -реално радикалното нещо в България е радикалното невежество и радикалната глупост, характерна за отделни граждани и цели трудови колективи.

Може и да може ако има Батмитцва или пък погребение ... Mr. Green но пак нямат традицията като християнките да ходят когато си поискат Wink
Виж целия пост
# 334
Примерите за джамиите бяха относно наличието на дискриминация, а не доказателство за радикален ислям. Всеки, който ги вади от контекста, бърка.


Само за сведение , при евреите е същото но гледам никой не е ревнал, че еврейките са дискриминирани:)
Когато ходят на синагога, жените са отделени от мъжете с преграда (или са на различни етажи)и не могат да ходят всеки ден, ходят само кога правят Бармитцва Wink  

П/с това твое мнение ли беше или пак копи и пейст от нета Wink гледам още не си сложила линк към оня ти пост Simple Smile

Когато използвам копи и пейст, цитирам автора.
Да сравняваш сексизма в религиите с дискриминацията между тях е  плоско. Да се биеш в гърдите и да сочиш как останалите са бай Ганьо също не е пример за толерантност.

В българското форумно пространство думата "паки" не е обидна и не представлява нищо повече от твоето "П/с".
Виж целия пост
# 335
Ще те помоля да си изясниш мисълта и тогава да пишеш  Mr. Green
 
Виж целия пост
# 336
... Виждала съм как гонеха от магазина един възрастен турчин понеже не говореше български и не му разбираха , а човека просто искаше да си купи един хляб....

Ако този възрастен турчин е живял в Б-я достатъчно време, за да научи български, но не го е направил, и аз не бих му ръкопляскала. Това е неуважение от негова страна.
Виж целия пост
# 337
Oх, как на едро ги пляскате изводите. Машалла.
Виж целия пост
# 338
Виждала съм как гонеха от магазина един възрастен турчин понеже не говореше български и не му разбираха , а човека просто искаше да си купи един хляб....
Абе, да ти кажа и за обратните примери съм чувала... Моя възрастна позната, в Кържали. Има случаи, но да казваме, че са утвъреден модел е вече ...твърде крайно.
 Трой, разбрах, че имаш проблем с българите в чужбина, ама като те чета... сякаш българската общност там те е овъргаляла в пух и катран ( е, не в тази последователност  Mr. Green ) и те е подгонила по Таймс Скуеър ... Crazy Много нападателна, много хахъсана... Има много добри и свестни българи, повярвай!  Peace Почвам мноооого да се дразня  Mr. Green

П.П.
 Тук се обърна на чат  Thinking ( ша се спра  Wink, че да не вляза у чата  Sunglasses)
Виж целия пост
# 339
... Виждала съм как гонеха от магазина един възрастен турчин понеже не говореше български и не му разбираха , а човека просто искаше да си купи един хляб....

Ако този възрастен турчин е живял в Б-я достатъчно време, за да научи български, но не го е направил, и аз не бих му ръкопляскала. Това е неуважение от негова страна.
И представи си че си на 80 години и цял живот си живял в едно забутано родопско село от където не си си показвал носа и където всички са турскоговорящи???
Същото може да се каже и за българите които живеят повече от 10 години в Англия но не знаят бъкел английски, но кога им се наложи да ходят на лекар им се осигурява безплатен преводач и никой не им казва видиш ли ти нас не ни уважаваш хахахаххахах
Виж целия пост
# 340
И ако нещо не съм разбрала, моля те обясни ми го. Мисля, че съм доста далеч от невежеството, но все пак... Отворена съм за всякаква информация  Peace
 
ОК, мога и любезно. И на мен не ми е ясно как издържат тия хора на 50 градуса, но това си е техен избор. Не знам защо у нас битува усещането, че някой ги насилва да се увиват (изключвам Иран и Саудия,  но пък там най-много се бунтуват срещу това). Мюсюлманките, които познавам до една се забулват доброволно. Казват, че отношението към тях е съвсем различно, ако са с хиджаб. Така се чувстват уважавани, в безопасност. Мъжете също трябва да покриват тялото си, не само жените. А бурката наистина е нещо прекалено - Коранът не забранява да се виждат лицето и ръцете. Пак въпрос на местни обичаи.

Ето картинка - в средата е задължителното облекло, отстрани са прекаленостите.

Скрит текст:

Като стане въпрос за хиджаб, винаги си спомням историята на една туркиня - не се сещам за името, но е дъщеря на световноизвестен учен, самата тя учен с реноме, избрана за депутат, но не може да заеме мястото си в парламента, защото носи хиджаб. Та когато я питат защо очевидно интелигентна и свободна жена като нея толкова държи на забрадката, тя разказва как при голямото земетресение през 1999-та е лежала под звездите и е молела Бог да  я запази. И тогава проумяла, че не може да иска нищо от Бог, ако не е готова да изпълни най-малкото, което Той иска от нея - да се облича съобразно ислямските норми. Вероятно така се чувстват повечето жени.
Виж целия пост
# 341
В българското форумно пространство думата "паки" не е обидна и не представлява нищо повече от твоето "П/с".

Цъ цъ, жива да не бях! Имало и набор от обидни думи специално за българското форумно пространство...
Виж целия пост
# 342
... Виждала съм как гонеха от магазина един възрастен турчин понеже не говореше български и не му разбираха , а човека просто искаше да си купи един хляб....

Ако този възрастен турчин е живял в Б-я достатъчно време, за да научи български, но не го е направил, и аз не бих му ръкопляскала. Това е неуважение от негова страна.

Дай да изгоним и всички рускини, които за 40+ години не научават български.

п.п. Имам скандинавски шеф, който за повече от 10 години не е способен да си поръча храна, освен "люта чушка". Ама никой не му прави проблем. Даже все се чудят как да го разберат и да му угодят.  newsm78 Може би защото си мислят, че е християнин, а той не е.
Виж целия пост
# 343
... Виждала съм как гонеха от магазина един възрастен турчин понеже не говореше български и не му разбираха , а човека просто искаше да си купи един хляб....

Ако този възрастен турчин е живял в Б-я достатъчно време, за да научи български, но не го е направил, и аз не бих му ръкопляскала. Това е неуважение от негова страна.

И колко е 'достатъчно', за да получиш 1 хляб?  ooooh!
Аз не говорех италиански 2  години,  да бях загинала още в първата
Свекърва ми лежеше до една арабка 14г. в Италия не можеше да се разбере със сестрите, дойде арабски преводач да превежда.
Тук българи има м/културни посредници, ходят да превеждат на българи в трудови бюра, болници, училища... не знаете какво говорите, честно.
Бг в ЕС ли е? Къде е, кога е...
Виж целия пост
# 344

Въпрос с повишена трудност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия