Има ли радикален ислям в България?

  • 26 612
  • 672
# 360

Ако аз живея 80 години в забутано танзанийско село, ще науча суахили. Стига да искам, разбира се.

А ако в селото ,както е с въпросния турчин, живеят само българи какъв език  ще научиш??? Mr. Green
Боже или не можете да четете или ... и двете  Mr. Green
Виж целия пост
# 361
Тук става в-с за това, че на един човек му е отказан хляб в магазина, защото не е говорил български. Абсолютно потресаващо да се случва в 21ви век в европейска страна.. Нали сме по-цивилизованите, християните ... по-добрата семка.  Confused Шокирана съм някой изобщо да си го обяснява това..
Чувала съм и за обратното - и в 2та случая е нещо нечувано, честно. Все едно сме някакви диваци.
Виж целия пост
# 362

Имам непоносимост към Байганьовщината а не към българина Wink познавам свестни българи, но и те отдавна се изолираха от българската ''общност" именно поради същите причини.
 

 Хубу де  Mr. Green, ама махни общия знаменател, щото Ганьовците много, ама не са всички в България са такива.
 Аз пък, да ти кажа - Байьовците не ги смятам за българи, те са някаква странна порода, от далеч личат и изпитвам абсолюта етническа нетърпимост към тях! Просто не ги забелязвам! Peace
Виж целия пост
# 363


О, аз съм на принципа "каквото повикало, такова се обадило". Ако на някой не му харесва отговора ми, да се сърди на "въпроса" си.
Еднопосочна толерантност при мен няма - ако дядото не е толерантен към българския, да не се сърди, че няма да съм толерантна към турския.
Но не, не бих реагирала с гонене.

Ами да, след като години наред бяха държани по затънтени села да сеят катофи и да нижат тютюн какво очакваш ? или си мислиш че сами са избрали да живеят така . Явно си твърде млада за да знаеш някои подробности Wink
Виж целия пост
# 364
Изключително забавно е, когато двама души се опитват да комуникират, а не говорят един език.Laughing И в крайна сметка най-добре се разбират.
Виж целия пост
# 365
как разбрахте, че е искал хляб след като е говорел само на турски?
Виж целия пост
# 366
Хубу де  Mr. Green, ама махни общия знаменател, щото Ганьовците много, ама не са всички в България са такива.
 

Сигурно е имала предвид байганьовците сред българите в чужбина, защото там пропорционално са точно толкова, колкото и тук, само че ганьовщината им лъсва още по-ярко.  Sunglasses

как разбрахте, че е искал хляб след като е говорел само на турски?

Разбират всякакви езици те, но толерантността им не е еднопосочна.  Mr. Green
Виж целия пост
# 367
Тук става в-с за това, че на един човек му е отказан хляб в магазина, защото не е говорил български. Абсолютно потресаващо да се случва в 21ви век в европейска страна.. Нали сме по-цивилизованите, християните ... по-добрата семка.  Confused Шокирана съм някой изобщо да си го обяснява това..
Чувала съм и за обратното - и в 2та случая е нещо нечувано, честно. Все едно сме някакви диваци.
От какво се шокираш? Все едно в САЩ е нямало и няма ексцесии на тема цвят на кожата, например? Хайде, не сме открили топлата вода ! Wink Навсякъде има нетолерантност, проявявана от отделни групи  - има и винаги ще има, докато Земята се върти. Но да се правим и определяме за най-лошите, си остава типично българска черта - там сме шампиони!  Peace

 
Виж целия пост
# 368
Еднопосочна толерантност при мен няма - ако дядото не е толерантен към българския, да не се сърди, че няма да съм толерантна към турския.
Но не, не бих реагирала с гонене.

А с какво би реагирала? Не ми се ще да те правокирам, но във връзка с горното изречение ми е интересно. Аз изобщо не разбирам какво значи "да си толерантен към турския". Ако японец или финландец влезе в магазина продавачката ще знае ли от колко години живеят в България, че да прецени дали да е "толерантна" или не?

Е, то това вече съвсем не е по темата, но...
Бих реагирала с говорене. Само и единствено на български. Ако ме разбере, ако не - негов проблем. А японецът и финландецът е ясно, че не са родени тук, така че не може да има сравнение.
Между другото, по същия начин реагирах преди години и спрямо французин, който отказваше да научи и 5 думи - говорех му само на бг. Тук не става въпрос за турския, а за отношението към българския.

ПП Troy, не съм чак толкова млада и се сещам за доста подробности от соц. време  Wink
Виж целия пост
# 369
как разбрахте, че е искал хляб след като е говорел само на турски?

Хайде да не изпростяваме излишно , но след като искаш подробности ще ти кажа .
Един мъж в магазина който явно разбира турски каза че ''дъртака искал хляб'', но никой не се застъпи за него.
Тази сутрин имах подобно преживяване , трябваше да пъувам с автобуса а нямах карта нито пари в брой. Качих се в буса и помолих шофьора да се кача само за 2 спирки от където мога да си купя карта, но той не се съгласи при което една англичанка дойде и ми плати билета за да не съм мръзнела навън по нейни думи ... или понеже съм чужденка трябваше да ми дръпне една майна ??? Mr. Green
 
Виж целия пост
# 370

ПП Troy, не съм чак толкова млада и се сещам за доста подробности от соц. време  Wink

В такъв случай явно си много стара и паметта ти изневерява Wink

Цитат
Е, то това вече съвсем не е по темата, но...
Бих реагирала с говорене. Само и единствено на български. Ако ме разбере, ако не - негов проблем. А японецът и финландецът е ясно, че не са родени тук, така че не може да има сравнение.
Между другото, по същия начин реагирах преди години и спрямо французин, който отказваше да научи и 5 думи - говорех му само на бг. Тук не става въпрос за турския, а за отношението към българския.

Хайде стига с тия глупости. Явно не си виждала забутани села където се говори само на турски и няма дори магазин!  става дума за възрастни хора които едва ли са ходили на училище или пък е учил до 4 клас... И като му говориш какво ще постигнеш ? в момента ми напомняш на онези пиянски лафове където двама като се напият и почват ''ти мене уважаваш ли ме''....
Виж целия пост
# 371
А японецът и финландецът е ясно, че не са родени тук, така че не може да има сравнение.
Между другото, по същия начин реагирах преди години и спрямо французин, който отказваше да научи и 5 думи - говорех му само на бг. Тук не става въпрос за турския, а за отношението към българския.

Е защо да не отказва? Да не е длъжен да учи български? Нито е първият, нито последният. Не е никак привлекателен нашият език за учене.
Не разбрах с японеца и французина как ще подходиш и от къде ще знаеш от колко години живеят тук и къде са родени въобще?
Виж целия пост
# 372
ами нека открием и гладиаторските борби, щото и тях ги е имало , хем малцинства има за лъвовете.
Или не е достатъчно радикално:)
Виж целия пост
# 373
 Е, аз пък платих на едно дете билета в тролея - беше си загубило парите и контрольорката искаше да го свали. Чудо голямо!  Laughing Сега и аз ли съм англичанка?
 Темата стана махленска седянка  Whistling
Виж целия пост
# 374
Е, аз пък платих на едно дете билета в тролея - беше си загубило парите и контрольорката искаше да го свали. Чудо голямо!  Laughing Сега и аз ли съм англичанка?
 Темата стана махленска седянка  Whistling
Ако беше стар турчин, колко ли човека щяха да му го платят ? сравнението ти е меко казано неадекватно  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия