Има ли радикален ислям в България?

  • 26 608
  • 672
# 435
До скоро ДПС беше в управлението, което според мен обяснява блеенето на държавата. Това, че сега се вади на показ отново има политически оттенък. Сега ДПС ще се изтупат от калта и ще кажат видите ли мюсюлмани вие имате нужда от нас да ви пазим от лошите. Не се и съмнявайте, че ДПС знаят какво става в Пазарджик, Рибново, Сърница и тн. Мисленето на турчина е много по-различно от това на редовия българин. За тях това са нормални неща, те са войнстващ народ.
Виж целия пост
# 436
Цитат
Мисленето на турчина
Все пак да уточним, че това не са турци. Имам предвид хората от клипа.
Виж целия пост
# 437
 LadyLady, това за турчина ще се направя че не съм го видяла, на база на какви и колко твои лични контакта се изказваш така Thinking.
Може и да се дължи на присъствието на ДПС във властта, но те никога не са били сами на власт другите дупедавци къде са бляли, или са се въртяли та да им е по лесно на ДПС да ги оправят.
Виж целия пост
# 438
Не блее само държавата, блее Мюфтийството, което не контролира тези, които истински се радикализират с външна помощ - циганите.
Виж целия пост
# 439
Не блее само държавата, блее Мюфтийството, което не контролира тези, които истински се радикализират с външна помощ - циганите.
Не, не блее. Услужливо си затваря очите.
Виж целия пост
# 440
Ако трябва да тръгне на война турчина много по-бързо ще се реши, отколкото българина. Нали виждам какво става в Сирия. Гледам ги и тия от ДПС, откровено цинични и по турски арогантни. Дали е турчин или арабин все на Корана се кланя, Аллах и неговия пророк Мохамед. Да си го кажа, макар, че сега ще ми наскочите. Повече няма да провокирам с подобни изказвания, но моето скромно мнение е такова и съм непреклонна в това отношение.
Колкото до ставащото, вече е банално да се казва, но някой има интерес от това. И мисля, че са вътрешни структури предимно. Исляма като религия тотално се радикализира. Това което виждаме тук си е нещо напълно нормално за арабския свят, ненормално е за нас българите, защото сме добри, меки и толерантни. Това, че на някой му е угодно да се назовава радикален ислям е друг въпрос, самата религия в същината си е такава и сега виждаме проявлението и такова каквото е в Близкия изток. Помашките сбирки на ходжа Емин от село Черешките, Родопско примерно е друга бира. Помака в повечето случаи не знае какво приказва като се моли на Аллах, докато този който знае турски и арабски е съвсем наясно с посланието на Мохамед. Бяхме свикнали да приемаме исляма за нещо нормално, покрай добрите помаци, но истината за религията е такава каквато я виждаме днес и в Пазарджик. Неслучайно хората са с бради и дъли коси и крещят екзалтирано. Така е изглеждал Мохамед и е правил същото...
Виж целия пост
# 441
Горките женички от тази религия! SadАЗ имам приятелка туркиня, но тя е будистка и е вътрешно свободна от глупостите на исляма.
Виж целия пост
# 442
Май всеки може да си купи ром. Било да гласува, било да се кланя на някой бог.
Виж целия пост
# 443
За "глупости" в исляма могат да пишат само абсолютно невежи в тази област хора. А това не е полезно никому.
Виж целия пост
# 444
Горките женички от тази религия! SadАЗ имам приятелка туркиня, но тя е будистка и е вътрешно свободна от глупостите на исляма.
и тук идва поредния парадокс в тази религия, защото в основата и е замесена жена. Младия Мохамед се оженил за много по-възрастна от него, богата вдовица на име Хатиджа. Обичал я много, тя била негов духовен наставник, пътеводна светлина. Учените я определят като първия човек приел исляма, защото тя първа повярвала на виденията на Мохамед и го насърчила да продължи общението си с Аллах. Когато тя починала, той бил съкрушен и никога не заобичал друга жена. Гроба и в Мека наподобява Тадж Махал...Това е малко встрани, ама е тема за размисъл...
Виж целия пост
# 445
ЛейдиЛейди, още много филми и литература са нужни докато се получи адекватна информация и представа за исляма. От едно филмче и някоя друга статия - не става.
Виж целия пост
# 446
Филмчета съм гледала няколко, чели са ми и Корана. От Родопите съм, общувала съм с много турци и помаци. Имам напълно адекватна представа за исляма. Мой близък познат прие правата вяра, много съм слушала и от него. Сега работи в мюфтийството, та слушаното е от първа ръка  Peace
За мен има само една религия - християнството, приемам и източните учения. Исляма е, какво да кажа. Напълно в племенен и примитивен стил е да се кланяш на книга. Това е като в оня филм, дето на аборигените има падна една бутилка от небето и те я взеха за Бог...Нямам думи за подобни "хора" като тези от клипа и изповядващи тази религия. Ставала съм свидетел на това как си бият жените с вилите за сено по селата, какво правят и струват, та съм малко пристрастна. Моля за извинение за което...
Виж целия пост
# 447
Ясно, явно в чуването е проблема.
Виж целия пост
# 448
Бе и аз съм от Родопите пък и тука си живея, явно вярно в приемника е проблема newsm78.
Виж целия пост
# 449
Не се заяждай на дребно, само оспамваш темата. Не ме познаваш, за да пишеш така. Това издава тесногръдие, надявам се не ислямско. Моля за извинение за спама, който повече от моя страна няма да допускам...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия