Има ли радикален ислям в България?

  • 26 605
  • 672
# 450
Ми не се заяждам въобще, обаче и аз виждам как чичо Величко понатупва леля Руска, но това едва ли го е научила библията. Тесногръдие е мила да приемаш че всичко различно от теб е недопустимо и то в днешни времена.
Виж целия пост
# 451
Не смятам, че като подчертая, че например мюсюлманин не е = на турчин, оспамвам. Може и да съм тесногръда, не знам.
Цитат
Напълно в племенен и примитивен стил е да се кланяш на книга.
А само и да спомена, че свещена книга е и Библията, но това са някакви подробности - само си спамим.
И аз спирам.
Виж целия пост
# 452
Възхощавам се на способността на хората с лека ръка да пишат, праразказват и убедено да коментират по теми,  които не познават достатъчно добре от радикален ислям, през медицина и политика до футбол.
Виж целия пост
# 453
Първо поста ми не беше насочен към теб, ама както и да е....Второ, ако имаше повече хора с моето "тесногръдие", нямаше да го има това което виждаш в клипа...А сега по темата. Надявам са Яне Янев да предостави на медиите диска със записите от Рибново, а не да се прави на утрепан...Тогава да видят хората аджеба какво представлява това различното, което не трябва да е недопустимо...
Виж целия пост
# 454
Не смятам, че като подчертая, че например мюсюлманин не е = на турчин, оспамвам. Може и да съм тесногръда, не знам.
Цитат
Напълно в племенен и примитивен стил е да се кланяш на книга.
А само и да спомена, че свещена книга е и Библията, но това са някакви подробности - само си спамим.
И аз спирам.
Irina,  с това което си написала за Библията показваш, че моите знания са по-задълбочени, в противното на което ме упрекна. Християните почитаме Божия син- Исус, Библията разказва неговия живот и съдържа едни 10 заповеди. Мохамед е просто обикновен човек, даже никъде не фигурира образа му, в основата на религията е Корана, който е. т.нар Послание на Аллах. Има много примери, които показват до какво води посегателството върху Корана. Явно тук се нищи нещо, за което маса народ няма представа за какво иде реч...Преди да пишете, поне се осведомете- какво представлява исляма, какво му е посланието, кой му е посланника, за какво се бори и дали е радикален или не...
Виж целия пост
# 455
Цялата Библия разказва са Исус? Ти да видиш!
Виж целия пост
# 456

  Християните почитаме Божия син- Исус, Библията разказва неговия живот...

С което показваш абсолютното си непознаване на религията Simple Smile
Обикновено човек се кланя на Бог не на ''сина'' му Wink
Май забравяш и посланието на Исус... и не се кланяйте на идоли и икони .... като гледам в Бг няма църква без икони, както и самото кланяне към Исус също влиза в тази графа Wink
Виж целия пост
# 457
Лейди, че се нищи нещо в което е замесена политика и много ама наистина много пари замаскирано като ислям в това спор няма, спора е че това всъщност не е ислям, и като се намерят повече хора които ги изравняват двете неща като теб и ето системата им сработва екстра.
Виж целия пост
# 458
Ще ви дам още един пример. Когато в Англия излиза книга, която разказва за онова видение на Мохамед, което предизвиква негодувание в целия ислямски свят, но не се отрича от изследователите на исляма, а именно, че в един момент Мохамед си признава, че е получил заблуждаващо послание от Сатана, наместо от Аллах, арабите пак пощуряват. Аятолах Хомейни призовава да бъде убит автора на книгата, съдържаща това твърдение, което, пак повтарям, не се отрича от историците. Както и да е, автора не успяват да го докопат, но убиват други свързани с книгата. Кажете ми кога християните ще направят подобно нещо. Ми тя "еретичната" книга на Дан Браун се похарчи като топъл хляб. За тези които не схващат, искам да кажа, че с поста си давам пример, за това, че исляма в същината си е радикален и не е станал радикален днес, в Пазарджик примерно...
Виж целия пост
# 459
Ма никога, как! Всички изгорени като еретици от християните, всъщност са изгорени за отопление по време на криза с дървата.
Виж целия пост
# 460

  Християните почитаме Божия син- Исус, Библията разказва неговия живот...

С което показваш абсолютното си непознаване на религията Simple Smile
Обикновено човек се кланя на Бог не на ''сина'' му Wink
Май забравяш и посланието на Исус... и не се кланяйте на идоли и икони .... като гледам в Бг няма църква без икони, както и самото кланяне към Исус също влиза в тази графа Wink
Ще схванеш какво съм искала да кажа, като изгледаш филма, който постнах по-рано...ако не го изгледаш ще има да се обясняваме кой какво е искал да каже и кой как познава религията...Както и да е...Няма да убеждавам никой в нищо, стига си ми, че аз съм убедена...
Виж целия пост
# 461
Пак да ти подскажа хора с много пари намират други в супер нищета и  неграмотност и чрез тях се опитват да си прокарат политиката замаскирана като ислям.
Виж целия пост
# 462
Ма никога, как! Всички изгорени като еретици от християните, всъщност са изгорени за отопление по време на криза с дървата.

Хахахах  Mr. Green
Виж целия пост
# 463
Пак да ти подскажа хора с много пари намират други в супер нищета и  неграмотност и чрез тях се опитват да си прокарат политиката замаскирана като ислям.
спомена ми е, че тази конспиративна теория се отнасяше за християнството. Който прави подобни паралели, струва ми се е в голямо заблуждение. Разликата в манталитета на християнина и арабина е като приказката за магарето и Комоса...Трудно ви е да повярвате май, че в исляма, хората са обсебени от религията. И, че нещата в много малко случаи опират до пари, основно са свързани с потъпкване на права, чест и достойнство...
Виж целия пост
# 464

 Grinning благодаря за превода!
Тъкмо щях да питам, дали не е молитва или някакъв вид оповестяване.
Християните по Рождество и по Великден също си покрещяваме Laughing.
И аз за това си помислих. Символиката е същата. " Лаббайк аллахумма лаббайк" ("Ето ме Аллах, ето ме"), както и традиционните бели чаршафи от клипа са символ на отричането от земното и отдаването на Бог по време на поклонничеството. Нищо друго. Хората от клипа не се надъхват да режат глави, както се опитаха да ги представят.

Трудно ви е да повярвате май, че в исляма, хората са обсебени от религията.
Обсебени от религията има във всяка религия. Не е прерогатив на исляма. И не ми казвай, че християнинът- фундаменталист Джордж Буш е по-малко зловеща фигура от Абдул Бомбаджията Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия