Защо пишете "някоЙ хора"?

  • 46 925
  • 1 116
# 210
Не фърфи ли променливото 'я'? Thinking

Моля ви са, ш'са гътна, какъв крайшник?

Фас, бе, Елице. Като пушиш, пушиш, и остава фас. Крайшник, демек.
Виж целия пост
# 211



А по отношение на 'крайщник' – според Нов правописен речник е 'крайШник'.



Ега и правописния речник!  ooooh! *Краиша* ли казваме или *краища*?
Не фърфи ли променливото 'я'? Thinking

Моля ви са, ш'са гътна, какъв крайшник?

Фас, бе, Елице. Като пушиш, пушиш, и остава фас. Крайшник, демек.
Joy
Виж целия пост
# 212
Трещи, бъзикаш ли се? Thinking

Чета сега за тия "кафяви", ама не на хартиен носител, та им нямам вяра много. Обаче някой ако ме е подвел да се мъча с тия кафеви... не помня кой - мамицата му.
Виж целия пост
# 213
Имаще едни кафяви цигари. Тънки. Слим за знаещите. 
Виж целия пост
# 214
И на хартиен и на електронен все са кафяви. Само на Вики от Мастило са ѝ кафЕви очите.
Виж целия пост
# 215
Как да няма на хартиен носител, погледнете си гърба на личните карти.
Или по някаква случайност всички до една сте синеоки тук Laughing
Виж целия пост
# 216
Трещ, в друга тема се коментират неадекватните хуморески, недей да демонстрираш тук. Crossing Arms

Ау, тая досадна песен.
Не, не ми беше тя извор на знанието.
Виж целия пост
# 217
Оказва се, че обръщаме повече внимание на английския и често го знаем по-добре, поне по отношение на правилата. Ако знаем правилото на английски, се опитваме да го прехвърлим върху българския, ако не – просто си пишем това, което ни е най-лесно.

 Stop Хич и да не я зачекваме тази тема с перфектното владеене на английския език и правилата му, моля, че става Ептен страховито  Stop

Чувам, че напоследък "преподават" езика хора, които са със средно образование или изкарани курсове, като сложим и неповторимото ни самочувствие на много умни и схватливи, Peace of Pizza и Grilled Old Man from Bansko отдавна не са просто каламбури  Naughty

Та да се съсредоточим върху българския, викам.
Виж целия пост
# 218
Записвам се с друго култово-оцъствах.  Laughing
Виж целия пост
# 219
Оказва се, че обръщаме повече внимание на английския и често го знаем по-добре, поне по отношение на правилата. Ако знаем правилото на английски, се опитваме да го прехвърлим върху българския, ако не – просто си пишем това, което ни е най-лесно.

 Stop Хич и да не я зачекваме тази тема с перфектното владеене на английския език и правилата му, моля, че става Ептен страховито  Stop

Чувам, че напоследък "преподават" езика хора, които са със средно образование или изкарани курсове, като сложим и неповторимото ни самочувствие на много умни и схватливи, Peace of Pizza и Grilled Old Man from Bansko отдавна не са просто каламбури  Naughty

Та да се съсредоточим върху българския, викам.

Викаш среднистите няма как да знаят чужд език на ниво за преподаване? 
Виж целия пост
# 220
Да не забравяме деЦка.
Виж целия пост
# 221
Трещи, бъзикаш ли се? Thinking

Чета сега за тия "кафяви", ама не на хартиен носител, та им нямам вяра много. Обаче някой ако ме е подвел да се мъча с тия кафеви... не помня кой - мамицата му.
Я-то в случая е непроменливо, а не променливо.  Mr. Green  Затова е кафяви, а не кафеви. Както е поляни, люляци и просяци.
Виж целия пост
# 222
Да ви кажа с правописа сам много зле, но специално тази фраза не си позволявам да я изписвам така.
Виж целия пост
# 223
Да ви кажа с правописа сам много зле, но специално тази фраза не си позволявам да я изписвам така.
Мхм. Пише се " съм". Коя фраза?
Виж целия пост
# 224
Викаш среднистите няма как да знаят чужд език на ниво за преподаване? 

Не викам, защото е форум, и няма кой да ме чуе.
Но го твърдя, да. Ниво езикова гимназия и ниво филология са ... различни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия