Първо ритниче в корема на мама от мартенско бебче - мъж или дама.

  • 33 412
  • 742
# 525
А усещате ли вече бебчетата?  newsm03 При мен беше още в 16-та седмица, и според доки било рано, но аз някои дни си го усещам, други - хич. Странно ли е? newsm78
Виж целия пост
# 526
А усещате ли вече бебчетата?  newsm03 При мен беше още в 16-та седмица, и според доки било рано, но аз някои дни си го усещам, други - хич. Странно ли е? newsm78
Не, и аз го усещам нерегулярно, има дни без да помръдне изобщо-обичайно Съботно-Неделно не го усещам, но пък съм в постоянно движение тогава и не е чудно.  И според моят проследяващ АГ било рано, едва следващата седмица съм щяла да го усетя-в 20 г.с, повторна бременност ми е и съм с предна плацента.Аз го усещам от 16г.с. отчетливо Grinning
Виж целия пост
# 527
аз усещам нещо, ама дали е каквото трябва   33uu
Виж целия пост
# 528
аз усещам нещо, ама дали е каквото трябва   33uu

При мен беше като гъдел, все едно някой отвътре ме гъделичка и побутва леко  Heart Eyes Бебчо при мен е активен като се вика около него, което често се случва или в офиса или на някакво роднинско събиране, но някои дни нищо не усещам, бях се притеснила даже Simple Smile При мен реално трябва от днес да ми почва 20-та седмица, бебчо върви с 7 дни напред... Дано скоро има по-отчетлив ритник Simple Smile

П.С. Понеже понеделниците ходя на йога за бременни и тогава много ритка, явно се вълнува, че има и други бебоци наоколо Laughing




url=http://bg-mamma.com][/url]
Виж целия пост
# 529
И аз това щях да кажа. Има дни, особено в събота и неделя, в които изобщо не го усещам. Миналата седмица в четвъртък имах доста ядове на работа и тогава какво ритане му дръпнааааааааа! Просто няма шанс да се сбърка. В събота и неделя си почива и днес пак ме е почнало.

Иначе и ние не му знаем пола още. Миналия път беше седнало с кръстосани крака и спеше. Доки ми понатисна корема, да го накара да се събуди, но то само махна с ръка и продължи да спи. Нали казват, че срамежливчетата са момичета. Да видим. На 6ти съм при Томова. Дано тогава вече се види.  Simple Smile
Виж целия пост
# 530
Janna_pp, да не са ни еднакви термините, че линийките са на 18 и 6 дни  Wink Въпреки че не ми е съвсем вярна, според ехографа трябва да съм на 19 и 1 ден. Термина ми е на 19 март. При нас на последния ехограф на 3 септември доки каза, че май е момче, но другата седмица ще разберем със сигурност. Аз съм се настроила с женско име пък ще видим  Joy

Виж целия пост
# 531
ROSAURA, и на мен терминът ми е на 19.03. Не знам защо има такова разминаване от 2 дни с линийките. Нали се смята от последния ден на цикъла, но и през какъв интервал ти е бил. Може от това да е разминаването. Да ти кажа, не е толкова важна линийката. Една приятелка беше с термин 19.02 и след 3Д й го промениха на 01.03. Май бебето най-добре ще покаже в коя седмица е.
Виж целия пост
# 532
Janna_pp Със сигурност Simple Smile Аз лично имам рожден ден на 1 март (термина ми е бил на 12 март). Може пък с бебо да празнуваме заедно кой знае  cheers

Ти определила ли си къде да раждаш, че на мен това ми е най-сложно като въпрос Simple Smile
Виж целия пост
# 533

Как ще те преглеждат с вагинален ехофраф или с преглед отдолу?
Питам,защото и мен ме интересува.
Стискам палци утре всичко да е наред! Peace


Док ми каза само да се приготвя за вагинален преглед. Мисля, че ще е с пръсти. Утре ще пиша пак. Хубаво е всяка бременна да настоява за следене на шийката.
И аз усещам малкото човече, понякога как побутва отвътре, друг път се мести от дясно на ляво. Най-забавно е когато си сложа ръката и то след малко се мести под нея.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 534
Здравейте .Аз се върнах от ФМ преди няколко часа.
Беба е добре.Ще си имаме момиченце.Всичко и е както трябва и се развива нормално.Отговаря си и на седмиците и всичко което и е измерено е както трябва.
И съм много щастлива ,че ще си имаме още едно момиченце Simple Smile
Виж целия пост
# 535
DqVoLsKi_ChArOvNa , честита девойка!

Смърфиела, прегледът за зрелост на шийката на матката е мануален-т.е, с пръсти, но разбира се специалиста е внимателен и не застрашава по никакъв начин бременността. Също знам, че на ехограф при ФМ се оглежда за скъсяване на шийката на матката Peace
Виж целия пост
# 536
Ами сестра ми и 2 братовчедки раждаха по 2 пъти в Тина Киркова и всичко беше супер. Мисля и аз евентуално да се насоча към тази болница.

С една приятелка, чийто термин е сега през ноември ходих на "Ден на отворените врати" през септември в Тина Киркова и разгледах доста подробно всичко. Стаи, операционни, родилни т.н. Сестрите, които ни развеждаха и обясняваха бяха много любезни и супер компетентни. Пък и нещото, което ме впечатли беше, че отидохме в 13:00 и до този момент от сутринта в болницата се бяха родили 37 деца, а в предродилно чакаха 2 жени.

За Токуда чувам, че са супер добре екипирани, но през юли за малко да изпуснат една приятелка и нейното бебоче, та затова ме е страх да ходя там. Е, една друга приятелка пък роди там преди 10 дни и всичко беше точно, но пък тя го роди със секцио. Не знам. Смесени чувства имам към тази болница.
Виж целия пост
# 537
Колкото болници, толкова и мнения. Аз имам добри спомени от МД, първото е родено там и сега се следя там, живот и здраве Март мисля там да раждам. Поне съм спокойна, че тяхната неонатология (да не се налага, но знае ли човек) е много добра.
Виж целия пост
# 538
Да, много е объркващо. Когато ти е първо раждане е още по-сложно да се ориентираш, защото нямаш личен опит.
Виж целия пост
# 539
Да, много е объркващо. Когато ти е първо раждане е още по-сложно да се ориентираш, защото нямаш личен опит.

И аз към Токуда са ми доста смесени чувствата. За Тина Киркова и аз имам приятелки, раждали там - общо взето си е нормално. Понеже ние с мъжа ми ползваме възвръщане на 80% от сумата и мисля да отида до "Вита", казаха ми че 1400 лв и включва всичко - екип, упойка и всички консумативи. Единственото е, че при по-сложни случаи бебетата ги транспортират в Майчин дом или Токуда (да не се налага)

Сложничко е  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия