Първо ритниче в корема на мама от мартенско бебче - мъж или дама.

  • 33 419
  • 742
# 510
Здравейте момичета,
аз започнах инжекциите проджестерон. Всяка седмица ходя да ми ги бият и с лекаря се виждам на 2 седмици като ми правят и вагинален сонограм да следят шийката на матката, понеже съм риск за преждевременно раждане.
Направиха ми изследвания на вагинален секрет и всичко ми е в норма. Не знам как се нарича това в БГ. Както ми взеха и цитонамазка ( май това си е годишния гинекологичен преглед при вас). Чакам резултатите.
Днес татито с малката ме оставиха да си почина ( не че правя кой знае какво по принцип  Mr. Green ) и отидоха в зоологическата градина. Смятам да отделя време за външния си вид, че отдавна не ми се е отдавала такава възможност. Забранено ми е да чистя, така че наистина стоя като истукана вкъщи.  Mr. Green
Виж целия пост
# 511
И още един въпрос с колко дни назад може да се напише болничен- седмица, две или в рамките на месеца?
Аз от GP-то си от едно време още знам, че ако ще ми трябва болничен и не успея да се добера до кабинета, поне трябва да й се обадя да ми запази номер и да ме запише с него в журнала. А като съм по-добре не е проблем и след ден-два да отида да ми напише болничния. Според това си мисля, че болничен със стара дата е възможно да се издаде само ако не са пускани други болн. листи през периода  newsm78

Момичета, гледам сте започнали да пускате вторите изследвания. При мен РУЕ/СУЕ е 35 при граница до 12 (на сегашните, не на тези в началните седмици). При вас колко е?
Виж целия пост
# 512
MaрTa Благодаря, ама съм на 90 % сигурна, че точно тези болнични нямат нищо общо с поредните номера, нали и минават комисии които се назначават веднъж седмично  newsm78.. А за изследванията в момента съм на гости в нашите и резултата не ми е пред очите, но и на мен имаше 2-3 от показателите, които ми бяха завишени, но ще питам чак към края на месеца.
Виж целия пост
# 513
Момичета,за тези,които са се записали за 4Д при доц.Томова,могат ли да ми кажат това ли е адресът:
Медицински център „Надежда”, кв. Красно село, ул. „Съвет на Европа 1”
Tел: 0887 606830
Тел./факс: 02/ 955 22 90, 02/ 423 79 79

Утре мисля да звънна да се запиша,защото след всичко прочетено в интернет,най-добрите отзиви са за нея.Дано да не е много натоварено и да има свободни часове.И още нещо,ако може да ми кажете трябва ли да нося някакво направление от моя гинеколог и знаете ли цената на прегледа.

Хубава вечер Simple Smile
Виж целия пост
# 514
Аз в четвъртък бях там, цената на прегледа е 50 лв. Това е адреса, да.Записах си час миналия месец за преглед, когато трябвало да съм в 19- 20- та седмица. Много любезни бяха двете жени в кабинета, тогава ми казаха и пола на бебока, обясняват всичко подробно... и така.
Виж целия пост
# 515
Момичета,за тези,които са се записали за 4Д при доц.Томова,могат ли да ми кажат това ли е адресът:
Медицински център „Надежда”, кв. Красно село, ул. „Съвет на Европа 1”
Tел: 0887 606830
Тел./факс: 02/ 955 22 90, 02/ 423 79 79

Утре мисля да звънна да се запиша,защото след всичко прочетено в интернет,най-добрите отзиви са за нея.Дано да не е много натоварено и да има свободни часове.И още нещо,ако може да ми кажете трябва ли да нося някакво направление от моя гинеколог и знаете ли цената на прегледа.

Хубава вечер Simple Smile

И аз за нея имам час за кардио ехография.
Виж целия пост
# 516
Благодаря ви.Утре ще звънна,дано да успея да се запиша Simple Smile
Виж целия пост
# 517
  sleepuu
Виж целия пост
# 518
Gencheva777  звъни смело Simple Smile. Много са любезни.Аз ще ходя на 5ноември.Ще правя ФМ+ кардиографията.Цената е 100 лв. Мисля че ще измислят как да те вместят Simple Smile
Виж целия пост
# 519
За евентуална болница за раждане в София - проучете и Окръжна - има добри отзиви за нея през последните години.

На тези от вас, които искат да ходят на срещи за родители, бих препоръчала срещите на Ла Лече Лига в различните градове. Хубавото е, че там се споделя опит от майки за майки, в някои градове също има и лекции. За мен едно от предимствата им е, че на тях можеш всъщност да видиш как се случва родителството, особено за тези от вас, които очакват първото си дете. Защото там често има бебета и малки деца. И ако например не сте виждали как се носи бебе в слинг, много е възможно там да видите. Същото се отнася и за кърменето - много естествено нещо, което за съжаление обаче обикновено бременните за пръв път никога не са виждали. А когато виждаш нещо, ти свикваш с него, виждаш как се държи бебе, как се слага на гърдата, как майката успокоява бебето - изобщо стават естествени за теб неща и след това вероятността да нямаш трудности с твоето бебе, е по-голяма, а дори и да имаш, то споделения опит, който си научила от тези срещи, може да ти е от голяма помощ.

На този линк всеки месец се публикува актуалната програма за месеца за цялата страна.

Ще помоля Vania_84, ако сте съгласни, да сложи този текст в първия пост на темата, като полезна информация:


Съвместна инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига  България.
Въпроси, свързани с кърмене и захранване, освен към опитните мами в темата, може да задавате и към ЛЛЛ. За да се открояват и да се виждат по-лесно, е добре да ги маркирате в червено, например: ЛЛЛ, имам въпрос относно кърменето ... .

Заповядайте на Ла Лече Лига срещи, безплатни лекции за кърмене и захранване и на кърмачески срещи за бъдещи и настоящи майки в много градове! ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦА.
Актуална информация за кърмене може да откриете на сайта на Ла Лече Лига, както и на страницата на ЛЛЛ във Фейсбук

0888 555 385 - национален телефон за подкрепа, информация и помощ за кърмене.

 
Виж целия пост
# 520
Как сте, мамчета? Аз да ви се оплача съм доста притеснена. Откриха ми бактерии в стерилната урина от вчера и сега съм се паникьосала до какво може да доведе това. Направо място не мога да си намеря. До понеделник ще полудея, докато отида да си взема резултатите и отида при нефроложката. Иначе изследванията на бъбреците са ми ок, кръвната картина и тя, от къде се взеха тези бактерии, нямам представа. Cry

И на мен ми откриха на последните изследвания и сега си слагам два вида вагинални свещички. Защо си се притеснила толкова? Нормално е да има повече бактерии, все пак "климатът" там доста се е изменил, на мен и урината ми е с по-високо ph, но няма място за притеснение. Освен това понеже ми е нисък хемоглобина (108), еритроцитите и те, ми каза доки по 3 таблетки фолиева киселина да пия (досега вземах само по една). Няма страшно!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 521
Момичета,за тези,които са се записали за 4Д при доц.Томова,могат ли да ми кажат това ли е адресът:
Медицински център „Надежда”, кв. Красно село, ул. „Съвет на Европа 1”
Tел: 0887 606830
Тел./факс: 02/ 955 22 90, 02/ 423 79 79

Утре мисля да звънна да се запиша,защото след всичко прочетено в интернет,най-добрите отзиви са за нея.Дано да не е много натоварено и да има свободни часове.И още нещо,ако може да ми кажете трябва ли да нося някакво направление от моя гинеколог и знаете ли цената на прегледа.

Хубава вечер Simple Smile

Да, и мен ми я препоръчаха няколко раждали вече приятелки, а и гинеколожката, при която се следя направо ми каза да отида при нея. Това е адресът, обади се на втория телефон за часове (стационарен), на мен ми е на 31-ви октомври прегледа, цената на феталната морфология е 100 лв. (изрично питах), не ти трябва направление, защото си плащаш всичко, не се включва по ЗК. Успех!
Виж целия пост
# 522
Здравейте, момичета! Връщам се от ЖК и всички мерки са ни наред, отговаря си на 19 седмица, два крака, 2 ръце с по пет пръста, стомах, сърце с 4 камери и т.н-много подробен оглед, но за съжаление беше кръстосало крака, а като ги разкръстоса си сложи ръчичката Laughing, така, че засега само продължаваме да гадаем за пола. Пуснаха ми вторите кръв и урина, резултата ми от цитонамазката е ПАП1, отличен, така,че всичко върви добре.
Другата седмица в Понеделник и аз съм при доц.Томова на ехокардиография, но имам записан час и за доц. Димитрова за ФМ вечерта-ако някоя иска, преотстъпвам час за доц.Димитрова, защото се оказа,че доц.Томова съвместява фетална ефокардиография +ФМ, ако някоя от вас иска, да ми пише на лични.
Виж целия пост
# 523
Здравейте момичета, не съм писала отдавна, но стриктно ви следя  Mr. Green
TheBlackWidow, знаеш ли каква ти е дозата на прогестерона, интересно ми е. Аз в началото заради прокървяванията бях на 10 000 единици на 10,12 до 14 дни. Помня, че беше писала, че може да ти правят серклаж, но не са. Какво ти казаха, защо не го правят? Шийката знаеш ли дали има скъсяване?
Браво на всички мами с добри новини от прегледите, другия път срамежливите бебчета да си покажат гащите  Simple Smile
Аз утре съм на преглед да я гледат шийката и да видим какво ще правим по въпроса със серклажа.
Виж целия пост
# 524
Браво на всички мами с добри новини от прегледите, другия път срамежливите бебчета да си покажат гащите  Simple Smile
Аз утре съм на преглед да я гледат шийката и да видим какво ще правим по въпроса със серклажа.
Как ще те преглеждат с вагинален ехофраф или с преглед отдолу?
Питам,защото и мен ме интересува.
Стискам палци утре всичко да е наред! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия