Първо ритниче в корема на мама от мартенско бебче - мъж или дама.

  • 33 428
  • 742
# 435
Здравейте мами! Има ли такива от вас, който ходят при д-р Савулева? Да споделите мнение.

Ако става въпрос за д-р Виолина Савулева от Варна, аз съм при нея. Не записах ЖК по здравна каса, а ходя само при нея за следене на бременността и съм доволна. Имах проблеми около 2 месеца и половина и почти всяка седмица ходех на преглед. Преглеждала ме е по спешност и без записан час. Ако имаш някакви конкретни въпроси, питай.
Виж целия пост
# 436
yara, в коя гестационна седмица си?Не се тревожи БХС е изчислен % риск ,който зависи от много фактори.Според мен е добре да направиш и втория БХС и тогава ще видиш какъв е интегрирания риск.Имаш време да реагираш и за фетална морфология и ако се наложи за амниоцентеза,а тя както може би знаеш се прави 16-19 г. с.
Аз ако сега трябваше да решавам, никога не бих направила БХС. Щях да си спестя толкова притеснения и нерви.Но ти щом си започнала прави си ги.

Момичета,вчера бях на преглед и обсъждахме резултатите от БХС.Поради завишеното ми тегло риска е малко по-голям,но съм извън рисковата група,така че доктора ми каза,че няма от какво да се притеснявам.
А от къде си сигурна,че риска ти е завишен заради теглото? newsm78
Виж целия пост
# 437
 kaffeetrmker_2
Виж целия пост
# 438
Добро утро и от мен!  Nature Sun With FaceДнес бях на изследвания,след 16ч ще видя как стоят нещата Simple Smileа на обед съм на доктор и се надявам пак да ми кажат пола,ще пиша и дано всичко е наред,притесняват ме тези контракции...
mimosaria ,честити сини гащи baby_neutral
Ставам,до после
Виж целия пост
# 439
yara, в коя гестационна седмица си?Не се тревожи БХС е изчислен % риск ,който зависи от много фактори.Според мен е добре да направиш и втория БХС и тогава ще видиш какъв е интегрирания риск.Имаш време да реагираш и за фетална морфология и ако се наложи за амниоцентеза,а тя както може би знаеш се прави 16-19 г. с.
Аз ако сега трябваше да решавам, никога не бих направила БХС. Щях да си спестя толкова притеснения и нерви.Но ти щом си започнала прави си ги.


Вчера решихме да направя и втория БХС на 30ти, сега съм в 13.4 г.с
Аз ходих при доц.Балев тази седмица за първата  ФМ и той е на мнение, че грешно са ме измерили, все пак 4 пъти разлика от неговата стойност от 0.7мм до 2.9мм е фрапираща разлика, от там и БХСто щеше да е съвсем друго.
Ще ходя пак в 19 г.с за ФМ при него, отделно в таксата за Майчин дом ми влиза една ФМ и ще я направя при Яков, та ще имам две мнения.
Притесни ме факта, че Борис Яков ми каза, че е имал случай първата измерена НТ да е около 3мм, след седмица измерена около 1.5мм, риска по БХС е бил добре и накрая пак бебе с Даун (нямам кой друг АГ да питам дали такава голяма промяна е възможна само в рамките на седмица).
От вземането на БХС до прегеда при Балев бяха минали само 5 дни. Не знам физиологически дали може НТ да се резорбира толкова много?
И аз вече почнах да съжалявам, че го направих. Трябваше да си направя 3те прегледа при Балев, плюс една допълнителн на ФМ при Яков в 19-20г.с и да ми е мирна главата  ooooh!
Виж целия пост
# 440
Здравейте момичета Simple Smile

има ли някоя на която са казали , че има повече околоплодна течност  newsm78
Виж целия пост
# 441
Симона, аз пък не мисля така, естествено, че бях притеснена от хорион биопсията и лошия резултат на БХС, но това е един от малкото начини да се хванат малформации, все пак не всичко се вижда на феталната, незнам доколко сте наясно, но е така, за съжаление. По темите има много жени, при които именно от лош бхс е тръгнало и се е хванала впоследствие малформацията. Съжалявам да го пиша тук, но нещата са сериозни и нали именно в това е смисъла на пренаталната диагностика и скрининг въобще, тези неща ги правим, за да се хване увреждане, ако има такова, преди раждането, а не след това, когато така или иначе си пред свършен факт. Вие по този начин обезсмисляте пренаталната диагностика. Извинете ме, ако съм рязка, но все пак сме във форум, казвам си мнението.  Peace
Виж целия пост
# 442
Симона, аз пък не мисля така, естествено, че бях притеснена от хорион биопсията и лошия резултат на БХС, но това е един от малкото начини да се хванат малформации, все пак не всичко се вижда на феталната, незнам доколко сте наясно, но е така, за съжаление. По темите има много жени, при които именно от лош бхс е тръгнало и се е хванала впоследствие малформацията. Съжалявам да го пиша тук, но нещата са сериозни и нали именно в това е смисъла на пренаталната диагностика и скрининг въобще, тези неща ги правим, за да се хване увреждане, ако има такова, преди раждането, а не след това, когато така или иначе си пред свършен факт. Вие по този начин обезсмисляте пренаталната диагностика. Извинете ме, ако съм рязка, но все пак сме във форум, казвам си мнението.  Peace
напълно съм съгласна с това.
имам и позната, която при нормални гънки и свивки, но лош бхс, прави амниоцентеза, резултата беше Даун и аборт в късните седмици.
аз предпочитам да знам, какви решения ще взема не съм сигурна, но искам да знам.
дори и един лекар да изрази съмнение за проблем веднага отивам на каквото се наложи.
Виж целия пост
# 443
Симона, аз пък не мисля така, естествено, че бях притеснена от хорион биопсията и лошия резултат на БХС, но това е един от малкото начини да се хванат малформации, все пак не всичко се вижда на феталната, незнам доколко сте наясно, но е така, за съжаление. По темите има много жени, при които именно от лош бхс е тръгнало и се е хванала впоследствие малформацията. Съжалявам да го пиша тук, но нещата са сериозни и нали именно в това е смисъла на пренаталната диагностика и скрининг въобще, тези неща ги правим, за да се хване увреждане, ако има такова, преди раждането, а не след това, когато така или иначе си пред свършен факт. Вие по този начин обезсмисляте пренаталната диагностика. Извинете ме, ако съм рязка, но все пак сме във форум, казвам си мнението.  Peace
напълно съм съгласна с това.
имам и позната, която при нормални гънки и свивки, но лош бхс, прави амниоцентеза, резултата беше Даун и аборт в късните седмици.
аз предпочитам да знам, какви решения ще взема не съм сигурна, но искам да знам.
дори и един лекар да изрази съмнение за проблем веднага отивам на каквото се наложи.

 Peace На същото мнение съм, впредвид възрастта ми(36г.) даже на първата ФМ при Вили Димитрова директно я питах за амниоцентеза, но тя искаше първо да види БХС-то, защото по ехограф всичко излиза добре. На БХС Кременски изчисли, че индивидуалният риск ми е даже по-нисък от възрастовият и не е нужна втора БХС или амнио. Ще правя втора и трета ФМ и при най-малък проблем, бих искала да знам.
При доказана малформация не бих обрекла цялото семейство +бебето на някакъв полу-живот, просто не мога лично аз да жертвам толкова много.Пази,Боже, но е добре да се знае каква е действителността.Информирайте се и правете нужните изследвания, другото е безотговорност към Вас и живота, който носите Peace
Виж целия пост
# 444
 Simple SmileДа,съгласна съм, че трябва да сме информирани.Но все пак БХС не е диагноза,а само някаква вероятност,някакъв %. А толкова много фактори оказват влияние:
-как е съхранявана кръвната проба /трябва да се съхранява при определена температура, иначе се повлиява резултата/;
-как е пренесена до НГЛ /това за нас от провинцията/;
-ако доктора не е измерил както трябва някой от параметрите /все пак става въпрос за стойности до 3 милиметра например/;
-ако жената е приемала или приема хормони също оказва влияние......
Ако риска е 1:2 има вероятност жената да роди дете с генетичен проблем, а ако риска е 1:10000 също има такава вероятност.Е,наистина по-малка,но все пак има такава вероятност.
Какъв е смисъла тогава от БХС?
При феталната морфология нещата също са относителни.Много зависи кой специалист я прави,в кондиция ли е,защото и той може да пропусне нещо,което да се окаже от голямо значение.
А в нашата мила Родина все още няма списък на специалистите за фетална морфология!Как тогава да сме сигурни,че сме попаднали на точния специалист!?
Не се сърдя на никой-всеки има право на мнение!Аз също споделям моето,макар, че се различава с на повечето от вас!  Simple Smile
Виж целия пост
# 445
Всъщност, на жената рискът беше някъде към 1:800, нали така? А за висок риск говорим от порядъка на 1 към 100. Не я шашкайте, амниото не е толкова лека процедура. Освен това не малко майки не биха махнали дете с Даун. Все пак това не е заболяване, което е животозастрашаващо, нито детето е "обречено" да е нещастно. Едно бебе в шести месец вече си е човече, как ще го махнеш току-така... Ами, моят чичо имаше Даун и си доживя до 36 години, засмян и щастлив, целият род го обичаше и му се радваше, канехме го на всички семейни събирания и тн. Беше хубав човек, макар и различен.
Виж целия пост
# 446
Май създадох малко смут.

Стела, благодаря за лс   bouquet
Да при мен риска е 1:860, което е сравнително ок. Притеснението е за двете коренно различни измерени НТ - 0.7мм и 2.9мм.
Ако ми бяха измерили почти сходни НТ нямаше и да се замислям и веднага щях да направя амнио-то.
Или ако риска ми беше под 1:250, което го водят вече висок.
Но сега съм в дилема... Преди малко на едно момиче в нашата тема с амнио са й открили друга, дори по-тежка аномалия и ще прекъсне бремеността. Няма сега да решавам, ще изчакам и втория скрининг и ако и тогава не се почувствам уверена ще правя.
Благодаря за бързите отговори, момичета    bouquet ! Хубава и безпроблемна бременност!
Виж целия пост
# 447
Как да не се знаят специалистите, аз поне ги знам  Naughty Нали не очакваш, че някоя квартална гинеколожка ще направи същия преглед, както лекар, който пътува и се информира ежемесечно. Откритията и напредъка в медицината са непрекъснати, а някой са спрели да учат преди десетилетия. За добрите по ФМ се пише непрекъснато, не може да кажеш, че не се знаят.
Искаш да кажеш, че ще ти е по-спокойно, ако нищо не знаеш и ще чакаш ей така на съдбата какво дете ще се роди. Вярно, че тук с Даун не живеят много, обикновено сърцето е увредено. 25% от децата умират до 1 год.,  50% до 5 год., като само 10% достигат до 40 год, но това не в България. При Синдром на Патау прогнозата е лоша 90% от децата умират до 1 год.,  а близо 100% до 3 год. При синдромът на Едуардс прогнозите са същите.
Сън няма да ме хване, ако не направя всичко по силите си, какво ще спестя, 1 час от живота си и 100-ина лева? И без това съм тръгнала да раждам на 35, което предполага по-голяма вероятност за малформации. Кой ми е виновен, че Мара втасала след 30 за първо дете. Такъв живот живеем, световна тенденция е да се ражда по-късно, затова и сме длъжни да направим каквото зависи от нас. Така мисля аз.
L0LLy, тя околоплодната течност нали ще започне да изтича, ако е в повече. Това не сега, де, по-нататък. Получава се едно подмокряне, не усещаш даже, имала съм леко със София. Иначе не съм чувала да е проблем, тъкмо ще си плува на воля  Laughing Виж, ако са малко водите е проблем, така, че радвай се.
yara , ще видиш, че са объркали измерването  Hug
Симона, права си, че е само статистика. Обаче нали от някъде трябва да се търгне. Затова казват, че над 35 г. е едва ли не задължителен биохимичния скрининг, защото амниоцентезата крие рискове, не може на всяка наред да тръгнат да и боцкат корема. Кръв обаче какво пречи да дадеш? А ако случайно резултата от скрининга излезе завишен, тогава вече опрвдано ще ти вземат проба от околоплодната течност и на 100% ще се види здраво ли е бебето. Тва е цялата идея.
Виж целия пост
# 448
Околоплодните води може да са по-малко,може и да са повече...може да е физиологично,а може и да е знак за проблем.При всички положения е хубаво да се отметнат евентуалните възможности ,а това става с ФМ и някой допълнителни изследвания.Лекарите са ми много интересни като треснат нещо, ей така и после не го дообясняват и те оставят да се тревожиш или да се ровиш сам из интернет , да откриваш отговори и да гадаеш.Като кажат нещо,след това да го разяснят,пък да дадат схема какво се предприема в случай че.... Тук слагам една статия,за да не пиша толкова много

yara разбирам ти тревогата.Стискам силно палци всичко да е ок  Praynig А виждам,че имаш ясно решение в какъв ред ще процедираш  Hug
Виж целия пост
# 449

Симона, права си, че е само статистика. Обаче нали от някъде трябва да се търгне. Затова казват, че над 35 г. е едва ли не задължителен биохимичния скрининг, защото амниоцентезата крие рискове, не може на всяка наред да тръгнат да и боцкат корема. Кръв обаче какво пречи да дадеш?
Точно това е, моля да не влизаме в полемики в резултат от моя пост, не е това идеята, но понеже се шири масово недолюбване на БХС-то, пък аз реших да се изкажа в подкрепа на него.
Пак казвам, за мен това е единственият начин за диагностициране на въпросните 5 генетични заболявания /а и редица други, които излизат от последващия тест при хорион биопсията и амнио-то/.  И както написа миме-то, не може на всяка да й бодат корема, това значи на 100 жени - 1 аборт. Не е оправдано. Затова боцкат само тези, на които излезе висох риск при БХС, което НЕ означава, че тя ще е тази с детето с проблемче, изобщо не е това. Просто една от тези Х жени /при мен беше 20!!! цифрата/ - та една от нас, които сме с резултат 1:20, ще има проблем. Само една. Останалите ще се разминат само с уплаха, което за мен не е болка за умирачка, в сравнение с другото.
И изобщо не говоря по казуса на Яна, разберете, ние с вас не можем да й помогнем, докторите ще кажат какво и как да се направи, аз не желая да вземам отношение. Смятам, че изследванията, вкл. и рисковите /когато лекарите ги препоръчат/ са оправдани и че стреса си заслужава.
А Яна - просто прояви малко търпение и изчакай резултатите. Пак ще кажа, за утеха на всички Wink, моят риск на БХС-то беше 1:20, прималя ми като го видях. Е, всичко е наред, уж... засега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия