Ясли в Пловдив? - 2

  • 84 510
  • 482
# 390
Моят съвет е следния: Така или иначе живеете в града, направете си временна адресна регистрация на адреса, на който живеете и кандидатствайте за държавна ясла. Няма значение, че постоянния ви адрес е във Варна, гледа се настоящ адрес. Ако Вълшебник на Дунав 5 ви е удобна, като локация, то на Дунав 69 е и Мечо Пух, която е държавна ясла и с добри условия. Друг вариант ви е на Победа 2 Дребосъчета. Не съм чувала да има друга частна ясла, освен тази, която посещавате.
Виж целия пост
# 391
Аз съм чувала за друга частна ясла - Детство мое, май така се казваше. Приятелка води детето си там и е едоволна.Също Монтесори. НО ... аз също бих ви казала да си смените временната регистрация и да кандидатствате за държавна ясла. Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 392
Чувала съм много добри отзиви за Вален Монтесори: http://montessori-plovdiv.com/
Виж целия пост
# 393
благодаря за бързите отговори,сега ще проверя тези частни ясли,които сте ми казали..Ако и там нестане ще пробвам за държавна..лека вечер
Виж целия пост
# 394
Здравейте! Имам следния въпрос! Знаете ли каква вода дават на децата в яслите, защото в нашата ясла ми казаха, че давали чешмяна вода и родителите нямат право да внасят отвън каквато и да било вода? Просто детето ми пие изворна вода и исках да му нося чашата, от която пие пълна с такава вода, но не можело. Така било по наредба, доколкото разбрах, но пък имам приятелка, която живее в друг град и при тях родителите купуват туби с изворна вода и ги носят в яслата.
Виж целия пост
# 395
Според мен във всяка ясла и градина е различно - някои пият чешмяна вода, някои от диспенсър и си купуват пластмасови чаши. Знам за себе си само едно - голямото ми дете докато пиеше зимата студената чешмяна вода, а и лятото също, постоянно беше болен с червено гърло и постоянно го болеше корем. ТАзи година му носим малки бутилки и ги оставяме в шкафчето в градината и от септември няма и един ден отсъствие.
Виж целия пост
# 396
Според мен във всяка ясла и градина е различно - някои пият чешмяна вода, някои от диспенсър и си купуват пластмасови чаши. Знам за себе си само едно - голямото ми дете докато пиеше зимата студената чешмяна вода, а и лятото също, постоянно беше болен с червено гърло и постоянно го болеше корем. ТАзи година му носим малки бутилки и ги оставяме в шкафчето в градината и от септември няма и един ден отсъствие.

Доколкото знам за градините няма проблем, т.к. те са към отдел "Образование" и там има други наредби, които важат, но яслите са към Министерство на здравеопазването и за това ме интересуваше конкретно за яслите как стоят нещата и дали навсякъде се спазва това изискване за чешмяната вода / в наредбата е упоменато /.
Виж целия пост
# 397
Здравейте! Имам следния въпрос! Знаете ли каква вода дават на децата в яслите, защото в нашата ясла ми казаха, че давали чешмяна вода и родителите нямат право да внасят отвън каквато и да било вода? Просто детето ми пие изворна вода и исках да му нося чашата, от която пие пълна с такава вода, но не можело. Така било по наредба, доколкото разбрах, но пък имам приятелка, която живее в друг град и при тях родителите купуват туби с изворна вода и ги носят в яслата.
По принцип има забрана на национално ниво за използването на диспенсъри на обшествени места Peace ...не, че се спазва Rolling Eyes
Дикато бяха в яслите, децата ми пиеха вода от чешмата. В градината - също Peace
Виж целия пост
# 398
Чувала съм много добри отзиви за Вален Монтесори: http://montessori-plovdiv.com/

Каква е таксата?  Peace
Виж целия пост
# 399
Здравейте мами!
За първи път пиша тук и се надявам на повече мнения от ваша страна Simple Smile Дъщеря ми след една седмица навършва 2 годинки, а все още не е приета в ясла. До сега съм кандидатствала само и единствено в "Космонавт", кв. Гагарин. Вече шести месец не я приемат Disappointed
Моля Ви мами дайте мнения и за други ясли наблизо...  
Виж целия пост
# 400
КършИяка Simple Smile
В Тракия нямаме този проблем.
Виж целия пост
# 401
В Северен са трудни нещата. Имаш общо 5 избора, не мога да ги изброя всички сега /има инфо по темите за ясли/,но тези с добро реноме и места са 2 като цяло... Аз питах в ясла Палечка /малко по далеч ти е но с добра репутация/, и ми казаха че преди август нямам шанс... И на мен ми се прищя чак да сменя квартала, незнам дали ще идем чак в Тракия , ама така Simple Smile Най- добре е до говориш лично с директорката на яслата която искаш, да знаеш за кога и какво да се надяваш изобщо.
Виж целия пост
# 402
Относно Северен, има ли някой с пресни впечатления от яслите? Понеже освен за Палечка ,чета основно нетативни мнения за останалите, а и сериозна трудност с приема като цяло в този квартал.
Виж целия пост
# 403
Мечо Пух беше първия ми избор за ясла, но ни приеха в Космонавт. Просто за месеца в който Космонавт пуснаха многото си свободни места (септември) от М. Пух пуснаха 3 или 4. При тях местата бяха обявени през октомври. С неудоволствие записах детето в Космонавт, вече беше на 2 години и 1-2 месеца и нямах никакви гаранции, че ще го вземат в Мечо Пух, а бях изчерпала всички възможности за отпуск и трябваше да изляза в неплатен.
Не ме разбирайте погрешно, и двете ми деца бяха на ясла в Космонавт, но на следващата година с голямо удоволствие записах малката във Весела на градина, където я приеха на първо желание. Космонавт ни беше второ желание, въпреки, че имахме половин точка повече, заради това, че е била на ясла там.
Виж целия пост
# 404
Мога ли да попитам по-конкретно защо не ви е допаднала "Космонавт"? Аз малко се обърках четейки мнения, а срещам много негативни мнения за Мечо пух. Знам че мненията са относителни, но все пак..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия