Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 834
  • 725
# 150
"Жените остаряват от любов. Всичките им бръчки са от усмивки и тъга. Тези, които не обичат, остават с млади кожи и души, широко отворени очи и опънати вежди..."

(annainyourbox.blogspot.com)
Виж целия пост
# 151
Научи се първо ти да бъдеш щастлив, тогава ще разбереш как да направиш щастливи децата и внуците си.

Александър Шубников
Виж целия пост
# 152
„Едно ще ти кажа, Франи. Едно знам със сигурност. И недей да се разстройваш. Не е нещо лошо. Но ако искаш да водиш религиозен живот, трябва незабавно да узнаеш, че не забелязваш и едно-едничко от религиозните действа, които се извършват в тази къща. Дори не се усещаш да пийнеш, когато някой ти поднася чаша светен пилешки бульон – а в тази лудница Беси поднася на всеки единствено и само светен пилешки бульон. Така че само ми кажи... кажи ми, приятелче, дори да пребродиш целия свят, за да дириш учител — някой гуру, някой светец, — който да ти обясни как да казваш правилно Христовата молитва, каква ли полза ще имаш от това? Как, по дяволите, ще разпознаеш един истински светец, като го видиш, щом не можеш да разпознаеш чаша светен пилешки бульон, когато тя е точно под носа ти? Можеш ли да ми го обясниш?”

"Зуи", Дж. Д. Селинджър
Виж целия пост
# 153
Страхотна тема,
Ето това е трудното и гениалното да побереш в малко думи толкова много неща...

Това лято на една изложба в Димитровградския музей прочетох една мисъл, която искам много да я възстановя, но в паметта ми е останало само началото:
"Всичко което човек е успял да постигне за 500 хиляди години е на върха на пръстите му. С едно докосване той може да си пусне любим филм, да поговори с любим човек..."
Дори не знам кои е автора, но ме впечатли, касаеше технологичната "touch" епоха.
Виж целия пост
# 154
“Мъжът е погълнат от мига, а жената търси продължението. Но при сближаването на двамата може би се получава истинското време, пълното: мъжът ме кара да усетя мига, а аз го заставям да се влее в продължението на мига. Само двама, мъж и жена, които се обичат, могат да почувствуват времето в неговата мигновеност и продължителност.

из "Пътуване към себе си"
~ Блага Димитрова  *

Виж целия пост
# 155
"Ако жената изживява най-силно любовта в споделянето с приятелка, то мъжът я изживява най-дълбоко в мълчанието. Каква тайна, гъста наслада се крие в това безмълвие, всеки мъж сам си знае. Може би това е ревнивото чувство на собственик, който не допуща да сподели любимата с друг? Може би това е израз на закрила и нежност към жената? Може би това е стеснението, което в любовния миг е било изтласкано от страстта, за да нахлуе след това с по-голяма сила? А може би това е мъжкият инстинкт да спечели жената завинаги: защото само мълчаливият, дискретен мъж е истински мъж в очите на една жена."
Блага Димитрова, "Пътуване към себе си"
Виж целия пост
# 156
Още в началото видях, че нищо няма да се получи, но продължих да се боря. Не знам дали беше, защото го исках толкова силно или просто бях инат. И ето ме сега - едновременно щастлива и тъжна, едновременно нерешителна и по-сигурна от всякога, с половин сърце, готово да обича, но и с половин разбито на парчета.
Виж целия пост
# 157
Извинявам се за спама, но откъде е последният откъс?
Виж целия пост
# 158
"Човек винаги може да намери нещо, за което да е благодарен, независимо колко са се забатачили нещата." - "Долорес" Стивън Кинг


"При единство и малкото расте, при раздор и най-голямото се разпада.“ - Гай Салюстий Крисп


Аз вярвам, че въпреки тъмните облаци, закриващи хоризонта, чиито имена са егоизъм, несъзнателност, страх, подлост, забрани, задръжки, насилие, жестокост или самота, един ден ще настъпи освобождението и помирението на човека с човека.
Това е моята вяра. - Пако Рабан
Виж целия пост
# 159
"Свещта задължително трябва да присъства в процеса на лечението - нейният огън е физическата основа на жизнената енергия, възстановяваща здравето на душата и тялото."

Александър Ведич
Виж целия пост
# 160
"...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това."
Робин Шарма
Виж целия пост
# 161
"Мигар пътят става по-лош, задето има тръни по плетищата от двете му страни?Пътниците вървят по пътя и оставят злите тръни да стърчат по местата си.И тъй на работа, скъпи ми приятелю, на работа!" -"Червено и черно" Стендал
Виж целия пост
# 162
"Често се питам какво е да си семеен. Да имаш жена, която знае слабостите и провалите ти по-добре и от теб самия и въпреки това те обича. Която малко по малко засажда в сърцето ти един цял живот от хубави дребни нещица. Бог ми е свидетел колко съжалявам, че не го знам!"
Елиф Шафак - Чест
Виж целия пост
# 163
"Животът е като карането на колело - за да поддържаш баланса, е необходимо да продължаваш да се движиш!" Алберт Айнщайн


"Когато ти се струва, че всичко е срещу теб, помни, че самолетът излита срещу вятър .. а не с него." Хенри Форд
Виж целия пост
# 164
"Каквото и да се случи в живота ти, колкото и тревожни да изглеждат нещата не изпадай в отчаяние.И всички врати да останат затворени, Бог ще отвори само за теб нов път.Бъди благодарен!Лесно е да си благодарен, когато всичко е наред. ... Бъди благодарен не само за онова, което са ти дали, но и за нещата, които са ти отказали!"
- Елиф Шафак
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия