Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 834
  • 725
# 165
"Няма щастие в неизвестността. Единствено увереността прави живота спокоен."

Емил Зола
Виж целия пост
# 166
"Можеш да си затвориш очите за нещата, които не искаш да виждаш, но не можеш да си затвориш сърцето за нещата, които не искаш да чувстваш..."
Джони Деп
Виж целия пост
# 167
"Добре е да имаш пари и нещата, които можеш да си купиш с тях, но също е добре, от време на време да се уверяваш, че не си загубил нещата, които не могат да се купят с пари." Джордж Лоримър
Виж целия пост
# 168
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
Виж целия пост
# 169
"Ако си мислиш, че си твърде малък да окажеш въздействие, опитай да си легнеш, когато в стаята има комар." - Анита Родик
Виж целия пост
# 170
"Това, което забравяме, ни липсва по-късно в живота. А това, което не забравяме, превръща живота ни в ад." - "Триумфалната арка"

Връщане назад няма, нищо не стои на едно място - нито ти, нито другият до теб. Онова, което остана, бяха редките вечери, изпълнени с тъга, тъгата на всеки човек, съзнаващ, че всичко е преходно, а той е единственото живо същество, което го знае, както и знае и друго - че това е неговата утеха, макар и да не разбира защо."

Ерих Мария Ремарк "Сенки в рая"


"Който се смята за безпогрешен, той е безмилостен."-"Черният обелиск"
Виж целия пост
# 171
"Когато на едно място спят повече от трима души, рано или късно те започват да дишат в синхрон.
 Може би така Бог ни казваше, че ако забравим за себе си, накрая всички ще бъдем в крачка и
няма да се караме повече."                                        

"Има две неща на този свят, които превръщат момчето в мъж.
Едното е любовта на жена. Второто е омразата на друг мъж...
Трябва да го стоплиш с любов и да го охладиш с омраза."

"...където и по света да отидеш, има едно правило,
което си остава същото: победителите винаги побеждават,
губещите - губят."


                                          Елиф Шафак "Чест"
Виж целия пост
# 172
" - Какво искаш да ме попиташ, а не смееш? Отдавна в тебе напира един въпрос. Прошепни ми го в ухото.
- Защо се грижиш за мене? Остави ме да си боледувам!
- Не разбираш ли защо? Той заравя устни в косите ѝ.
- От благодарност?
- Не бих те обидил с благодарност.
- А за какво?
- Мое малко, глупаво момиче!
- Аз съм по-стара от тебе.
- Ти още не си пораснала. Не си пораснала, защото си живяла без любов. Човек расте, разцъфтява и увяхва само чрез любов!"

~ Блага Димитрова, "Лице"
Виж целия пост
# 173
Търпението не означава да стискаш зъби и да не правиш нищо. То означава да си достатъчно прозорлив, за да се довериш на крайния резултат от процеса. Какво означава търпението? То означава да гледаш бодлите, а да виждаш розата, да гледаш нощта, а да виждаш зората. Нетърпението означава, да си толкова късоглед, че да не виждаш резултата. Който обича Бога, остава търпелив, понеже знае, че се иска време непълната луна да стане пълна."
Елиф Шафак
Виж целия пост
# 174
"Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни.Трябва да вземеш каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде."
Маргарет Мичъл
Виж целия пост
# 175
"Бягайки от любовта, ограбвам чувството и се самоограбвам. Светът обеднява... Нека си разбия главата. Да спя на гол камък. Но да не затъвам в това тресавище на полу-живот, полу-любов, полу- смелост.
А какво ще постигнеш? Четвърт час, четвърт близост, четвърт сърце. Ти, която искаше или всичко или нищо..."

Отклонение от Блага Димитрова
Виж целия пост
# 176
Не търси съвършенство в любовта, защото ще умреш без любов!!! Намери и обикни нещо обикновено и го направи съвършено !!! Има любов, която не забелязваш, защото тя толкова леко докосва студенината на ежедневието, че не би могла да го промени ако някой не и подаде ръка. Има любов, която връхлита като торнадо и след нея остават само разбити мечти и остатъци съществуване. Има любов, която чакаш с дни, месеци, седмици и години, а тя все не идва и не идва, обречена на несъществуване... Има любов, която се колебае дали да премине прага на настоящето и понякога го прави, а друг път просто си остава в бъдещето... много често завинаги... Има обаче такава любов, която независимо дали ще се случи или не, променя съзнания, срива стени, върши чудо след чудо. Тази любов понякога адски боли, а друг път те задъхва от щастие, понякога те води, а друг път е сляпа, понякога те убива за да те възкреси или да те погуби завинаги. Такава любов не можеш да предизвикаш, нито пък да търсиш или пренебрегнеш. Не можеш да я пропуснеш край себе си незабелязано... Когато се случи ти просто знаеш, че това е ТЯ... знаеш, че животът ти тръгва в нов коловоз - знаеш, че нищо няма да е както преди... знаеш, че дори самият ти няма да си вече точно същия... Това е ИСТИНСКАТА любов - тази която остава дори евентуално да си отиде някой ден - остава в някои от пукнатините на сърцето и напомня за себе си с меланхоличния си ревматизъм. Остава в погледа и влагата в очите, остава в сънищата и спомените - остава едновременно в миналото и бъдещето... Защото само тя умее това...........


                            Джеймс Бари
Виж целия пост
# 177
Виж целия пост
# 178
"Плачех за загубата на нещо, което така или иначе никога не бях имала. Нелепо, нали? Оплаквах нещо, на което така и не бе даден шанс да живее - моите празни и горчиви мечти и надежди!"

"Петдесет нюанса сиво", Е Л Джеймс
Виж целия пост
# 179
По-добре не поглеждай назад.По-добре си мисли, че всичко винаги завършва щастливо ...
Може пък и да е вярно, кой казва, че щастливият край е измислица?...
Ако животът изобщо може да ни научи на нещо, то е че щастливият край се среща често,
невероятно често и за това трябва сериозно да се усъмним в умствените способности на всеки,
който твърди, че няма Бог.
"То" - Стивън Кинг
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия