Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 840
  • 725
# 225
Боби, аз намерих това:

Скрит текст:

Не зная дали е това, което търсиш...просто опитах да помогна. Hug
Благодаря!
 Hug
Виж целия пост
# 226
„Бяхме една от онези екстравагантни двойки, на която  никой не би заложил и излязла от обращение пара. Обречени на шепа чудесни месеци, а после на внезапен разпад, като къдриците на Диего при дъжд. Толкова различни бяхме... Той отпуснат, аз винаги наострена, с торбичките под очите и строгото палтенце. Обаче месеците минаваха, а ръцете ни все така бяха една в друга по улиците, телата ни спяха едно в друго, без да си омръзват, като два зародиша в един и същ плоден сак.”

„Ръката на Диего е в моята. Като две деца сме. От онези малките, дето се срещат в детската градина и се обичат с любов, много по-голяма от тях самите.”

„Не съм си представял, че можем да се върнем толкова назад към злото, че моето поколение ще се захване да следва омразата напук, да рови костите на мъртвите от Втората световна война и на онези от борбите с турците... само за да се зарие в ненавист... не мога да повярвам, животът беше обещаващ... концертът на U2, момичетата, които ни обичаха и щяха да споделят всичко с нас... какво ни липсваше? Защо избрахме семената на омразата, отровените кладенци, разложените трупове?”

"Да дойдеш на света", Маргарет Мацантини
Виж целия пост
# 227
„Бяхме една от онези екстравагантни двойки, на която  никой не би заложил и излязла от обращение пара. Обречени на шепа чудесни месеци, а после на внезапен разпад, като къдриците на Диего при дъжд. Толкова различни бяхме... Той отпуснат, аз винаги наострена, с торбичките под очите и строгото палтенце. Обаче месеците минаваха, а ръцете ни все така бяха една в друга по улиците, телата ни спяха едно в друго, без да си омръзват, като два зародиша в един и същ плоден сак.”
"Да дойдеш на света", Маргарет Мацантини
  bouquet
Виж целия пост
# 228
"Научих, че не трябва да сравняваш себе си с най-доброто, което другите могат да направят, а с най-доброто, което ти можеш да направиш."
(от приятелче във форума) Hug
Виж целия пост
# 229
Живота е рисуване без гума за триене
Виж целия пост
# 230
“Чудя се понякога къде е границата между момента, знаейки,че не бива
и следващият момент,когато знаеш,че нищо не може да те спре..."-
Ф.Скот Фицджералд , "Последният магнат”
Виж целия пост
# 231
Любовта....любовта е навсякъде , но много често я пропускаме, а тя е скрита в миговете красота изпълнили живота ни , просто трябва да поспрем забързаното движение към нещо недостижимо и да усетим мига , който спира дъха ни...Любовта няма нужда от специален ден за празнуване...няма нужда от одеждите , които й обличаме , от прилагателни и от метафори...Тя не е нито първа , нито последна , нито платонична нито хомосексуална...не е към хората , към животните ,към природата , та ние всички сме едно...Не бива да я броим , мерим ,претегляме – дали е от пръв поглед , колко дълго трае , кой обича повече...Любовта не може да бъде срамна или забранена, можем просто да имаме смелостта да обичаме и да се оставим да бъдем обичани... Какво , като подаряваме стъклени и пластмасови сърчица , а не можем да отворим собственото си сърце...
 Не обличайте Любовта... Оставете я гола – така е красива , така е истинска !
 Любовта е във всичко и всичко е Любов!
 
Виж целия пост
# 232
 
Любовта....любовта е навсякъде , но много често я пропускаме, а тя е скрита в миговете красота изпълнили живота ни , просто трябва да поспрем забързаното движение към нещо недостижимо и да усетим мига , който спира дъха ни...Любовта няма нужда от специален ден за празнуване...няма нужда от одеждите , които й обличаме , от прилагателни и от метафори...Тя не е нито първа , нито последна , нито платонична нито хомосексуална...не е към хората , към животните ,към природата , та ние всички сме едно...Не бива да я броим , мерим ,претегляме – дали е от пръв поглед , колко дълго трае , кой обича повече...Любовта не може да бъде срамна или забранена, можем просто да имаме смелостта да обичаме и да се оставим да бъдем обичани... Какво , като подаряваме стъклени и пластмасови сърчица , а не можем да отворим собственото си сърце...
 Не обличайте Любовта... Оставете я гола – така е красива , така е истинска !
 Любовта е във всичко и всичко е Любов!
 
  bouquet
Виж целия пост
# 233
  bouquet
Виж целия пост
# 234
"Хората цяла седмица чакат да стане петък, цяла година да стане лято и цял живот да са щастливи..."
Умберто Еко
Виж целия пост
# 235
“Чудя се понякога къде е границата между момента, знаейки,че не бива
и следващият момент,когато знаеш,че нищо не може да те спре..."-
Ф.Скот Фицджералд , "Последният магнат”

 Peace
Виж целия пост
# 236
“Чудя се понякога къде е границата между момента, знаейки,че не бива
и следващият момент,когато знаеш,че нищо не може да те спре..."-
Ф.Скот Фицджералд , "Последният магнат”

Благодаря ти!!! Много ми хареса  и точно на място ми дойде!
Виж целия пост
# 237
“Чудя се понякога къде е границата между момента, знаейки,че не бива
и следващият момент,когато знаеш,че нищо не може да те спре..."-
Ф.Скот Фицджералд , "Последният магнат”

Благодаря ти!!! Много ми хареса  и точно на място ми дойде!

  bouquet

“Брой си стъпките,когато влизаш в живота на някой друг!Брой ги,защото са ти нужни много,за да влезеш,а после с една единствена искаш да излезеш... И помни - не е губещ онзи,който вътре те пуска,а онзи - който с една стъпка напуска!”(Unknown)
Виж целия пост
# 238
"Няма мъж, от който да не можеш да се откажеш." - "Вярност" - Инджи Арал
Виж целия пост
# 239
“Чудя се понякога къде е границата между момента, знаейки,че не бива
и следващият момент,когато знаеш,че нищо не може да те спре..."-
Ф.Скот Фицджералд , "Последният магнат”


prekrasno i mnogo verno
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия