Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 840
  • 725
# 210
"Ако ти си станал необходим на другия, ако си станал неотменима част от въздуха край него, от мислите му, никой не може да те изскубне от живота му... Никоя, и най-красивата съперница не е в състояние да ми го отнеме. Ако аз съм успяла да стана негово минало, настояще и бъдеще, той е мой... Всяка нова жена е опасна дотолкова, доколкото аз съм слаба и изплашена."

Блага Димитрова
Виж целия пост
# 211
‎"На този свят е по - лесно да философстваш, отколкото да дадеш добър съвет." - Quo vadis, Хенрик Сенкевич
Виж целия пост
# 212
Здравейте момичета да се запиша и аз в темата  Simple Smile,Моите любими цитати са от моята най-любима книга на света Отнесени от вихъра :

Дрън-дрън шикалки

За всичко това ще мисля утре в Тара. Тогава ще мога да го понеса. Веднъж да дойде утре, ще намеря начин да спечеля Рет отново. Та нали и утре е ден.
Виж целия пост
# 213
Идва ден, когато заставаш пред огледалото и не виждаш онова, което очакваш. Защото огледалото е най-жестоката форма на истината. Не изглеждаш какъвто си в действителност. Искаш външно да бъдеш такъв, какъвто си отвътре, та другите от пръв поглед да разберат дали си искрен, щедър, симпатичен... трябва обаче да го доказваш с думи и дела. Колко хубаво би било, ако си личеше от пръв поглед. Щеше да е много по-просто.

Само когато човек вярва в онова, което надхвърля възможностите му - тоест в мечтата - човечеството прави онази крачка напред, която му помага да повярва в себе си.

Когато имаме чувството, че не мислим за нищо, всъщност мислим за онова, което ни е на сърцето.

Мечтите ни са скрити  в нещата, които срещаме наистина, онези, които обичаме -  някое място, някоя страница, филм, картина. Мечтите са ни подарък от великите творци на красотата.

Това е смисълът на добре изживяния живот - някой да те обича, дори когато си зле. Това е най-добрият начин да изградиш бент пред болките, които те връхлитат в живота.

Хората малко приличат на звездите - блестят, макар и в далечината, и винаги имат нещо интересно за разказване... но трябва време, понякога много време, за да стигнат техните приказки до нас, както светлината до погледа.

Обичта не е нещо установено веднъж и завинаги. Развива се, расте, потъва като някои реки в земните бездни, но не спира да тече към морето. Понякога горе земята остава суха, но долу, в мрачните пещери, реките текат и от време на време избликват нагоре, за да напоят всичко.

Страшно е, когато онзи, който те обича, вече не те наранява, защото това означава, че е престанал да се старае, или пък ти повече не държиш на него.

Болката  е най-тежкото и невидимо нещо на света.

Алесандро д'Авения
Виж целия пост
# 214
Жените имат нужда от три неща- опорна точка, сигурност и любов.


                             Виктор Пасков
Виж целия пост
# 215
"Що се отнася до жените, съгласен съм, че всяка от тях има три или четири души, но нито една няма разумна душа." - Quo Vadis, Хенрик Сенкевич
Виж целия пост
# 216
Когато не осъзнаваш зависимостта си от чуждото мнение,

живееш, треперейки да не ...бъдеш отхвърлен от другите,

от които си се научил да се страхуваш.

А цената, която трябва да платиш,

за да не се страхуваш, е да се подчиниш и да станеш това,

което онези, "дето толкова ни обичат",

ни налагат да бъдем, да правим и да мислим.

Ако имаш късмет като героя на Пепини и изведнъж светът ти обърне гръб,

нямаш друг изход, освен да разбереш колко безсмислена е борбата ти.

Но ако това стане и "за нещастие" си харесван и обсипван с хвалби,тогава...

остава ти само едно:

чувството за лична свобода сам да решаваш:

покорство или самота;

притиснат от дилемата да си това, което трябва,

или да бъдеш никой.

И от този миг...

можеш просто да бъдеш сам, но себе си.

(Хорхе Букай, "Нека ти разкажа")
Виж целия пост
# 217
"Истинските сълзи са горещи и винаги падат незабелязано. Те не болят, но всичко друго боли. "

"Рай"- Радослав Гизгинджиев
Виж целия пост
# 218
" Някои, правейки паралел с целостта на кожата, говорят за зараснали рани.В човешката душа зараснали рани няма.Може с времето да се смалят до убодено с топлийка, но винаги са там.”

Франсис Скот Фицджералд
Виж целия пост
# 219
" Само ограничените духом хора имат нужда от цели години, за да се освободят от дадено чувство. Но оня, който е господар на себе си, може да сложи край на една мъка така лесно, както и да си намери забавление. Не искам да разчитам на благоволението на чувствата си. Искам да ги изживявам, да им се радвам, но да властвам над тях."

"Портретът на Дориан Грей" , Оскар Уайлд

*****

" - По-добре идвай в един и същи час - каза лисицата. - Ако идваш например в четири следобед, аз още от три часа ще започна да се чувствам щастлива. Колкото повече наближава часът, толкова по-щастлива ще бъда. В четири вече ще се вълнувам и ще се безпокоя, ще открия цената на щастието! Но ако идваш, когато ти хрумне, никога няма да зная за кога да подготвя сърцето си... " - Малкият Принц
Виж целия пост
# 220
1. Не мисли за това, какво мислят за теб околните.
(Тайната на Свободата)

2. Всяка наша мисъл може да се материализира.
(Тайната на реалността)

3. Приемете и обичайте своето тяло.
(Тайната на Красотата)

4. Не критикувайте и не осъждайте другите и себе си.
(Тайната на дружбата)

5. Дарявайте любов и не ограничавайте любимите си хора.
(Тайната на любовта)

6. Научете се първо да давате, а след това да получавате.
(Тайната на богатството)

7. По-малко мислете, повече обичайте и се радвайте.
Виж целия пост
# 221
" Някои, правейки паралел с целостта на кожата, говорят за зараснали рани.В човешката душа зараснали рани няма.Може с времето да се смалят до убодено с топлийка, но винаги са там.”

Франсис Скот Фицджералд


mn mi haresa tova i e tochno taka
Виж целия пост
# 222
"Ако утрото не ни будеше за нови радости, ако вечерта не ни оставяше никаква надежда, не би си струвало да живеем."
Гьоте
Виж целия пост
# 223
Аз моля за помощ.....
Преди година или две във ФБ срещнах нещо много хубаво.....
По спомен започваше
Наблюдавах дъщеря ми докато спи.....
За чувствата на майката към дъщерята....
Не мога да си спомня повече....
Ще се радвам ако някой го напише!   bouquet
Виж целия пост
# 224
Боби, аз намерих това:

Скрит текст:

Не зная дали е това, което търсиш...просто опитах да помогна. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия