Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 841
  • 725
# 405
"Погледнах го в очите и той стисна погледа ми в своя. Сърцето ми заби бясно. Изчервих се. Защо по дяволите ми действаше така обезсърчително, защо ставах такава неспокойна и слаба? Може би защото беше непоносимо красив? Или беше от начина, по който очите му святкаха към мен? Или от това как галеше с пръст долната си устна? Щеше ми се да спре да го прави."

"Когато докоснах ръката му, усетих отново онова сладко гъделичкащо електричество, което мина през мен, запали ме, изчерви ме и съм сигурна, че всички успяха да чуят неравномерното ми дишане"

"В тъмния студен бетонен паркинг отпуснах тялото си на някаква стена и зарових глава в ръцете си. Какво си бях въобразила? От очите ми потекоха обилни нежелани сълзи. „Защо плача?" Седнах и обвих коленете си с ръце. Исках да съм малка, много малка, като точица. Може би ако успеех да се смаля, щях да успея да смаля и нечовешката болка. Сълзите мокреха коленете ми.
Плачех за загубата на нещо, което така или иначе никога не бях имала. Нелепо, нали?"

"Границата между болката и удоволствието е много тънка, Анастейжа. Те са двете страни на една и съща монета."

Петдесет Нюанса Сиво

Виж целия пост
# 406

"Ужасно съм уморен от болката, която чувам и усещам, шефе. Уморен съм да се скитам по пътя самотен като птичка под дъжда. Без приятел, при когото да ида или да ми каже откъде идваме или отиваме, или защо. Уморен съм от хората, които се държат толкова грозно един с друг. Чувствам го като парченца стъкло в главата си. Уморен съм от случаите, когато съм искал да помогна и не съм успявал. Уморен съм да съм сам в мрака. Най-много съм уморен от болката. Прекалено много е. Ако можех да сложа край на болката, щях да го направя. Но не мога."

"Зеленият път"-Стивън Кинг


"Мечтите остаряват преди мечтателите."

"Капан за сънища"-Кинг


"Има тайни, които никога не трябва да се разкриват. Казват, че жените по-добре умеят да пазят тайно и сигурно е вярно, но всяка жена, която поне малко познава живота, ще потвърди, че никога не е надниквала в мъжкото сърце. Почвата в сърцето на мъжа е по-камениста, Луис - също като земята в старото гробище на микмаките - скалите са току под пръстта. Мъжът засажда каквото може... и се грижи за него."

"Гробище за домашни любимци".


"Мисля, че всеки един от нас, хората, е напълно уникален. Всеки със своята болка и със своите удоволствия и радости; никой друг човек не може да го разбере напълно или да изпита точно същите чувства."

"Гробище за домашни любимци".


Много силни цитати!



Виж целия пост
# 407

“Да обикнеш себе си означава да дадеш началото на доживотен романс”
Оскар Уайлд

“Разбираш, че си влюбен, когато не искаш и не можеш да спиш през нощта, защото реалният ти живот превъзхожда сънищата”
Неизвестен автор

“Тайната на успешния брак си остава тайна”
Хенри Янгмен

Обръщай се и оглеждай изминатия път. Не се плаши. Винаги събирай плодовете на миналия си опит и така умножавай своето съкровище“
Дугпа Ринпоче


“Да обичаш – това значи да бъдеш направен от сълзи и въздишки, от пламък и вярност, докато станеш купчина пепел”
Шекспир

Виж целия пост
# 408

"Колкото и добре да познаваш партньора си, от време на време се натъкваш на прегради или попадаш в пропаст.(...) Например, партньорът ти изразява мнение или становище, напълно противоречащи на досегашното му поведение. Подобна "ерес" е толкова абсурдна (особено в собствените ти очи), че дори граничи с психозата. В такива случаи, ако човек иска да запази брака и собственото си душевно равновесие, трябва да си припомни, че да се гневиш, означава да се приравниш към глупците, които смятат за възможно едно човешко същество напълно да опознае друго."

"Гробище за домашни любимци".


"В улегналите малки градчета рядко се среща добро. Най-често в тях царува безразличие, разнообразявано сегиз-тогиз от блудкава злоба или, още по-лошо, с умишлени злодеяния. Животът тук никога не е напомнял кипящ казан и ако изобщо е къкрил, то винаги е било на слаб огън. Животът ти в градчето е ежедневно интимно общуване - толкова всеотдайно, че в сравнение с него онова, което вършиш вечер с жена си в скърцащото легло, изглежда като безобидно ръкостискане. А по мръкнало градчето си е твое и ти си негов и заедно заспивате мъртвешки сън, както навярно спят камъните в северната ти нива. Всъщност тук няма друг живот освен бавната смърт на дните, така че когато над градчето приижда зло, идването му изглежда едва ли не предопределено, упойващо и приятно. Градчето познава мрака. Градчето си има тайни и го опазва добре. Градчето ги крие с безизразно лице на опитен картоиграч. Не го интерсуват ни Божиите, ни човешките, ни сатанинските дела. То познава мрака. И мракът му стига."

"Сейлъмс Лот".

Виж целия пост
# 409
"Ако природата е създала нещо, което най-малко от всичко може да бъде изключителна собственост, то това е действието на мисловната сила, наречена идея, която човек може да притежава изключително само докато я пази в себе си; но в момента когато бъде огласена, тя става достояние на всички, и който я е получил веднъж, вече не може да бъде лишен от нея. Нейна особеност е и това, че всеки притежава не някакъв дял от нея, а я владее изцяло. И този, който е възприел от мен идея, получава знания без да намалява моите; който пали свещта си от моята, получава светлина, без да затъмнява мен. Това че идеите трябва свободно да се разпространяват от човек на човек по цялото земно кълбо, за поучаване и взаимни напътствия на хората и за подобряване на състоянието им, сякаш специално и благосклонно е било замислено от природата, когато тя ги е създала подобни на огъня, разпространяващ се по цялото пространство без плътността му да намалява в никоя точка, и подобни на въздуха, в който дишаме, движим се и съществуваме физически, неподвластен на ограничения или изключително просвояване. Така че изобретенията по природата си не могат да бъдат предмет на собственост."

Томас Джеферсън
Виж целия пост
# 410
Няколко цитата от романа "То" отново на Стивън Кинг.


"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели. Може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш, и ти помагат да не си толкова самотен. Може би заради тях си струва да се бориш, да се надяваш, да живееш. И дори да умреш ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."


"По-добре не поглеждай назад. По-добре си мисли, че всичко винаги завършва щастливо. Може пък и да е вярно, кой казва, че щастливият край е измислица?... ако животът изобщо може да ни научи на нещо, то е, че щастливият край се среща често, невероятно често, и за това трябва сериозно да се усъмним в умствените способности на всеки, който твърди, че няма Бог."



    "Това е инстинкт, скъпа… а мисля, че инстинктът е железният скелет под всички наши заблуди, че имаме свободна воля."





Виж целия пост
# 411
Запис
Виж целия пост
# 412
Няма нищо лошо да си позволиш да бъдеш щастлив... ...Защото никога не знаеш колко може да продължи!!!
Виж целия пост
# 413
„Постарай се да не се съпротивляваш на промените, които изникват по пътя ти. Вместо това остави живота да живее чрез теб. И не се плаши, че животът ти се преобръща с главата надолу. Откъде знаеш, че онова, с което си свикнал, е по-добро от нещата, които ще дойдат?“

                                                                                                                              „ Любов „– Елиф Шафак


"Някога не знаем какво ще се случи, но аз вярвам, че хубави неща се случват всеки ден. Вярвам, че хубави неща се случват, дори когато се случват лоши неща. Вярвам, че в един щастлив ден като днешния, е възможно и да чувстваме малко тъга. Такъв е животът, нали?"

                                                                                                                              "Някъде" -Габриеле Зевин
Виж целия пост
# 414
Запис  Hug
Виж целия пост
# 415
Не е трудно да постнете едно изречение от любима книга, вместо тези досадни записи  Peace А ако не ви се пише нищо, има бутон "Извести"  Peace

„Вече рядко се случва двама души да се подкрепят. Кой знае защо е така. Сигурно всеки се страхува от ближния си в тоя мръсен свят.”

„Не е нужно човек да е много умен, за да е добър. Дори ми се струва, че е точно обратното. Вземи някой много умен и ще видиш, че едва ли е добър.”

"За мишките и хората" /Джон Стайнбек/

„Щом има такива физически уроди, не може ли да се допусне, че ще се раждат и умствени, психически страшилища? В лице и тяло може да са съвършени, но ако един ненормален ген или деформирана яйцеклетка могат да произведат физически изрод, не е ли възможно същият процес да доведе и до една деформирана душа?
В по-голяма или по-малка степен чудовищата са отклонения от общоприетата норма. Както едно дете може да се роди без ръка, така може да се роди и без човещина или без никакви наченки на съвест. […] Не, за урода уродливото е нормалното, понеже всеки е нормален за себе си. Сигурно още по-объркано е това за духовните чудовища - видимо те с нищо не се отличават от останалите. За човек, роден без съвест, душевната болка навярно изглежда смешна. За престъпника честността е глупост. Не бива да забравяме, че чудовището е само едно отклонение и че за чудовището нормалното е чудовищно.”

"На изток от рая" /Джон Стайнбек/
Виж целия пост
# 416
"Често ми е хрумвало, че доброто възпитание е може би онзи външен заглушител, който не дава да сe разбере, че ти се пръска сърцето." - На изток от рая, Стайнбек
Виж целия пост
# 417
"Когато често се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен."



"Когато всички дни станат еднакви, това означава, че хората са престанали да забелязват хубавите неща в живота."
                                   
"Алхимикът"-Паулу Коелю
Виж целия пост
# 418
"- Някога хапал ли те е слон? - внезапно попита старецът. Хенри поклати отрицателно глава.
- А комар?
- Разбира се, че ме е хапал - отвърна по-младият мъж.
- Ето, виждаш ли какво имам предвид? - възкликна Джоунс и сложи длан на рамото на Хенри. - Онова, което наистина те достига и те хапе, са дребните неща."

"Съкровищата на пътешественика" - Анди Андрюс
Виж целия пост
# 419
"Задушавам се от тъга. Гледам дълго тъмния таван, после се търкулвам там, където спеше тя допреди девет нощи. Сгърчвам се в един почти двуметров ембрион и затискам с тяло сърцето си. То е като котарака на съседите - не разбира от дума. Още не разбира, че я няма. Сърцето е животно..."-
"18% Сиво", Захари Карабашлиев
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия