Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 840
  • 725
# 435
"И тя беше силна, горда, красива, умна, никой не можеше да стъпи на малкото й пръстче, никой не можеше да я нарани. Tя никога не плачеше, беше недостижима, беше перфектна и в това беше проблемът...Силната жена е толкова отблъскваща за мъжа, колкото слабият мъж за жената."

"Усещане за жена",Й. Ламбрев
Виж целия пост
# 436
"Най-страшният момент винаги е точно преди да започнеш."

"Само враговете казват истината, приятелите и любимите лъжат постоянно, оплетени в мрежата на дълга."

Стивън Кинг



"Вратата на рая е тясна и пропуска само по един герой,
но онези, дето са се запътили надолу към ада,
винаги пътуват по двама, ръка за ръка."
                                                         Июн Ли "Калната река"
Виж целия пост
# 437
"Ако нещо те прави много щастлив, улови енергията, задръж чувството, усещай го, сякаш моментът е безкраен – така впрягаш силата на своето щастие, за да постигнеш исканото!Това е играта.Това е забавлението.Това е радостта да твориш живота си."
Р. Бърн
Виж целия пост
# 438
Нека да се включа и аз в тази страхотна тема

"Ако откриеш момиче, което чете, пази я. Когато я откриеш в 2 през нощта, стискаща книга до гърдите си и плачеща, направи и чаша чай и я прегърни. Може да я загубиш за няколко часа, но тя винаги ще се връща при теб. Тя ще говори, сякаш героите от книгата са истински, защото за кратко, те винаги са. Излизай с момиче, което чете, защото го заслужаваш. Заслужаваш момиче, което може да ти даде най-колоритния живот, който можеш да си представиш. Ако можеш да й дадеш само монотонност, похабени часове и незрели предложения, то тогава си си по-добре сам. Ако искаш света и света отвъд него, излизай с момиче, което чете."

Робърт Патинсън
Виж целия пост
# 439
Цитатите са от " Аз преди теб"

1)" Има нормални часове, но има и недействителни часове, когато времето спира своя ход, когато животът-истинският живот сякаш е на стъпка от теб."
2)"Да знаеш, че пред теб все още има възможности, е вид лукс"  Sad
Виж целия пост
# 440
brilqntina,радвам се да те видя в тази тема!  bouquet


" НЕ СИ ЧУВАЛ ЗА ЗАЛИВА МАНТИ, НАЛИ? - попита Смърт.
- Не, сър - каза Морт.
- ТАМ ИМА ЗНАМЕНИТО КОРАБОКРУШЕНИЕ.
- Наистина ли е имало?
- ЩЕ ИМА - каза Смърт, - АКО ОТКРИЯ КЪДЕ, ПО ДЯВОЛИТЕ, СЕ НАМИРА ПРОКЛЕТОТО МЯСТО."

Т. Пратчет, "Морт"

- Кой път да поема от тук? - попита Алиса.
- Зависи къде искаш да стигнеш - отговори Усмихващият се котарак.
- Няма значение - отвърна Алиса.
- Товага няма значение и кой път ще поемеш - усмихна се загадъчно Котаракът.
- ...стига да стигна някъде - допълни Алиса.
- О, това със сигурност ще се случи, каза Котаракът, стига да вървиш достатъчно дълго.

"Алиса в страната на чудесата", Луис Карол


В живота няма такова нещо като рано или късно... Всичко се случва точно когато трябва.
— Елиф Шафак, „Любов”

"Има едно - единствено нещо по - лошо на света от това да говорят много за теб и това е - да не говорят изобщо" - "Портретът на Дориан Грей"




Виж целия пост
# 441
Hey, *Allegra*, me too!  Hug


Вземеш ли прекалено често да се питаш,защо това или онова в крайна сметка ще стане много нещастен-Рей Бредбъри-''451Градуса по фаренхайт''

"Не умът е най-важното, а онова което го насочва - натурата, сърцето, благородните качества, развитието." "Унижените и оскърбените" Достоевски

"Вярно е, че разумът и любовта
по наши дни са често скарани."
Шекспир


"Но научих, че човек може да превъзмогне всичко, въпреки че му изглежда невъзможно. С времето мъката... става по-поносима. Може да не си отиде напълно, но вече не блокира съзнанието ти."

"С дъх на канела" - Никълъс Спаркс
Виж целия пост
# 442
 "Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си."- Паулу Коелю, "Алхимикът"

"...Грях ли е да се оцелее? Грях ли е да се приспособява човек? Що е добро на този свят? А зло що е?" "Цар Плъх"

"Парите са добри прислужници, но лоши господари."

Френска поговорка
Виж целия пост
# 443
"...- Това е пожелание, което се е предавало с поколенията. Родителите ми го казваха на всеки. - Мъжът замълча, погледна нагоре, като че ли се опитваше да си спомни подробности и се усмихна още повече.
- Когато си казахме 'Желая ти достатъчно', ние пожелахме на другия достатъчно хубави неща в живота, които да му помагат. - Той се обърна към мен и продължи като че ли рецитираше нещо:

Желая ти достатъчно слънце, за да запазиш мирогледа си светъл.
Желая ти достатъчно дъжд, за да оцениш слънцето още повече.
Желая ти достатъчно щастие, за да запазиш духа си жив.
Желая ти достатъчно болка, така че и най-малките радости в живота да изглеждат много по-големи.
Желая ти да получиш достатъчно, за да задоволиш желанията си.
Желая ти да загубиш достатъчно, за да оцениш това което имаш.
Желая ти достатъчно 'Здравей!', за да ти дадат сили за последното 'Довиждане!'
Той се просълзи .. и се отдалечи...."


Боб Паркс- "Колко му трябва на човек"
 Peace
Виж целия пост
# 444
"Ако ти живееш сто години, аз искам да живея сто години без един ден, така че никога да не живея без теб. "("Мечо Пух")

"Неоформените хора се възхищават от яркото и новото. Завършените личности се наслаждават на обикновеното."
ДЗЕН-ПОГОВОРКА

"Дълбоко в себе си не можем да се наречем homo sapiens. В основата на истинската ни същност е заложено безумието, а първичният ни нагон е убийството. Това, което Дарвин е бил прекалено възпитан да каже, приятели мои, е, че сме станали господари на земята не защото сме били най-интелигентните или най-хитрите, а защото винаги сме били най-откачените и кръвожадни копелета в джунглата."
Стивън Кинг -"Клетка"
Виж целия пост
# 445
"Какво пише там? - заинтересува се Пипи.
- Пише: "Страдате ли от лунички?" - обясни й Аника.
Тя бутна вратата и влезе в магазина, последвана от Томи и Аника. На щанда стоеше възрастна дама. Пипи тръгна право към нея.
- Не! - заяви решително тя.
- Какво обичаш? - попита дамата.
- Не! - повтори Пипи.
- Не разбирам, какво искаш да кажеш - учуди се дамата.
- Не, съвсем не страдам от лунички! - заяви Пипи.
Едва сега дамата проумя, но когато се загледа в Пипи, не можа да се въздържи и възкликна:
- Но, мило дете, цялото ти лице е обсипано с лунички!
- Ами, че да! - отвърна Пипи. - Но не страдам от тях, а си ги харесвам! ДОВИЖДАНЕ!"

Астрид Линдгрен
Виж целия пост
# 446
"И с каква отговорност би казал на някого, че животът продължава, след като всеки от нас носи своята премълчана история.
И не може да знаем кога животът при него е спрял."
"Рай" - Радослав Гизгинджиев
Виж целия пост
# 447
Ще започна от самото начало. Макар че началото никога не е там, където човек си мисли. Нашият живот е толкова важен за нас, че ние имаме навика да си въобразяваме, че историята му започва с нашето раждане. Първо няма нищо и после съм се родил аз… Това обаче не е така. Човешките животи не са парчета канап, които могат да бъдат откъснати от кълбото, опънати прави и поставени настрани. Семействата са като паяжина. Съединителна тъкан. Не е възможно да докоснеш една част от нея, без да причиниш вибрации в останалата. Не е възможно да разбереш една част, без да имаш усещане за цялото.

"Тринайсетата приказка" Д.Сетърфийлд


— Раждането не е истинско начало. Нашият живот в началото не е истински наш, той е само продължение на нечия друга история.

"Тринайсетата приказка"


Не можеш да разбереш какво е да си майка, докато сама не го преживееш. Няма как да разбереш, че пред себе си не виждаш единствено порасналия мъж - жизнерадостен, небръснат, вмирисан, инатлив потомък с глобите му за паркиране, мръсни те му обувки и перипетиите на любовния му живот. Виждаш всички хора, които някога е бил и които носи в себе си.Гледах Уил и виждах бебето, което бях държала в прегръдките си, замаяна и с насълзени очи,неспособна да повярвам, че съм създала друго човешко същество.Виждах прохождащото дете, което посяга да ме улови за ръката.Виждах уязвимите му места, любовта си към него, живота ни заедно. Ето какво ме караше да унищожа - малкото дете, момчето, мъжа, цялата ми любов, целия ми живот.

"Аз преди теб" Джоджо Мойс



"Просто живей добре.Просто живей."

"Аз преди теб" Джоджо Мойс
Виж целия пост
# 448
Няколко цитата от Карлос Руис Сафон:

"Телевизията е Антихристът, друже мой, Даниел; казвам ви, че само след три или четири поколения хората вече няма да знаят как да пръднат сами. Човекът ще се върне към пещерите, към средновековната варварщина и към едни състояния на тъпоумие, които даже плужеците са превъзмогнали още през плейстоцена. Тоя свят няма да загине от атомна бомба - не, ще загине от смях, от баналност, от факта, че си прави шега с всичко, че и лоша шега отгоре на всичко."

"Армията, бракът, църквата и банковата институция - това са четирите конника на Апокалипсиса."

"Когато хората се мъчат да изкарат някого чудовище, възможностите са две: или той е светец, или те премълчават част от историята."

"Характерно за смъртта е, че тя буди сантименталност у всекиго. Изправени пред един ковчег, ние виждаме само доброто, или онова, което ни се иска да видим."
Виж целия пост
# 449
"Колко човешко щастие се е разбило на парчета само затова че някой от двамата не е казал своевременно "извинявай!" — Ирина Вилде

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия