Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 838
  • 725
# 450
"Ако чакаш моментът сам да дойде, можеш да почакаш доста дълго. Дори и ако не си в настроение, щом веднъж започнеш, всичко си идва на мястото."  Синди Кроуфорд
Виж целия пост
# 451
"Магията продължава, докато гори желанието!"

Хорхе Букай

"-Знаех си. Трябваше да те предупредя за шавливите му очи -никога не можеш да имаш доверие на мъж, който те гледа право в очите, за да се възхищава на собственото си отражение в тях."
Мишел Куна, "Размерът има значение''

„Преживяното ме накара да разбера колко опасно е да се втренчваш само в нещо липсващо. Ами ако в края на живота ми ме очакваше прозрението, че всеки божи ден съм търсила един мъж, който никога не би дошъл при мен? Каква непоносима мъка би било да проумея, че всъщност никога не съм усещала вкуса на храната, че никога не съм видяла местата, в които съм била , защото дори когато животът си е вървял аз съм мислила само и единствено за председателя. Но ако престанех да мисля за него, що за живот щеше да е моят? Щях да съм като танцьоркa, от дете репетираща за представление, което никога няма да изнесе.”

Из „Мемоарите на една Гейша” - Артър Голдън

"Човек винаги бърза да е щастлив, защото когато е страдал дълго, мъчно вярва на щастието"
"Граф Монте Кристо", Ал. Дюма
Виж целия пост
# 452
" Сърцето е като съкровищница. Изсипете ли я наведнъж, Вие сте разорен." Оноре дьо Балзак

"Бран се замисли.
— Може ли човек да е храбър дори когато го е страх?
— Единствено тогава човек може да е храбър — отвърна баща му."

"Игра на тронове"- Джордж Р. Р. Мартин

"Не можеш да научиш никого на нищо, а можеш само да му помогнеш да го открие в себе си."

Галилео Галилей

„ - Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милиони и милиони звезди, това ти стига, за да си щастлив, когато гледаш звездите. Мислиш си: "Моето цвете е там някъде".“

"Малкият принц", Антоан дьо Сент-Екзюпери

"Всеки човек, който срещате има история за разказване, урок за преподаване и мечта за споделяне..!"

Робин Шарма
Виж целия пост
# 453
"Познавате ли онова сладко чувство за предусещане на Чудеса? Да, точно това чувство, което ни кара да летим и което не признава ръбове и огради. То създава Чудесата. Когато го допуснем в сърцето си, каним нашето Чудо в живота си. А Чудесата, за разлика от хората, никога не закъсняват за срещата.
"Малкият принц ''- Антоан дьо Сент-Екзюпери
Виж целия пост
# 454
"Отначало боли, при това много, и си мислиш, че никога няма да можеш да го преживееш. Но после се научаваш да подхождаш по - повърхностно. Казваш си, че те е боляло само защото онзи тип ти е отнел мечтата за трайна човешка връзка. Започваш да проумяваш, че болката се дължи най - вече на твоето его, на тоталната ти самовлюбеност, която настоява, че всеки, с когото си, е длъжен да те обича - защото Вселената ти го дължи, нали така? Но става ясно, че любовта не е неотменимо човешко право."
 (мисля че е от "Триумфът на червилата - Кандис Бушнел" ) Simple Smile


"Човечеството се дели на Мъже и Жени. Тази банална истина, вместо просто да контрастира биологичен факт, постепенно се е превърнала в правило, в ръководство за действие и ориентирайки се по него, човечеството е започнало да гради своя паянтов ."
( Александра Маринина)

"Естествено мога да ти помогна, но имам право и да ти откажа, а много ми харесва да използвам това си право и да усещам властта си. Но ако ме помолиш хубавичко, ако се унижиш, може и да реша да ти услужа."
(Александра Маринина)

"Конкуренцията е борба, а борбата изисква силови методи, включително и криминални."
(Александра Маринина)

"Изглежда, че съм способна на обикновени човешки чувства."
(А. Маринина)

Тук ще цитирам по спомен (отново от Александра Маринина) :
"Тя имаше добрия късмет да го срещне, защото бе единствения мъж в живота и, но и лошия, защото този мъж хладнокръвно я използва и докара до гибел."
Виж целия пост
# 455
"Животът е тези стени, а съдбата е този вик, който всеки от нас прави — казал овчарят. — Всичко, което ние правим, се отразява в Неговото сърце и се връща към нас в същия вид. Бог е ехото на нашите собствени дела".

"Мактуб", Паулу Коелю


"За предпочитане е човек да не бъде различен от себеподобните си. На този свят най- добре живеят грозните и глупавите. Те седят спокойно и наблюдават играта. Не знаят що е победа, но пък им е спестена горчивината от поражението. Живеят тъй, както всички ние трябва да живеем - безразлични, равнодушни и необезпокоявани. Не носят гибел на другите, нито ги застига беда от чужда ръка."
"Портретът на Дориан Грей", Оскар Уайлд

"Какво всъщност е щастие? Обзалагам се, че едва ли хората, които твърдят, че са щастливи, могат да отговорят на този простичък въпрос. А пък онези, които мислят, че знаят какво е, просто си измислят, за да се чувстват по-добре...!!!"

"Горчив шоколад" , Кевин Алан Милн

Виж целия пост
# 456
Във неделя събирам мечти.
Нямам нужда от миг за почивка.
Като малките, силни пчели
неуморно се трудя. С усмивка.
И обичам неделните дни.
Във неделя създавам мечти.
Даже Господ, мечтае в неделя.
А през всички останали дни…
Не, не спя. Сбъдвам ги.
И живея.

Николина Милева
Виж целия пост
# 457
Ето го цялото

Във неделя събирам мечти.
Нямам нужда от миг за почивка.
Като малките, силни пчели
неуморно се трудя. С усмивка.
И обичам неделните дни.
Цели чудни полета от обич
чакат мен. Да ги грабна. С очи
да обходим небето със поглед.
Само ние го можем така.
Само аз, много аз и мечтите.
Просто вдигам (до Бога) ръка
и докосвам света си различен.
После влизам с копнежи и вик,
чак нахълтвам живота да сграбча ,
но с добро, със надежди и в миг,
миг от вечност приветливо щастие.
Във неделя създавам мечти.
Даже Господ, мечтае в неделя.
А през всички останали дни...
Не, не спя. Сбъдвам ги.
И живея.

Николина Милева
Виж целия пост
# 458
brilqntina и * Боби * прекрасно е!
Виж целия пост
# 459
"Книгите съществуват, за да ни напомнят какви магарета и глупци сме."
Рей Бредбъри "451 градуса по Фаренхайт" [/i]
Виж целия пост
# 460
brilqntina, много хубави цитати,само че първите два съвсем скоро ги пуснах. Wink

“Дядо ми казваше, че всеки трябва да остави нещо след себе си, когато умре. Дете или книга, или картина, или къща, или чифт обувки, които е изработил. Или пък градина, която е посадил. Нещо, до което ръката ти се е докоснала по такъв начин, че да има къде да отиде душата ти, когато умреш. И когато хората погледнат дървото или цветето, което си посадил, ще те видят в тях.”

Из “451 градуса по Фаренхайт”
Виж целия пост
# 461
Съжалявам, а уж прочетох и следя темата, сега ще редактирам  Hug


"Поезията се ражда не когато ние искаме, а когато тя поиска. Тя прилича много пъти на забравена дума, която ни идва на устните само след като сме престанали да я търсим."
Атанас Далчев

„Не се разочаровам, а прибирам сърцето си до следващия повод...”
Виолета Христова

"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки."
Йордан Радичков
Виж целия пост
# 462
Няма проблем. Hug
Виж целия пост
# 463
Виж целия пост
# 464

"Тя е много чаровно и прелестно създание .. Но има само един недостатък, за който знам. Така стоят нещата, за нещастие, че ? липсва само едно: липсва ? добър вкус. Тя не ме харесва... "

Чарлз Дикенс
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия