Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 834
  • 725
# 495
Някой път на човек му се ще да е глупав, за да извърши онова, което умът му не разрешава.
Джон Стайнбек, "На изток от рая"
Виж целия пост
# 496
„Само не оставяй нищо да се приближи до теб. Щом допуснеш нещо да се приближи, ще поискаш и да го задържиш. А човек нищо не може да задържи…”
Е.М. Ремарк "Трима другари"
Виж целия пост
# 497
"Казаха ми, че за да я накарам да се влюби в мен, трябва да я разсмея. Но всеки път когато тя се смее, аз съм този, който се влюбва."

Томасо Ферарис



„Мъжът не прощава, той забравя, а жената - тя прощава всичко, но никога не забравя.”
Макс Фрай


"Има една друга сянка, която върви пред хората... Тя е очарователна. Стремете се да я уловите. Тичайте, колкото можете. Мерне ли ви се тая сянка, не жалете нищо. Тичайте към нея с всичка сила... Защото тая сянка е любовта."

"Две сенки" - Елин Пелин
Виж целия пост
# 498

  " Един няма да разбере как ухае розата ...Друг от горчиви билки мед ще направи ...Ако дадеш на някой хляб -завинаги ще те запомни...За друг - живота си да пожертваш -няма да разбере''...
Виж целия пост
# 499
"Радвай се на всеки миг, за да не се разкайваш после и да не изпитваш усещането, че си пропилял младостта си. За всяка възраст в живота на човека, Господ е отредил някакво безпокойство!" - Паулу Коелю "Петата планина"

 
Виж целия пост
# 500

“Красотата е банално качество у много жени. Същинското очарование идва от вътрешния пламък на личността.”

"Поручик Бенц"Димитър Димов


"Най-големият капан на съвместното съжителство е илюзията, че някой ти принадлежи, което ти отнема удоволствието да го печелиш всеки ден и в крайна сметка често го губиш."

" Какво се случва с любовта?" - Стела Даскалова
Виж целия пост
# 501
"Животът - това е постоянна промяна. Винаги, когато нещо свършва - започва нещо ново. И затова в реалния живот няма щастливи завършеци. Тъжни завършеци. Има само ново начало." - El barco
Виж целия пост
# 502
 "Мисля, че всеки един от нас, хората, е напълно уникален. Всеки със своята болка и със своите удоволствия и радости; никой друг човек не може да го разбере напълно или да изпита точно същите чувства."       
"Гробище за домашни любимци" Стивън Кинг
Виж целия пост
# 503
"...цялата човешка мъдрост ще се включва в тия две думи:
Чакай и се надявай!" - Александър Дюма "Граф Монте Кристо"
Виж целия пост
# 504
"Човек може да бъде унищожен,но не и победен!" Хемингуей
Виж целия пост
# 505
"Срам, срам, срам. Това общество е толкова обременено от срама, че пропуска да изживее половината си живот. Срамно е да поканиш някого на среща, да заговориш непознат, да се държиш нахакано. Срамно е да си поискаш допълнително, да се спънеш и паднеш, да си първият, станал да танцува на скучно парти. Срамно е да си признаеш, че те боли или да заплачеш на улицата. Срамно е да покажеш слабост, да признаеш, че те е страх, да отхвърлиш предизвикателство.
Досадно е – срамът да ръководи живота ти и да ти пречи да го изживееш пълноценно. "


Виж целия пост
# 506
"Обожавам хората, които ме карат да се усмихвам. Аз мисля, че да се смея, това е нещото, което обичам най-много. Усмивката лекува множество болки. Възможно е, това да е най-важното в човека - усмивката."
Одри Хепбърн
Виж целия пост
# 507

"Може би женствеността е рядка искра, която пламва само при досег с истинска мъжественост."

Блага Димитрова


"Намери човека, когото би могла да обикнеш. Изчакай толкова, колкото е необходимо да се заличат раните, но после все пак пусни някого в сърцето си. Не превръщай живота си в паметник на бившия си мъж."

"Яж, моли се и обичай" - Елизабет Гилбърт

"От сила имате нужда само ако искате да нараните някого. За всичко останало ви е необходима само любов."

Чарли Чаплин
Виж целия пост
# 508
"Просто живей добре.Просто живей."

"Аз преди теб" Джоджо Мойс
Виж целия пост
# 509
"Има периоди в живота, когато човек - при наличие на известни актьорски заложби е способен да заблуди дори самия себе си" - Греъм Грийн "Безнадежден случай"


"Болен е, не ще и дума, ала не от вирус или фантомна треска. Отровен е от собствените си спомени." - Стивън Кинг "То"



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия