Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 836
  • 725
# 480
"...Любимо момиче, любима майка, любим дом, любима специалност, любими другари - всичко това е чудо и повечето хора през целия си дълъг живот не стигат дори до едно от тези насъщни неща..."
Блага Димитрова - "Лавина"

Виж целия пост
# 481
Mam4е ,много ти благодаря!  bouquet Радвам се,че ти харесват.

“Няма човек, който да обгърне Родопа с един поглед. Няма връх, на който да се изкачиш, та да я познаеш с един поглед. Трябва да я извървиш и да я изстрадаш, та после да я събереш в сърцето си и да я погледнеш – ала трябва да имаш сърце на орел. Не можеш да видиш Родопа с очите си, трябва да я видиш със сърцето си. Със затворени очи, в себе си. “

”Време разделно” Антон Дончев
Виж целия пост
# 482
"Колкото повече търсиш единствения, толкова по-многобройни стават твоите мъже. Без да се усетиш, от много вярност към единствения ставаш невярна на мнозина. От постоянство в мечтата си ставаш непостоянна в живота." Блага Димитрова - "Пътуване към себе си"
Виж целия пост
# 483
Романтичка, Петя Б, продължавам с Блага Димитрова.  Simple Smile

"Впрочем какво по-страшно наказание от въображаемото изживяване на нещо,което би могло да бъде и не е било?"
Пътуване към себе си, Блага Димитрова
Виж целия пост
# 484
И аз да не прекъсна вълната Simple Smile Много истинска.Не знам защо я открих чак сега , но за всяко нещо си има време.


 "Ела" - вика той и това значи буквално "сега", а аз разбирам "завинаги", "почакай" шепне той и това значи буквално "за този миг" , а аз разбирам "за всички следващи мигове". "Отивам си" - казва погледа му и това значи "засега", а аз изтръпвам да не би да е "завинаги."


“Да се чувстваш нужен. Въпреки всичко. Да бързаш занякъде, да носиш нещо, да вярваш,че те чакат,че без тебе не могат, че се взират в далечината идеш ли.
Да изненадаш света с някакво откритие. Но аз нищо не носех освен едно опетнено име.
Никой не ме чакаше,никой не гледаше жадно към пътя, да се задам,не броеше минутите.
Скоростта,с която летях,се превърна в сух, безплоден вятър.
Скорост,скорост към нищото,опустошителна като суховей.
Целият ти досегашен живот пробягва мълнийно пред очите ти.
Искаш да се вкопчиш в нещо,да се задържиш на ръба на пропастта.
Не е възможно да бъдеш излишен на тоя свят.
И последният човек е нужен някъде,някому,за нещо.
При един разклон мислите ми се отбиха по страничен път, завъртяха се с гумите на друг камион към един друг ден
,в който и аз някъде бях нужна … ” -



“Пътуване към себе си”, Блага Димитрова
Виж целия пост
# 485
"И сега разбра от къде идва това усещане за липса, тъгата, което лежеше в остновата на всичко, тъгата, което присъства във всяко нещо, във всяко явление и винаги е присъствала - не е възможно наведнъж да се проумее всичко."
Правек и други времена.
Виж целия пост
# 486
„Един от вас трябва да знае как се пишат чекове. Защото, дори и да имате тонове любов, ще има и тонове сметки за плащане.”
Ава, 8г.
Виж целия пост
# 487
"И без измами, Госпожо - каза той.
- Но кой може да измами Съдбата? - попита тя.
Той сви рамене:
- Никой. И все пак всички се опитват."

Цветът на Магията, Тери Пратчет.
Виж целия пост
# 488
"Красавицата е не само нещо предизвикателно, но и нещо мистериозно. Там Бог и дяволът се борят за превъзходство, а бойното поле са мъжките сърца"
Ф. Достоевски
Виж целия пост
# 489
"Особеността на душевните рани се състои в това, че не се виждат, но и не зарастват; те зеят в сърцето, болезнени и готови да кървят от най-леко докосване." - Александър Дюма "Граф Монте Кристо"
Виж целия пост
# 490
"Ще те критикуват винаги. Ще говорят лоши неща за теб и ще бъде трудно да срещнеш някого, комуто ще се харесаш такъв, какъвто си!Така че, живей!
Прави всичко, което ти подсказва сърцето. Животът е като едно театрално произведение, което няма начални репетиции. Пей, танцувай, смей се и живей интензивно всеки ден от твоя живот, преди представлението да е свършило без аплаузи..." - Чарлз Чаплин
Виж целия пост
# 491
"Учудващ е фактът, че повечето хора планират отпуските си много по-внимателно, отколкото собствения си живот. Може би защото бягството е много по-лесно от промяната."
Джим Рон
Виж целия пост
# 492

     
Извинението не винаги значи, че ти си виновен, а другият прав. Значи, че за теб отношенията ви са по - ценни от егото ти.
Виж целия пост
# 493
ЖЕНА

Как тревожно е да си жена.
Красота и усмивка да бъдеш
сред всекидневния сив кръговрат
вярност — срещу изменчивия вятър,
нежност — в загрубелия свят.
От безбройните пътища земни
най-рискования да избереш —
безразсъдния път на сърцето...
и докрай да го извървиш.
Твоя единствена радост да бъде
радост да даваш… Да бъдеш в нощта
светло прозорче, което чака,
първа стъпка, разбудила утрото.
Ти, слаборъката, да подкрепиш
силата на ръката корава.
И непростимото да простиш,
и да градиш живот от отломки.
Отговорност е да си жена.

БЛАГА ДИМИТРОВА
Виж целия пост
# 494
Извинявам се, ако повтарям някого:) Не помня, къде ги прочетох, но са ми любими...
 
"Когато се почувстваш сама, погледни небето. Виж слънцето, винаги е само, но това не го спира да блести."

"Ако не ти е писано да бъдеш слънце, не ставай и луна. Бъди главня, червено въгленче, дори светулка, но със своя светлина!"

А това го прочетох във фейса Mr. Green

"Какъвто е Мики без Мини,
какъвто е Прасчо без Пух,
какъвто е Доналд без Дейзи,
такъв съм и аз без теб.
Когато Ариел не пее,
а Мечо Пух мрази мед,
когато Тигъра спре да подскача,
а Гуфи не е забавен.
Когато Питър Пан не може да лети,
а Симба никога не ръмжи,
когато Алис от Страната на чудесата не може да мине през малките врати.
Когато ушите на Дъмбо са малки,
а "заживели щастливо до края на живота си" не е истина,
тогава ще спра да те обичам."
Скрит текст:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия