ПЕТОКЛАСНИЦИ - Тема 52

  • 48 675
  • 739
# 105
Направо ми настръхнаха косите от прочетеното.

За сега са първа смяна и сутрин баща и ги кара с нейното приятелче. На обед се прибират цяла тумба от 7-8 деца, та засега ми е спокойно. За втория срок , ако са втора смяна сигурно ще ги прибираме.

По предните теми , не правя закуска, тя си маже филия с масло и шарена сол и това и е закуската. Рядко и правя пържени филии и то ако съм 2 ра смяна иначе излизам 6.15 и няма време.

Засега е с 5 и 6 ци по повечето предмети, но днес реших да и прегледам тетрадките ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
 Все още пише домашни и си довършва тези останалите Mr. Green Mr. Green Mr. Green

А за спестяването  Naughty никакъв шанс и 20 лв да и дам ще ги намести и то за боклуци.

Виж целия пост
# 106
Страшно си е сега и децата трябва да са много добре подготвени как да реагират. Иначе предполагам не говорите за спрейове за петокласниците? Аз не бих поверила такова нещо в ръцете на дете.

Искам да ви покажа на какво попаднах в учебника по история - урока е за траките и обясняват за ползата от използването на железни оръжия и сечива:
"С тях произодителността на земеделския труд и доходността на набезите за плячка станали още по-големи."
Само на мен ли ми се струва безумен тоя стил Simple Smile Стана ми много смешно като го прочетох, а  после ми стана тъжно за горките деца. Какво целят тези автори - да научат децата как са живели траките или да ги научат да разбират и наизустяват подобни напудрени фрази, които съвсем не са подходящи според мен за деца на тая възраст?
Виж целия пост
# 107
Аз съм меко казано в потрес от учебника по български език на Булвест  - при все, че самата аз в началния курс работя точно с техните, но говорим за различни авторски колективи, много добри са за малките, обаче от този на мен ми се реве Sick...
Виж целия пост
# 108
В нашия учебник по литература (булвест 2000), имаше нещо за "опозиционното ситуиране на обектите в митологията". Става въпрос за нещо банално -  нощта и деня, лятото и зимата, доброто и злото - но това определение направо ме беше втрещило.
Виж целия пост
# 109
Точно за техните говоря - направо ми иде да ги изхвърля през прозореца Crossing Arms. То бива, то може, ама някой нормален човек седна ли да ги прочете и да види що за безумия са написани там ooooh!...
Виж целия пост
# 110
Аз съм меко казано в потрес от учебника по български език на Булвест  - при все, че самата аз в началния курс работя точно с техните, но говорим за различни авторски колективи, много добри са за малките, обаче от този на мен ми се реве Sick...
  Авторите на този учебник са или за психиатрията или за затвора. Това си е жива гавра с децата.
Виж целия пост
# 111
А как става подборът на издателството, Вие учителите нямате ли право на избор, или както обикновено у нас, изказвате мнение, а няма кой да го чуе?
Виж целия пост
# 112
Крайно време е да се премахнат различните издателства
за учебници до 7 клас,а да не говорим и за няколко учебника
по предмет/напр.История ,на "Просвета"/на едно издателство .....
Елл, учебника по история на кое издателство е ?
Виж целия пост
# 113
Мен ако питате, за бой са тия умни глави, които са решили да преместят митологията от 8 в 5 клас. И да си препишат лекциите по антична литература в учебниците за 11 годишни.
И в учебника по ЧП има безумия, до вчера учеха за звездите, днес смятаха литри и кубични метри, а по математика не са учили още как се изчислява обем на куб например. Влизам в ролята на специалист по всчико вече, за да обяснявам кое какво е.
Виж целия пост
# 114
Мариета, би ли препоръчала някакви тестове за самоподготовка по БЕЛ. Петокласника уж беше супер до миналата година, освен всичко останало и доста чете, но резултата от последния му тест ме потресе ...  Rolling Eyes Twisted Evil та за всеки случай да вземем някое помагалце или ако някой е открил онлайн тестове да сподели. Линковете в началото на темата се радват на голяма популярност в къщи, не съм вярвала че ще мога да го оставя на ПС -то без контрол и няма да използва да мръдна, за да пусне игрички но е факт - разцъквал е уроците с дроби почти час и накрая като му казах да затваря имаше възглас "ееееееееееее нека още малко"  Laughing Mr. Green
Но аз съм твърда като малеби  Crossing Arms Laughing Wink - утре пак, ако си заслужи  Mr. Green
Виж целия пост
# 115
За избора на учебници - беше преди 10-тина години поне, когато през лятото стовариха цялата камара новоизлюпени учебници за избор на колегите, които имаха /не/щастието да са дежурни в този момент - то бе писане, сравняване ...та избраха се криво-ляво, одобриха се и дотам. Наложиха се по незнаен начин двете големи издателства и всичко си потече в руслото - избрани ли са учебниците - избрани са. Сега само се подменят окъсаните и овехтели Whistling...

За тестове - не съм запозната за горния курс, ще попитам колежката при нас и ще пиша.
Виж целия пост
# 116
Здравейте,

почти не пиша, но следя темата  и сега видях че има питане за помагала по БЕЛ. Точно вчера питах една позната и тя ми спомена две помагала -
1. Български език за петокласници - Донка Кънева - ИК"Калоянов", гр.Бургас - това било по-теоретично, но с много простички и достъпни обяснения
2. Тренировъчни упражнения и текстове със задачи по бълг. език 5 клас - Цветанова, Костова - издателство "Слово" - тук има повече задачи и упражнения и по-малко обяснения. Нито едното не съм купила още. Да знае ученика какво му се готви Joy
При нас до 4 клас работеха с помагалото на "Слово".
За съжаление и Мишо са по учебника на Булвест. Mr. Green
Виж целия пост
# 117
Нашите са с помагалото на Донка Кънева за часовете по СИП и ЗИП.
мерси за информацията за това на Слово, по принцип те имат хубави неща за начален курс, трябва да проверя и това за 5 клас.
При нас Българският е на Булвест, Литературата - на Просвета.
Виж целия пост
# 118

При нас Българският е на Булвест, Литературата - на Просвета.

 Crazy

Е тия пък утрепаха рибата - по принцип трябва да са на едно издателство...
Виж целия пост
# 119

При нас Българският е на Булвест, Литературата - на Просвета.

 Crazy

Е тия пък утрепаха рибата - по принцип трябва да са на едно издателство...

Не знам, математиката е на Архимед, Информационните технологии на някакво световно неизвестно издателсто. Абе от всекиго по нещо. А защо трябва да са на едно издателство?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия