ПЕТОКЛАСНИЦИ - Тема 52

  • 48 673
  • 739
# 90
Казваш- мъничко, свито...

Къде прочете тези думи newsm78?
Казах дребничко, има разлика. Детето е активен спортист и е от тези, дето скачат на бой като герести петлета само ако някой го погледне...нито е бито от по-големия, нито пребивано - някакви обиди от тези, които си разменят за добър ден - глупак, идиот + един-два развалени мача в междучасието...от първи клас повтарям едно и също - на обида с думи НЕ се отвръща с юмрук.

Твоята реакция ме обижда. Тогава ти, като майка на петокласник, когато някой го обиди, удари, перне с ръка, просто защото е малко по-голям и се мисли за важен - дай на твоето дете в ръцете калашник, ей така, за самоотбрана Sick...
Виж целия пост
# 91
mari_eta, с право си потресена. За съжаление това се случва при все по-малки деца. И тези неща ги има по целия свят, най-лошото взимаме от уж цивилизованите държави.
Виж целия пост
# 92
Marieta, и аз съм потресена. От ra2 също съм потресена но не и изненадана. Отвратително!
Тази вечер моята дъщеря се прибра уплашена. Влизайки във входа ни след нея влязъл мъж. Тя, вече в асансьора когато същия хваща вратата и кашляйки и казва, че се задавил и да го потупа по корема! Shocked Сиси казала, че не иска измъквайки се от асансьора и побегнала по стълбите нагоре.  Cry Мъжа не я е последвал.... просто нямам думи. Че ще я прибирам вече от училище след 2ра смяна е ясно, това си беше по план ... вече е тъмно. Говорихме пак, отново и напомних, че трябва да търси и помощ от възрастни, натискайки звънците или тропайки по врати, викайки ако трябва. Попита ме - как да позная ако някой наистина има нужда от помощ? Казах и че е дете и никой не очаква от нея да оказва първа помощ на който и да е. Нито знае как, нито нищо... от нея би се очаквало ако стане свидетел на такова нещо да потърси по най-бързия начин помощ от възрастен човек. Да се огледа за такъв и да извика, ако няма да се обади на 112 или на мен , такива неща. Не знам какво още и говорих ... сърчицето и тупаше бързо-бързо ... .
Мамка му.
Боксове. Възрастни изроди.
Виж целия пост
# 93
Ох, Флаш, горкото дете Confused...дано скоро забрави и се успокои Hug...накъде отива този свят...
Виж целия пост
# 94
O, ще го преживее.
...
Металния бокс не е средство за самозащита. Мариета, не трябва ли да информираш за случката още някой, директора? Според мен би трябвало някой да направи официална забележка на родителите на момчето. Дали е бокс или нож ... нямат място в училището, нямат място и по джобовете на непълнолетните. Това са сериозни неща. Sad
Виж целия пост
# 95
Ох момичета направо ми се сви сърцето .... докато ви чета.
Флаши, поне известно време ходи с нея ненатрапчиво - уж ти е изникнало нещо в тази посока, или ти е хрумнало до проверите нещо по пътя или да напазарувате .... В смисъл тя да не се стресне още повече и да зацикли над случката, а за обясненията хубаво си и обяснила.
Нали и моят 5-то класник вече се придвижва сам и да ти кажа и аз от време на време говоря .... ама какво ли им остава в главите ....
Мариета, дано си успяла да докоснеш нещо в душата на това дете ..... моите не са от кротките и много съм говорила в тази насока - ръка не се вдига, не се посяга, никаква агресия - само ако става дума за самозащита. Само че на тази възраст как да им разграничиш кое е истинска самозащита и кое е агресия .... някои деца наистина стават жертва на агресия в училище и на улицата, но от думите ти разирам, че не е такъв случая ....
Наистина родителите трябва много стриктно да следят какво се случва с децата им и около тях - да контактуват с други родители и да помагат за разрешаване на споровете и да се изграждат нормални взаимоотношения.
Виж целия пост
# 96
Добро утро..

Flash*, много гадно.
И аз съм на мнение ако можеш да ходиш с нея ивестно време да не е сама.
Не ми се смейте, ама аз мисля да си го водя и взимам моя до последно.
Е докато не ме отцепи, де..

Тоя па с бокса..
Вече и децата изтрещяха, не само големите.
Не го приемам, да учиш детето си да се оправя с обиди и удари.
Та дори и за защита.
Ми де да знам, може и да го направя П-ьо Маринкин, ама не давам дори и да отвърне.
Ако стане нещо в училище знае, че първо трябва да каже на учителката и после да ми звъни да се обяснява.
И после, аз като вляза в действие... Joy/ тва майтап, де/
С две думи, моя не знае да се бие, знае, че трябва с говорене да се оправят нещата,
политика да има..
Да не дава Господ да се налага и тя де..

Мариета, като говориш с родителите, моля да ни разкажеш.
Интересно ми е какво е тяхното мислене..
Виж целия пост
# 97
Флаш,много стресиращо.Гадните типове са навсякъде .
Основно правило - не се качвай в асансьор с непознат и сам .
И до момента синът ми не ползва асансьор без нас - имаше
спиране на тока и ужасът беше .....,а той е страхлив, дори
у дома за повече от час не иска да остане сам и звъни по телефона,
което е другата крайност, но децата са различни.
И двете ми деца не са агресивни и не е имало случай до сега на саморазправа,
но не мога да си представя 10 годишни,въоръжени в клас,като пирати.
И пак повтарям,че някъде нещо куца по веригата.
Препоръчвам "Зоро" в Музикалния театър - истински празник и наслада за душата.
Синът ми беше за първи път на музикална постановка и остана очарован.
Днес ,дори ще вземем билети за "Цигански барон".
Относно "пазаруването" през учебно време - нищо не купува.
Има 5 лева от септември,които си отлежават,а около училището има достатъчно
павилиони,в които се продават цигари,алкохол,закуски и др.Излизайки от двора
на училището попадаш в действителността.
Виж целия пост
# 98
Флаш, това, което се е случило на дъщеря ти, много ме уплаши. Винаги съм си мислела, че е по-опасно да вървят сами в посока на прибиране към къщи, отколкото към училище. Защото към къщи се прибират сами във входа, в апартамента.... ако някой ги проследи с лоши намерения... не знам... просто нямат защита Confused А отивайки на училище, все пак там пристигат в клас, има деца около тях, по-защитени са. Моята, каквато е свита, направо не мога да си я представя да крещи, да иска помощ, тя просто блокира и звук не може да издаде, като е изплашена  Sad

Мариета, нямам думи... не знам какво да кажа... Дано да имат ефект върху детето думите ти Praynig

galle, ти добре си отказала цигарите Simple Smile Мен ме преследват моите за кока-колата, аз пия, те ми цитират какво съдържа, възмущават се, но не мога да я откажа Laughing Понякога тайно си пия на работа, за да не ме виждат  Blush
Виж целия пост
# 99
Нищо тайно не правя.Нямам тази възможност.
Виж целия пост
# 100
И мен ме уплаши снощната случка. И ме изненада, става дума за 18,30 - 19ч все пак. Притеснявам се от подлеза през който минава докато се прибира но входа!! аз и позвъних малко преди това и тя ми каза, че е през 2 входа от нашия .... входа ни се отваря с чип, не е разграден вход, не е много голям. Тя сама си каза - трябва да затварям след себе си входната врата, в случая я е оставила да се затвори сама и човека се е вмъкнал.
Не е уплашена вече, слава Богу не е бил агресивен, бил е малкия дявол както казва баба. Откачена работа. Но я познавам, ако имаше проблем щях да разбера ... . Преди години обраха брат и. На връщане от училище пак в тъмницата в гръб го нападат 3ма. Докато двама го държат третия го пребърква размахвайки нож пред лицето му. Не бяха го били. Не беше толкова уплашен колкото унизен, бесен. Тогава наистина имаше проблем, месеци наред не можеше да се движи спокойно навън, постоянно се оглеждаше, не понасяше някой да върви зад него, не можеше да си сложи качулка, шапка или слушалки в ушите ... все се ослушваше. Беше 8ми клас, не беше единствения нападнат, доколкото разбрах полицията беше хванала групичката после.
Може да ви е смешно но аз продължавам да се страхувам за него толкова колкото и за малката, нищо, че ще стане на 23г след 2 месеца. И говорим ежедневно с него, той си ме познава и ми звъни или ми пуска смс ... пристигнах, ок съм и т.н. . Rolling Eyes
Ето днес е мача Левски - ЦСКА, той е левскар и освен всичко живее срещу стадион Васил Левски.... ще има да треперя докато не чуя, че си е у дома по някое време късно довечера и всичко е наред. Ако не е едно ще е друго. Добре, че мъжа ми е далеч от моите паники и чат-пат ме връща на земята:-))

И на мен ми се прави забележка за цигарите понякога. За съжаление освен да се скараме с нея друг ефект няма. Tired
Приятна почивка на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 101
Флаш ,и моят син е заклет левскар !
В непосредствена близост сме до стадиона ,но това не решава "Радини вълнения",
както той се изразява.
Цигарите и всички допълнителни
 екстри са  за моя сметка и
не мисля,че трябва да давам отчет.
Виж целия пост
# 102
Привет Simple Smile
Скоро не съм влизала и не съм писала в темичката, но ми се "уплаши окото" като прочетох постовете на mari_eta и Flash*. Аз от тази година  пускам Поли сама, но само през деня...по светло. Когато е 2 смяна винаги я прибираме. Скарана е с телефона...все забравя да ми звъни, та се побърквам у нас. Парички и давам-по 2 лева, но понякога си ги връща. Купува си основно форнети и на 2 пъти малко шоколадче Simple Smile, че у нас съм ги ограничила със сладкото Simple Smile
Виж целия пост
# 103
Светле, много сте хубави на снимката.Simple Smile

Днес говорих със сина ми и му разказах случката. Та той ме подсети за нещо, каза ми, че е време да и купя спрей, всички момичета които познавал носели в чантите си спрей Нато. Ставал и за кучета... естествено не говори за петокласнички. Мисля да чуя мнението и на един познат бивш полицай относно ползването на подобни и наистина да и купя. За себе си също... . Пък дано не се налага да се ползват.

Всъщност влязох да напомня, че на 1ви ноември е математическото състезание Черноризец Храбър. Записах моята девойка, не, че е особено щастлива от този факт. С досада подхожда към подобни мероприятия.Simple Smile
Виж целия пост
# 104
Flash* благодаря Simple Smile
Снимката е от 7 септември-нашият сватбен ден Simple Smile
А колкото до спрея...помня, че когато аз учех в техникума и бях 2 смяна също си носех в джоба. Не ми се наложи да го ползвам, но...някак дава спокойствие...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия