ПЕТОКЛАСНИЦИ - Тема 52

  • 48 673
  • 739
# 645
Отдавна мина олимпиадата по история в София,дори се знаят и резултатите!Новото тази година е,че въпросите са били с отворен отговор и това е затруднило повечето деца.Имало е доста въпроси с материал,който не се изучава,тоест разчита се на една богата обща култура и четене на енциклопедии.(например да се напишат старите имена на Пловдив,Стара Загора и т.н.)

 Peace

Точно така, имаше доста неща, които не са изучавани и биха могли да се знаят само от деца, с подчертан интерес към историята. Последаната задача, носеща 25 точки, беше да се напише нещо като есе за любим владетел, в което да се анализира приносът му към българската история и да се подкрепи с доказателства изборът му от детето.

подсетихте ме да погледна кога ще е областния кръг...
Виж целия пост
# 646
Честита Нова Година !
Ваканцията е на финала и от днес започна с домашните,
за да си почине Joy събота и неделя !!!!
Виж целия пост
# 647
Отдавна мина олимпиадата по история в София,дори се знаят и резултатите!Новото тази година е,че въпросите са били с отворен отговор и това е затруднило повечето деца.Имало е доста въпроси с материал,който не се изучава,тоест разчита се на една богата обща култура и четене на енциклопедии.(например да се напишат старите имена на Пловдив,Стара Загора и т.н.)

 Peace

Точно така, имаше доста неща, които не са изучавани и биха могли да се знаят само от деца, с подчертан интерес към историята. Последаната задача, носеща 25 точки, беше да се напише нещо като есе за любим владетел, в което да се анализира приносът му към българската история и да се подкрепи с доказателства изборът му от детето.

подсетихте ме да погледна кога ще е областния кръг...
А при нас последната е да се напише за владетел от средновековието. Синът ми е много добър по история но все още не знаем резултатите нито по история, нито по математика, а за информатика даже не е чул че ще има олимпиада...
Виж целия пост
# 648
E да де, точно това имах предвид Peace. Тестът е един и същ. Резултатите следва да ги съобщят учителите им.
Виж целия пост
# 649
При нас въпросът е бил нещо за Златния век (май), обаче какво точно и как е бил формулиран въпроса - идея си нямам. Писал е от обща култура, защото не били взели още урока. Но пък всяко лято прекарва поне по две седмици близо до старите ни столици. Все пак, изненадата ни е, че е минал на втори кръг на олимпиадата по история, а по математика - не.  Mr. Green А да видим дали пак ще излиза на състезания, преди да си провери решенията. Laughing Обаче и по информатика ще ходи, писал се е и по география, и по БЕЛ  ooooh!
Виж целия пост
# 650
Нека да ходят децата по олимпиади,така ще открият силните си страни.Моят не знае кога е олимпиадата по география и БЕЛ,не се е записвал,дано не е изтървал срока. Rolling Eyes
Областният по история мисля,че беше на 27.02 от 14 часа,веднага след математиката ooooh!Ще бъде тежък ден!
Виж целия пост
# 651
Не сте изтървали срока - и двете са през февруари.
Виж целия пост
# 652
 Я да попитам - вашите девойки и младежи имат ли вече пъпки? Една прилично голяма от няколко дни се мъдри на челото му и се чудя с какво да я мазна...идеи Rolling Eyes?
Виж целия пост
# 653
Я да попитам - вашите девойки и младежи имат ли вече пъпки? Една прилично голяма от няколко дни се мъдри на челото му и се чудя с какво да я мазна...идеи Rolling Eyes?
Почнаха при нас. #Cussing out
Купи от аптеката крем "Кларина" на фирма "Хималая"и мажи пъпките с него.
Виж целия пост
# 654
Писането на домашни приключи много бързо.
Обяви ми ,че е готова, да ама не , сбърка с майката Twisted Evil Зададох три въпроса и ме гледаше  Shocked. Сега чете по география, после български и така ще е докато не мине всички предмети поне по веднъж Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Виж целия пост
# 655
Стана ми интересно за тези олимпиади. Учителите ли им казват, кога ще се проведат олимпиадите или вие се интересувате и им казвате? Моят син казва, че въобще не е чувал за олимпиади по история, география, информатика, БЕЛ. Само знае за олимпиадите по математика, но не от учителката, а от децата, които ходят на курсове по математика.
Виж целия пост
# 656
Стана ми интересно за тези олимпиади. Учителите ли им казват, кога ще се проведат олимпиадите или вие се интересувате и им казвате?
На мен ми се обади зам. директорката по телефона сега през ваканцията. Иначе детето не знаеше.
Виж целия пост
# 657
Стана ми интересно за тези олимпиади. Учителите ли им казват, кога ще се проведат олимпиадите или вие се интересувате и им казвате? Моят син казва, че въобще не е чувал за олимпиади по история, география, информатика, БЕЛ. Само знае за олимпиадите по математика, но не от учителката, а от децата, които ходят на курсове по математика.

При нас за олимпиадата по математика е казала учителката. За други олимпиади не знам дали са дали информация. Може и да са им казали, но по принцип не проявява интерес към такива събития и явно не е счела за нужно да ме информира.
Виж целия пост
# 658
При нас също само за олимпиада по математика ни е казано от класната. Никаква друга информация за състезания и олимпиади нямам, но и моята щерка категорично отказа да ходи на всякакви състезания и олимпиади Sad
Виж целия пост
# 659
За много години!

Много дълга тази ваканция  Simple Smile От днес се опитвам да въведа някакъв режим за учене, но неуспешно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия