ПЕТОКЛАСНИЦИ - Тема 52

  • 48 673
  • 739
# 75
dundi73 благодаря ти за бързият отговор, не вярвам на всички слухове, но все пак ми е важно да го чуя от първа ръка дето се вика. Дано да успеем и да ни приемат в пети клас там. Ако пък ли не - здраве да е (но все пак натам сме се насочили).
Виж целия пост
# 76
dundi73 благодаря ти за бързият отговор, не вярвам на всички слухове, но все пак ми е важно да го чуя от първа ръка дето се вика. Дано да успеем и да ни приемат в пети клас там. Ако пък ли не - здраве да е (но все пак натам сме се насочили).

Тази година приеха всички желаещи, ако не се лъжа. От 4 четвърти класа с 25 деца станаха 7 или 8 в пети с по 27-28 деца.  Peace
Виж целия пост
# 77
И моята щерка е от "капризните", но не става дума за някакво здравословно хранене. Става дума за "моите крака са по-дебели от твоите".
Пари бих дала да имам по-слаби крака от 11 годишна девойка, ама никой не дава. От време на време има подобни изблици.
Виж целия пост
# 78
Я да ви попитам нещо...

Имате ли представа какво си купуват децата през междучасията от близките до училищата магазинчета?

На нашите 5-класници досега им беше забранено да излизат сами извън двора на училището без писмено съгласие от страна на родителите. От тази година забраната не важи. Пред училището има две мазета, тип "магазинчета" . Та тази сутрин видях как едно дете/най-много 5-6 клас/ пред мен си купи кафе Shocked. Вчера в двора петокласник от съседен клас, силно зачервен след участие във футболен мач пиеше "питбул" #Crazy Ясно ми е ,че забраната да се продават боклуци в училищната лафка няма как да важи и за магазините наоколо newsm78...
Но има ли контролен орган, който да следи какво се продава на децата и мога ли да се обърна към такъв?

Вчера синът ми каза,че негов съученик изпил/изял newsm78/ 5 "ледени" сокчета ooooh!
Говорим, говорим, ама какво им остава в главите не знам...
Виж целия пост
# 79
Не всеки ден си купува разни неща, но в момента е на фаза "скалички" от магазина на отсрещния тротоар. Иначе си купува дюнер /рядко, защото по принцип не разрешавам да купува от промоциите, в които има малко месо, да не кажа никакво, и много картофи и сос/, кубети, форнети и боклуци от този род. В павилион до самото училище се продават и плодове, но не ми е казвала да си е купувала нещо оттам. Мен пък ме потресе друго. В магазина срещу училището /има и кафене и са до детска градина/ свободно се продават цигари. По едно време имаше някаква забрана, да не би да са я отменили?  newsm78
Миналата седмица чаках да свърши 6 час, 3-4 деца от седми клас излязоха по-рано, седнаха на съседна маса и едната девойка "страстно" засмука една цигара. Ей това вече ми дойде в повече. Ама може и повредата да е в моя телевизор. 
Виж целия пост
# 80
Моето хлапе е голям спестовник и много рядко си купува каквото и да е. Предпочита да ме изврънка да направим сладки в нас, отколкото да си харчи парите за шоколад, примерно.  Laughing Във фоайето има кафе-машина, преди правеше безкофеиново кафе, какао, горещ шоколад и чай. Със сигурност не я ползва, за други деца - не знам. Ако ние сме си свършили добре работата до тук - не би трябвало да се притесняваме какво правят, когато не сме край тях. Поне за нещата, които зависят от децата.
Виж целия пост
# 81
Не виждам кога тия деца имат време да ходят по магазините? Моят нищо не си купува, освен някой път събуей на деня за 3лв след училище от близкото заведение, ако отидат до там с пиятели. Иначе е много специален и не яде нищо от сергии или будки.
Виж целия пост
# 82
Еми така де - преди училище, след училище, в голямото междучасие...
В края на миналата година след края на часовете /първа смяна/ ходеха с две дружки на разходка по главната, правят едно тигелче по центъра и после хващат автобуса. А там изкушения много.
Виж целия пост
# 83
Цитат
Ако ние сме си свършили добре работата до тук - не би трябвало да се притесняваме какво правят, когато не сме край тях. Поне за нещата, които зависят от децата.
На това разчитам и аз. Другото в което вярвам е личния пример който даваме ние. Какво ние ядем навън, какво пием. Децата ни на нас първо започват да подражават и след това на други идоли.
Виж целия пост
# 84
Моята няма време за пазар преди или след у-ще, колата я кара и взима директно от входа. Носи си сандвич отвкъщи, казва,че го яде. Понякога си купува бейкролс , някое шоколадче,но се надявам,че не прекалява. Все пак спортист го раздава. Аз обаче съм лош пример, постоянно се тъпча с боклуци, чак тя ми прави забележка. А изпусна ли се да запаля цигара пред тях, брат й изпада в дива криза и ми се моли да не пуша  Rolling Eyes да му се отще на човек  Joy
Виж целия пост
# 85
Това с цигарите е ужасно. Аз никога не си позволих да пуша пред децата, години наред се криех като ученичка. Е накрая се уморих и със съпруга ги отказахме.
Виж целия пост
# 86
Калоян почти никога не носи пари в себе си, а и тази година закусва сутрин вкъщи - няма време в междучасието - има много народ в лавката, а храна извън нея не се изнася и в стаите е абсолютно забранено да се яде каквото и да било. Дори си връща в пликче огризката от ябълката "Ами като я види чистачката в кошчето, мамо..."  Laughing


Аз днес съм просто потресена. Бях онемяла, втрещена, на ръба да се разплача пред класа си...днес един мой ученик ми показа какво си носи, защото някой от 5 клас го закачал - бокс. Истински, железен, тежък, едновремешен бокс с малки шипове...и още по-страшното - каза ми, че баща му му го бил дал, да се защити от онзи. И майка му знаела, че го носи в себе си...просто бях шокирана. А имахме час по литература и трябваше да говорим за едно прекрасно стихотворение на Валери Петров...аз им говоря за поезия, за красотата на природата, а той стиска в малкото си юмруче бокс Confused...изплаши се много и дълго плака след моята тирада...явно дотогава не е съзнавал какво може да се случи. На въпроса на останалите деца дали ще го накажа само успях да кажа, че не него, баща му трябва да бъде наказан. Казах, че ако в този миг стои пред мен ще му ударя плесница. И ми е все едно дали детето ще му каже моите думи!...толкова ми е зле...чак ми се гади. Пред очите ми са моите деца и бокса...Господи, какъв е този свят, що за злоба...

Не съм съобщавала на никого, първо искам да се видя с родителите и да поговорим. Ще ми се това дребничко, толкова красиво момче, да е разбрало днес урока си...боксът лежи на скрина в моя хол. Дори не искам да вляза там Confused...
Виж целия пост
# 87
Мариета, както винаги добри деца,но не попаднали на родители.
Темата за агресията в училище непрекъснато ни занимава,
но въпроса не се разрешава.На ниво родители нещата са още по-зле/твоя случай/
Не мога да разбера този родител - с каква съвест ,морал е дал "идея" за самоотбрана
в ръцете на едно 10годишно дете ? А след 5 г.сигурно ще го въоръжи и с
огнестрелно оръжие.Нямам думи........... Съчувствам ти и кураж .Стана ми и неприятно,
защото преди малко обсъждахме "Зоро",който ще гледаме в Музикалния театър
тази вечер и докато изтъквам качества ,които  преобладават във всяко общество,
независимо от историческия момент - може би някъде някой осакатява едно дете.
Темата за "Зоро" е актуална и днес - децата имат нужда от защита,а когато и преподавателите
не са безучастни - има надежда !
Виж целия пост
# 88
Здравейте. Чета ви от известно време като майка на петокласник. Има супер ценна информация по всякакви текущи въпроси.
По темата за бокса: а как ще спре агресията срещу която детето и родителите му вече не знаят как да реагират и може би са изчерпали мирните възможности? Казваш- мъничко, свито... Какво е изтърпяло от по-голямото дете? Да, доста крайна самоотбрана. Но самоотбрана, не нападение. За да няма самоотбрана, трябва да няма нападение. Или виновният е този, който се опитва да се защити, вместо да се остави да го правят там каквото го правят- физическа, психическа агресия, не знам точно какво е.
Представям си повечето коментари, но не мога да се въздържа.
Виж целия пост
# 89
Определено не са изчерпани мирните възможности - не е споделило с класната си за проблема. А явно по-голямото дете успява да се скрие някак. И закачането - пак не се знае какво е, а за голямото дете може да е просто шега. Поне един разговор е нужен, преди бокса ... ако изобщо се стигне до там Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия