Автоимунен тиреоидит на Хашимото (26)

  • 81 243
  • 770
# 225
За нещастие мен нещо ме наляга сезонна настинка (може и да си въобразявам) и се чудех вие какво пиете за превенция - има ли нещо, което трябва да се избягва (четох нещо за ехинацеята, че трябва да се избягва с Хашимото)? Упсарин и такива дали са противопоказни >.>?

Сега си купих Есберитокс по препоръка на ендокриноложката, защото е на билкова основа (сега го видях, че има ехинацея). Rolling Eyes
Виж целия пост
# 226
Весето, според мен трябва да ти се увеличи дозата  Peace Щом във вторник си на преглед при гинеколог за кога ти е прегледа при ендокринолог? Пак във вторник ли? Независимо в коя седмица си бременна, резултатът е над горна граница. Аз може би бих пила през ден малко по-висока доза, докато се видиш с ендото. Но това е според мен, не съм лекар Naughty

Аз затова и не смея на своя глава да си увеличавам дозата, да не объркам нещо. Иначе, да - веднага след гинеколога отивам при ендото.
Виж целия пост
# 227
Veseto 5775 честито  мила Hug  Не се притеснявай много,да не докараш други проблеми. Не можеш ли да отидеш на частно при твоя гинеколог-толкова ли е зает чак до вторник  Sad Или да се консултираш с някой друг. А на ендото звъня ли?

Merelenda  Hug стискам всичко що мога и хвана   Mr. Green Дано всичко да е наред  newsm10
Виж целия пост
# 228
Mioopen, благодаря ти. На частно съм при гинеколожката, за съжаление е свободна чак тогава Sad
Виж целия пост
# 229
Mioopen, благодаря ти. На частно съм при гинеколожката, за съжаление е свободна чак тогава Sad
Защо не се обадиш на Начев...като чуе,че си бременна и каква е стойността на ТСХ няма начин да не те викне веднага. Всъщност по време на бременност ви трябва ендокринолог като Начев-да реагира веднага по всяко време!
Виж целия пост
# 230
Сериозно го обмислям.. Дали ще може да реагира веднага?
Виж целия пост
# 231
Veseto няма какво да чакаш Naughty Magnet_for_happiness е права-по-добре му се обади веднага.Не прави моята грешка,аз да чакам и тсх ми се качи 2 пъти повече. Така и ти ще се поуспокоиш малко. Стискам палци и пиши какво е станало  Hug
Виж целия пост
# 232
Благодаря ви, момичета! Ще пиша  Hug
Виж целия пост
# 233
Здравейте, днес си пуснах изследване на tsh по препоръка на д-р Начев тъй като минаха 45 дни от раждането.
И резултатът е 0.208 при Референтни граници 0.27 - 4.20.
Не е ли нисък вече за след раждане?
Виж целия пост
# 234
Evvaa, при мен след раждането също беше горе долу такъв резултатът, въпреки, че по поръка на Начев още от следващия ден взимах по-ниска доза л-тироксин. След 45 дни Начев ми намали още дозата л-тироксин, но каза, че не е фатално. След това обаче ТСХ скочи на 8,44 и сега го боря  Confused.
Това разбира се не е задължително да се случи и при теб  Simple Smile. Не се тревожи, консултирай се пак с него и така.


 
Виж целия пост
# 235
Прибрах се и аз от док. Увеличи ми дозата на 150 мкг. Ама ще стискам зъби и ще пия. Надявам се да го смъкна бързичко.
Весее, честити хубави новини, много се радвам за теб.  Hug Hug За високото ТСХ ти трябва задължителна консултация. Колкото по-бързо вдигнеш дозата, толкова по-добре. Аз започнах бременността с 8,17, за един месец падна на 3,40, но за съжаление сега пак се е покачил. Стискам палци всичко да е наред!
Виж целия пост
# 236
Evvaa, при мен след раждането също беше горе долу такъв резултатът, въпреки, че по поръка на Начев още от следващия ден взимах по-ниска доза л-тироксин. След 45 дни Начев ми намали още дозата л-тироксин, но каза, че не е фатално. След това обаче ТСХ скочи на 8,44 и сега го боря  Confused.
Това разбира се не е задължително да се случи и при теб  Simple Smile. Не се тревожи, консултирай се пак с него и така.


 
Ами аз в момента съм на един ден 75, а на следващия на 100. Та се чудя, докато отида при него, дали да не пия вс ден по 75? Все пак идва и студено време newsm78
Виж целия пост
# 237

Ами аз в момента съм на един ден 75, а на следващия на 100. Та се чудя, докато отида при него, дали да не пия вс ден по 75? Все пак идва и студено време newsm78
[/quote]

Не мога да те посъветвам, дали да си променяш дозата сама. Аз по принцип не смея да го правя за себе си. Имай предвид обаче, че има значение дали кърмиш. Начев ми обясни, че при кърмене част от лекарството се излъчва в кърмата и така не всичко отива за теб. Т.е., когато се кърми се нуждаеш от малко по-висока доза, отколкото обичайно. Това е, което мога да ти дам, като инфо от моя опит. Дано скоро да се вкараш в норми  fingerscrossed
Виж целия пост
# 238
Момичета, толкова съм щастлива newsm03
Днес ви послушах и се обадих на Начев. Той каза: "Ужас, веднага ела при мен". Прие ме в Майчин дом на 10-ия етаж - бил нощна смяна и каза да отида към 19:30 ч., имаше и други пациенти чакащи.
Та сега съм на 125 мкг., изчисли ги по формума.
Много, ама много ми олекна като каза, че съм отишла съвсем навреме. След месец пак ще ходя на контрола, дано да се смъкна бързо в норми.
Благодаря ви..   bouquet

Arhinora, късмет и на теб! Hug
Виж целия пост
# 239
veseto5775 видя ли,айде споко сега и това е твоят лекар Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия