Боя за коса - Вlondе 30- Клуб на блондинките

  • 97 661
  • 737
# 210
·•Di• , по принцип 9-ките и 10-ите се използват с 9% ( 30 vol.) окислител.
 С такъв окислител се постига до 2-3 тона изсветляване , с 6% (20 vol.) - изсветляването е 1-2 тона. Прецени си спрямо основата какъв % окислител трябва да използваш , за да постигнеш нужното изсветляване за ниво 9.
При това ниво (9-ка),  не трябва да има медни оттенъци , тогава изсветляването е достатъчно...и матираш със синьо.

А ако не искаш да гориш косата с висок % окислител вземи 7-ца или 8-ца със студен оттенък . В този случай ще се матира по-лесно   , но цвета ще е по-тъмен.
Виж целия пост
# 211
Момичета,моя линк не се ли отваря  newsm78 Какво ще кажете за цвета?  Praynig
Виж целия пост
# 212
Момичета,моя линк не се ли отваря  newsm78 Какво ще кажете за цвета?  Praynig

Ами, жълтичко е.   Embarassed
Следващия път започни от проблемите места и дължините.
Сигурна съм, че ще се справиш.     Hug

Междувременно взе ли тониращ балсам?
Виж целия пост
# 213
Момичета,моя линк не се ли отваря  newsm78 Какво ще кажете за цвета?  Praynig

Ами, жълтичко е.   Embarassed
Следващия път започни от проблемите места и дължините.
Сигурна съм, че ще се справиш.     Hug

Междувременно взе ли тониращ балсам?

Да,снимката е след тониращия балсам  Simple Smile
Виж целия пост
# 214
Здравейте,
от известно време ви чета, искам да споделя и моята неволя  Mr. Green
От 8 години се правих на кичури (първо с шапка, после с фолио) и реших, че ми омръзна, пък и като поотрасваха корените започваха да лъскат доста бели коси и ме дразнеха.
Преди 2 седмици реших, че ще слагам боя. Взех 9.1 на Крамер, при положение, че имах тъмни корени около 5-6 (не мога да преценя) и изсветлени кичури до бяло. Резултатът е това http://uzunovi.snimka.bg/hobby/nov.711402.28932146. Първоначално стана доста по-тъмно, но след няколко измивания и маска за коса включваща ракия  Crazy остана това като цвят..(и матирано с балсама на Престиж перления)
Сега съм в огромно чудене как да продължа и се надявам да ми помогнете.
Това, което искам като резултат е средно до тъмно русо, но клонящо към кафяво - бежаво, а не към медено. Чудя се дали да не сложа 7.1 с окислител 6% на Крамер или Макадамия. Идеята ми е ако е възможно да ми е уеднаквена косата, да мажа само корени и да ползвам по-слаб окислител (страх ме е да не скъсам белите кичури).
Какво ще ме посъветвате като номер цвят и дори като марка боя. Предпочитам професионална.
Предварително благодаря и да уточня, че ще ходя на фризьор поне първите няколко боядисвания, но после ми се иска да действам сама  Blush
Виж целия пост
# 215
Блондита, имате ли идея какъв е този цвят?
Виж целия пост
# 216
 andonovag, 
Според мен, в никакъв случай 7-ца  Naughty , при положение ,че искаш да постигнеш средно русо .Особено с боя на Крамер (според моите наблюдения тя боядисва доста по-тъмно) . А и с твоята не толкова светла основа ......  Thinking

    Доста медена (макар и хубава  Simple Smile )си се получила с тази уж пепелява 9-ка ....  Rolling Eyes
    Крамер нямат ли коректори ,които да се прибавят към боите ?
Виж целия пост
# 217
Аз нямам идея от бои и коректори, сега прохождам  Grinning
Качих снимка на цвета веднага след боядисването, но е вечер в стаята, нямам на дневна светлина.
http://uzunovi.snimka.bg/hobby/nov.711402.28932770
Проблема ми е, че белите кичури ще станат много сиви и заради тях се чудя дали да не потъмнявам, направо съм  Crazy

Окислителя беше 9%.
Виж целия пост
# 218
Аз нямам идея от бои и коректори, сега прохождам  Grinning
...........
   То и аз съм така  Laughing  Peace
Виж целия пост
# 219
Проблема ми е, че белите кичури ще станат много сиви и заради тях се чудя дали да не потъмнявам, направо съм  Crazy
Проблем е и то не малък.  Rolling Eyes
Трудна работа ще е при теб ми се струва, а и не стига, че е доста трудно, ами и ти искаш сама да се боядисваш. 
Кичурите ти не задържат боя, основата ти е тъмничка и избиват доста топли оттенъци  Rolling Eyes
Освен да вземеш да намажеш дължините с една боя, а корените с друга и да добавиш коректор само към сместа на боята за корените  Thinking - но не знам до колко ще се справиш сама в къщи с тази задача.
Виж целия пост
# 220
B & C, в такъв случай ако потъмня с някой не пепелен цвят (почти с цвета на корените), няма ли да ми е по-лесно да поддържам? Или поне един тон по-светло от корените с 6% окислител?
Имам още 2 седмици да го измисля, решила съм да стане поне 1 месец за да се боядисам отново.


Виж целия пост
# 221
andonovag, потъмняването не е лоша идея, но проблемът е, че боята от дължините ти ще пада и все ще избива светло. Заради този проблем трябва да избереш някоя много щадяща боя - за мен това е Иноа.
Друг проблем, който може да възникне е, че като се потъмниш може да решиш, че не се харесваш и да искаш отново да се изрусяваш.
Трябва много добре да си помислиш какво точно искаш.
Виж целия пост
# 222
Качих снимка на цвета веднага след боядисването, но е вечер в стаята, нямам на дневна светлина.
http://uzunovi.snimka.bg/hobby/nov.711402.28932770

Мен ако питаш, цветът ти е супер! Hug
Като балеаж е станало. Peace
Виж целия пост
# 223
BBeLLa благодаря, ще мисля какво да правя следващия път и ще се консултирам с фризьор преди да купувам боя (на всичкото отгоре моята заминава за Америка и ще трябва да съм при друг).

Селма видях, че си сложила 8.1 на Крамер, може ли снимка?  Praynig
Виж целия пост
# 224
Качих снимка на цвета веднага след боядисването, но е вечер в стаята, нямам на дневна светлина.
http://uzunovi.snimka.bg/hobby/nov.711402.28932770

Мен ако питаш, цветът ти е супер!   Hug
Като балеаж е станало. Peace

И на мен ми харесва. Особено много ми харесва как изглежда косата ти - плътна, лъскава...   Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия