Боя за коса - Вlondе 30- Клуб на блондинките

  • 97 658
  • 737
# 255
Здравейте  Simple Smile Искам да постигна лек розов нюанс върху русата си коса, но не знам как...Мисля си дали ако добавя тониращ балсам на Престиж ще се получи  Rolling Eyes
Вела Колестон имат русо с розов оттенък Simple Smile

Да се включа и аз към това питане Simple Smile, искам да постигна видим розов нюанс на руса коса. В момента съм 10 натурално русо(с 9% окислител), към пшенично. Кой е номерът на Вела Колестон който става розовеещ? А дали на равномерно руса коса, може да се използва някакъв балсам оцветител за постигане на розовеещо newsm78, какъв? Помагайте моля Hug?
Цвета е 12 61 на Вела Колестон,но розовото е много нежно и леко.Ако искате по- видим ефект опитайте с коректор към боята.Вела Колестон предлага и коректори,например боята  12 61+ коректор 00 65( започнете с например 1 см към боята) 🌹

Няма ли да е проблем това, че е 12-ка Колестона, аз в момента съм 10-ка newsm78(не искам да ставам по светло руса, а да розовее)? При положение, че искам да ползвам боята с 9% окислител, това ще повлияе ли по някакъв начин на нюанса newsm78(да стане по-слабо видим...или пък по наситен Rolling Eyes newsm78)?
Виж целия пост
# 256
Няма ли да е проблем това, че е 12-ка Колестона, аз в момента съм 10-ка (не искам да ставам по светло руса, а да розовее)? При положение, че искам да ползвам боята с 9% окислител, това ще повлияе ли по някакъв начин на нюанса (да стане по-слабо видим...или пък по наситен  )?
Не е бяло русо,не се притеснявай!А и с 9% окислител в никакъв случай няма да е бяло русо.Цвета е много нежно бежово- розово русо,за това ти предложих да вземеш и коректор.Другите 12-ки са доста по- светли(12/81,12/16...)🍀
Виж целия пост
# 257
Jassye, аз първо смених няколко професионални,използвах лорвен,лореал иноа и макадемия,но кажи речи резултатът беше един и същ,веднъж нямаше откъде да си взема професионална и ми препоръчаха тази,не виждам смисъл да давам излишни пари,при положение че разлика няма,но ще пробвам и тази на колестон  Simple Smile
Боята на Garnier е хубава,не съм казвала обратното.Номера,който използваш е грешен.Препоръчах ти професионална,защото не знам 9-ката от Garnier с какъв окислител се продава и дали може да се смеси с коректори за получаване на желан отенък.Щом я харесваш опитай първо с нея,пък дано стане това което търсиш.😘
Виж целия пост
# 258
Момичета, кажете моля ви 1:2 или 1:2.5 се смесват боя и оксидант при макадамията???
Виж целия пост
# 259
Здравейте отново,
Днес бях при новата си фризьорка, в събота ще ме боядисва, че вече не издържам - не ми харесва цвета и това е  Crossing Arms
Спрях се на това:
Скрит текст:
Боята е Аlfaparf, а цвета се води медно русо пепелно - 7.14
Това медно малко ме притеснява, но в каталога много ми хареса цвета на кичура.
Имате ли впечатления от боята и цвета, ще съм благодарна ако споделите  Hug (дано въпроса да не е за темата на брюнетките)
Виж целия пост
# 260
Здравейте и аз се присъединявам към вас Simple Smile От черна коса минах на кичури , а сега искам да мина към средно до тъмно русо . Преди 2 дена се боядисах върху кичурите.. и ми допада получения резултат , ще следя темата ви .
Ето и снимки ..
http://prikachi.com/images/705/5465705b.jpg
http://prikachi.com/images/707/5465707d.jpg
Добре дошла в клуба Simple Smile И аз съм бивша брю  Crazy
Благодаря Simple Smile)
Виж целия пост
# 261
andonovag, боядисвала съм се с Алфапарф .
Получаваше ми се много хубав цвят ,но за съжаление много бързо се отмиваше .
После като се наслои вече нямаше проблем с отмиването .
Боята е от по-агресивните .На мен доста ми щипеше скалпа. А при нанасянето в помещението не се дишаше . Crazy
Но за някои и двете може да не са никакъв проблем.  Peace
Виж целия пост
# 262
Селма фризьорката пък ми каза, че била с много малко количество амоняк и била щадяща  Thinking
Явно колкото и съвети да чета, ще се уча от собствен опит  Whistling
Дано само да не ми изгори косата, докато си намеря цвета.
Ще споделя резултата  Hug
Виж целия пост
# 263
Здравейте отново,
Днес бях при новата си фризьорка, в събота ще ме боядисва, че вече не издържам - не ми харесва цвета и това е  Crossing Arms
Спрях се на това:
Скрит текст:
Боята е Аlfaparf, а цвета се води медно русо пепелно - 7.14
Това медно малко ме притеснява, но в каталога много ми хареса цвета на кичура.
Имате ли впечатления от боята и цвета, ще съм благодарна ако споделите  Hug (дано въпроса да не е за темата на брюнетките)

Аз съм се боядисвала няколко пъти с Алфапарф(най-светлото русо), не ми допадна боята. Агресивна ми се струва, и се отмиваше по-бързо от другите проф. бои с които съм се боядисвала. Цвета беше горе-долу добре Peace
Виж целия пост
# 264
Селма фризьорката пък ми каза, че била с много малко количество амоняк и била щадяща  Thinking
...........
   Фризьорката си има нейно мнение ,не може да й го отнемем .  Laughing Peace
   Аз описвам моите лични впечатления .  Peace
Виж целия пост
# 265
Селма фризьорката пък ми каза, че била с много малко количество амоняк и била щадяща  Thinking
...........
   Фризьорката си има нейно мнение ,не може да й го отнемем .  Laughing Peace
   Аз описвам моите лични впечатления .  Peace
Ама разбира се, че така ще каже - много щадяща, хубава, малко количество амоняк.  Laughing
По някакви причини тази жена работа с тази боя и е нормално да я хвали.
Ако каже, че боята не струва и има далеч по-хубави, то това означава да остане без работа.  Wink
Аз не съм се боядисвала с тази боя, но след всички негативни отзиви за нея, предпочитам да не го правя.
Виж целия пост
# 266
Здравейте момичета.Мнооого отдавна не съм писала в тази тема, но и нямам много време Peace
Имам проблем с соата и моля, ако може да ми помогнете  Praynig Естественият ми цвят на косат е тъмно рус.реди година и нещо се боядисах светло руса може би 12.Постигнах го само с боя.През послдните месец бях някъде 10тка.Преди няколко дни реших да се потъмня малко и с взех велатон 8.1 като страшно ми хареса цвета на кутията и бях убедена ,че ще се получи- е да ама не! Станах тъмно сива като мишка- нищо общо с цвета на кутията.Не можах да се изтрая и още на сутрина се мацнах и с палете С10 с надежда да замажа положението,но станах само по-светл сив  #Cussing out Помагайте как да се потъмня без да съм сива  bouquet
Виж целия пост
# 267
Някъде беше обяснено(вероятно в първия пост), но аз ще карам по памет.
Когато косата се потъмнява, по правило не се взима пепелна боя. Ето тук ти е грешката.
Хубаво е боята да е натурална или в топлите отенъци.
За новоизрастващата коса варианта е следния:
мажеш дължините, с натурален/топъл цвят, а за корените - боя със студен нюанс - дали ще избереш пепелна или към натуралната за дължините ще забъркаш отделна доза с коректор(напр. син), е твой избор.   Peace
Виж целия пост
# 268
Благодаря Hug Значи сега както съм сивичка ако взема например 7 щи покрие ли този миши цвят newsm78
Виж целия пост
# 269
Така мисля.   Peace
Имаш и друг вариант в момента. Не третирай отново косъма скоро. Дай му кратка почивка.
Защо не му спретнеш някоя и друга терапия със затопляне? Хем да поукрепне, хем от топлината сивото ще падне много бързо.
Маслените бани отлично се справят със смъкването на цвят.   Peace
Хубаво е да направиш и протеинова терапия, но само след като косата е била много добре хидратирана, за да позапълниш загубите в косъма и да го направиш здрав и гъвкав отново. 
Когато косъмът е в добро състояние, то той и задържа по-дълго цвят. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия