Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 29

  • 61 008
  • 759
# 480
Миналата година в Сливен ги пуснаха на 15 декември. Мисля, че и тази година ще ги пуснат по рано. Иначе ги пускат на 20-ти или 22-ри.
Виж целия пост
# 481
Другата седмица вторник сряда е редно все пак да ги има.Всеки ги чака да си понапазарува няма смисьл да е в последният момент и да сме изнервени от чакане.Но в края на краищата и заплатите се изплащат по рано тай че не е болка за умиране и зсе без пари няма да сме.
И все пак весели празници на всички а и трябва парички и след празника да има до другите плащания  Hug
Виж целия пост
# 482
Тази година февруари подадох документи за детски. Трябва ли сега в края на 2012 г. да подам отново документи или в края на януари 2013 г.?
Виж целия пост
# 483
Тази година февруари подадох документи за детски. Трябва ли сега в края на 2012 г. да подам отново документи или в края на януари 2013 г.?
Януари наново.
Виж целия пост
# 484
Тази година февруари подадох документи за детски. Трябва ли сега в края на 2012 г. да подам отново документи или в края на януари 2013 г.?

В месецът, в който си подала първия път подаваш всяка година. При мен например си е август. Peace
Виж целия пост
# 485
Тази година февруари подадох документи за детски. Трябва ли сега в края на 2012 г. да подам отново документи или в края на януари 2013 г.?

В месецът, в който си подала първия път подаваш всяка година. При мен например си е август. Peace
Точно така , щом си подала февруари тази година , следващата - пак февруари ( без значение дали в началото , или края на месеца ).
Виж целия пост
# 486
Тази година февруари подадох документи за детски. Трябва ли сега в края на 2012 г. да подам отново документи или в края на януари 2013 г.?
Януари наново.
И що подвеждаш хората като не знаеш?
Разбира се, че след 12 месеца, а това означава пак февруари.
Виж целия пост
# 487
Тази година февруари подадох документи за детски. Трябва ли сега в края на 2012 г. да подам отново документи или в края на януари 2013 г.?
Януари наново.
И що подвеждаш хората като не знаеш?
Разбира се, че след 12 месеца, а това означава пак февруари.
И януари края да ги подаде все тая.Ай не се заяждай.
Виж целия пост
# 488
Не е все тая. Не се заяждам. Януари ако подава, ще дава доходи до декември, а ако подава февруари, бележките ѝ ще са до януари.
Виж целия пост
# 489
Не е все тая. Не се заяждам. Януари ако подава, ще дава доходи до декември, а ако подава февруари, бележките ѝ ще са до януари.
Така е аз забравих, че не всички са като мен без да се гледат доходите. Peace
Виж целия пост
# 490
По радио 1 чух, че щели да въвеждат и това с бележките за присъствие и в детските градини от 1 януари 2013 г.  newsm78
Че от кога Ходенето на градина е задължително?  newsm78
Виж целия пост
# 491
По радио 1 чух, че щели да въвеждат и това с бележките за присъствие и в детските градини от 1 януари 2013 г.  newsm78
Че от кога Ходенето на градина е задължително?  newsm78

Анонсираха нови условия за получаване на детските току-що по Нова.....След малко по Новините ще кажат.....
Виж целия пост
# 492
Без помощи, ако детето не ходи на предучилищна
Помощи за деца ще получават само семействата, които запишат малчуганите си в подготвителна група за предучилищна подготовка. Това предвиждат промени в Закона за семейните помощи за деца, внесени от левицата, които парламентът одобри на първо четене.
В момента получаването на детските надбавки е обвързано с редовното посещение на учебните занятия.
През 2010 г. парламентът прие промени в Закона за народната просвета, с които предучилищната подготовка на децата на пет години също стана задължителна. Тогава депутатите дадоха две години гратисен период, през който общините да подготвят необходимата материална база в училищата. Той изтича тази година. Според закона родителите, които не са записали децата си в подготвителна група, ще бъдат глобявани.
„Имаме доста сериозни проблеми в голяма част от децата от ромския етнос, които не само са с изключително нисък образователен ценз, но голяма част от тях дори не посещават училище", коментира депутатът от БСП Емилия Масларова.
От ГЕРБ заявиха, че ще подкрепят идеята, защото тя е част от политиката им по отношение на децата.
От ДПС пък настояват в закона да бъде записано, че ако децата не могат да посещават предучилищна група поради липса на достатъчно места, то родителите не трябва да бъдат лишавани от помощи.
http://www.novanews.bg/news/view/2012/12/12/40907/%D0%B1%D0%B5%D … 1%89%D0%BD%D0%B0/
Виж целия пост
# 493
По радио 1 чух, че щели да въвеждат и това с бележките за присъствие и в детските градини от 1 януари 2013 г.  newsm78
Че от кога Ходенето на градина е задължително?  newsm78

Анонсираха нови условия за получаване на детските току-що по Нова.....След малко по Новините ще кажат.....
..откак моето малкото ходи на ясли и сега на ДГ бележки винаги са ми искали, за да удостоверя отсъствията, когато е болно и по семейни причини, както в у-ще, има право детето.

 newsm78 Как ще спрат детските на циганетата не зная...че аз не съм сигурна, че на тия, които не ходят на у-ще ги спират всички Wink
хм... а вратичката, ако няма места е удобна, но нали Трябва да се осигури или по-скоро по принцип държавата е длъжна да осигури, щом ще изисква после  newsm78
Виж целия пост
# 494
anny_ ,  не знам за каква вратичка говориш, но това, специално тук, е факт.
Параграф 22 - хем не осигуряват места за всички деца, хем им режат и детските. И ако децата са записани в родителски кооператив, примерно, какво се случва?
И че държавата е фалирала, разбрахме, но, че не е редно да започват от най - малките...
ПОЗОР!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия