Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 7

  • 61 986
  • 738
# 435
Честита Нова година и от мен!
Желая ви много здраве, любоФ и да получите и задържите желаните фигури.  Hug

Таня, страхотно постижение!

Теглих чертата на тия празници и установих, че в крайна сметка не съм наддала нито на кг, нито на см. Влизам си спокойно в най-тесните ми дънки. Започвам да си мисля, че до някъде това с празниците е и на психична основа. Аз поне много се бях уплашила да не наддам, щото се познавам  Mr. Green
Ноооо, отказах се да правя панетоне (както и да купя готово такова), единственото сладко ми беше някоя друга бонбона ( по 1 на ден) и сутрин (не всяка) филия с рикота и сладко от портокалови корички диетично. Наблегнах на протеини + мазнини и почти без въглехидрати с изключение на погачите за Коледа и НГ. Доволна съм! И у дома се почват диетите и броенето колективно...детето не е много съгласно, ама няма избор  Mr. Green + усилени тренировки.

Пожелавам ви за първа пролет всички да се похвалим с едни хубави и стегнати тела  Peace
Виж целия пост
# 436
привет  Hug
айде, нова година, нови минуси  Party

аз се захващам отново да броя с цел отслобване, а не задържане, както беше последните 3 месеца, дано да успея! Така че ще се отчитам редовно  Simple Smile и ако прекъсна, да ме наритвате  Laughing че чукнах 70кг
и така, малко входни данни : 1814кал за задържане => 1451кал за сваляне

отчет за вчера: 1505кал   Б 20%   М 14%   В 67%
з. 1 парче баница с късмети   Mr. Green и кафе
о. 80гр.шунка, 180гр.моркови, 120гр.домати
з. 1 вафла без захар, 500мл.нектар
в. 150мл вино, 350гр кисело зеле готвено, 100гр пил.пържола, 200гр.помело



Виж целия пост
# 437
Добро утро!  kaffeetrmker_2

И аз целя 1800 ккал за няколко дни като стъпка към 1600, които мисля да закотвя за някакъв период от време след др.седмица Wink

Непокорна - права си: сутринта измерих, че едното ми новодошло килце по празниците вече е изфирясало на някъде, не знам къде!  Sunglasses

Tanya - Добре е вталяването! Ма внимавай с това темпо да не зачезнеш до края на тая година, ей  Hug


запис при вас, да видим до къде ще стигна Simple Smile

деница - Ако не си почнала в края на мин.година, вече е тъкмо време за почване на всякакви хранителни режими!  Peace

Виж целия пост
# 438
аз още се нагласям ...  Rolling Eyes
отчет: 1531кал   Б 20%   М 24%    В 56%
з. пълнозърнеста филия, варено яйце, 1с.л. лютеница, кафе
о. два банана, една вафла без захар
з. две варени яйца, кроасан с масло
в. салата зеле, 90гр (сурова)  наденичка, 150мл вино
Виж целия пост
# 439
1412 ккал.
Виж целия пост
# 440
много трудна работа  ooooh!
петък   1759кал    Б24   М16   В60
събота 1571кал    Б31   М22   В46
неделя 1650кал    Б25   М18   В57
Виж целия пост
# 441
Аз никакви кила не топя, само броя  Grinning .Ама мърдат някакви грамчета надолу,все пак...хубавото е, че паднат ли веднъж си ги задържам, лошото е, че много бавно ми се получава на мен падането. Мрън.Иначе отчетно 1000, до 1100 кал.
Виж целия пост
# 442
нещо не ми се получава с броенето , все ми се яде newsm78 сега се запасих с трици, зародиш, соево брашно и разни други полезности, кисна семена (за кълнове), опитвам се да вляза в ритъм  Simple Smile
вчера открих и сезона на походите  Sunglasses щото то само с броене не става  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 443
setony - Все пак вървиш в правилната посока! Това не е маловажно!  Sunglasses

did_ka - WOW! Какво съвпадение! Rolling Eyes И аз оглеждах това ей сега - на.... Ама се зачудих какво точно да си взема (вместо ядки) - трици, зародиш или някакви други зародишо-подобни неща  newsm78 На този етап реших, че трябва още проучване!  Laughing Соевото брашно и др. видове брашна няма да са ми опция.... А за другите неща? Изкажи мнение кои трици, кои зародиши и - евентуално - защо точно тези? Има и сурови семена и семки (слънчогледови, тиквени).... За тях какво?  Thinking
Виж целия пост
# 444
тези супер храни много ги уважавам, защото освен, че засищат за по-дълго, но и направо пречистват организма  Peace

аз хапвам овесени трици - накисвам ги в нискомаслено мляко, понякога добавям плодове, кълнове, сурови ядки и семена.
а пшеничния зародиш е много приятен на вкус (като млени орехи) - добавям към супи, салати, млечната закуска

консумират се без термична обработка!

сега си отглеждам ръжени кълнове (вече са на два дни - 3-4мм) посипвам върху плодова/зеленчукова салата, стават и с кис.мляко. Като порастнат още малко ще ги направя на салата с моркови и цитруси   chef
мераклия съм да пробвам кълнове на леща и нахут - били много вкусни  Simple Smile

ето и още нещо - дюли - варените дюли добавям към млечната закуска, а чая (водата от дюлите) пия като сок - особено при кашлица и секрети е супер полезна!

а соевото брашно има повече белтъчини, отколкото въглехидрати, така че е идеално за едни по-диетични палачинки, примерно  Simple Smile или да замести пшенично в някои рецепти, но още нямам много опит с него. Като изпробвам, ще споделя.
Виж целия пост
# 445
Аз зачезнах за известно време, както бях стрикна по празниците, веднага след 2-ри се отпуснах. Не съм яла много, но все пак не е най-доброто ми постижение. Може би защото по тези празници си сменях 3 пъти леглото и нещо ми се спи още, но лека полека ще вляза в ритъм.

Между другото тези няколко месеца съм решила да се заема с корема. Бях се зачела за червейте в тялото на човека и дали нямам 20 см. такива в червата. Може би все пак нямам, но ще изучавам корема.

Сети - чудя се към колко часа вечеряш? Аз има наблюдения за себе си, че ако изям същото количество храна 1100 калории, но вечерята е била към 18,00 часа и лека, ще отслабна, а ако вечерям от 20,30 до 21,30, нищо че за деня пак съм изяла 1100 калории, няма да имам намаление, може и да кача няколко грама.

Хайде лека полека да влизаме в ритъм, много добро подсещане за дюлите. Аз купих и розова леща, пише, че е подходяща за покълване, ще я пробвам заедно с елдата. И заедно с туршиите добре се отразява. Също меля тиквени семки и стават много приятни кремчета с кисело мляко, даже и детето ги яде. Simple Smile
Виж целия пост
# 446
наближава края на деня , ето менюто днес:
10ч. кафе с мляко , два бонбона
12ч. коф.обезм.кис.мляко с 2с.л. трици, 2с.л. зародиш, 3 ов.бисквити
16ч. 2 ябълки и 3с.л. кълнове на салатка, няколко фъстъка
20ч. купичка леща и зелева салата
ако сдържа лакомията си и на вечеря ще съм на 1230кал за днес  Flutter
знам че започнах деня зле, но все пак е Иванов ден!

Честито на именниците!   bouquet
Виж целия пост
# 447
Мда, абсолютно вярно е, че при равни други условия с ранна вечеря се отслабва, но аз вечерям около 19.30, за да вечеряме всички и не ми се иска да жертвам това.
Miami_beach, не е маловажна посоката, аз оценявам, че не пълнея, но все ми се иска да тръгнат мъничко нещата, че иначе към килограм за два месеца ми е едно никакво такова  Sad Ти имаш ли и използваш ли микровълнова? Имах рецепта за кексче/палачинка с овесени трици, кисело мляко и яйце за микровълнова, ставаше като хляб...
В близките дни ще се разровя за полезни рецепти, че вече нищо не ми се яде.
Виж целия пост
# 448
did_ka, Tanya - Това с лещата и/или едлата няма да ви се получи - пробвал съм го! Въпросът е с триците и/или смялени кълнове пшеничени и други как се получава?!  Thinking

setony - Микровълнова нямам щото съм чувал и чел, че била вредна.... вредно се отразявала на храната преминала през нея, което си е все същото  Shocked Но за печене ползвам грилче... Освен голямата фурна, де!  Simple Smile То, това грилчето, си е като малка фурничка и става всичко за печене супер ОК на него  Twisted Evil Пърженото го избягвам системно и тотално, а за варенето имам уред за варене с пара, което също било много екологично и запазващо хранителните качества на рибите, ориза и др. зеленчуци....  Grinning В доста случаи комбинирам и вдата уреда и става истински добро хапването!   chef Също правя и разни творчески чудеса като извата с яйце на грила и после с червен или верен пипер или идвете  Mr. Green Аве важното е да не се губят хр.качества на храните! Затова писах на did_ka за "живите" храни, евентуално + кис. или прясно мляко  Peace

Где е Непокорна с нейния готварски гений, много липсва тук....  Flutter Peace
Виж целия пост
# 449
Привет!   bouquet
Решила съм да се присъединя към редиците на смятащите калории. Малко инфо за мен: 163см висока, 53кг, с леки кости и съответно всяка мазнинка ми личи  Mr. Green И тъй като искам да се отърва от излишните 5 кг, прецених, че като смятам калории, успехът е гарантиран. В момента приемам около 1500кал. и понеже вчера по изключение бяха 2000, днес ги ограничих до около 1100. За седмица съм половин килограм надолу, малко ми се вижда  newsm78 При вас какви са темповете на слабеене?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия