Априлки 2013 - тема 9

  • 25 452
  • 739
# 600
По-сериозно е, ако е плацента-превия, т.е. е разположена много ниско на предната стена и пред шийката на матката. Тогава се налага повече пазене през бременността, може да се получи и кървене в по-късните месеци. Раждането после е чрез секцио. Но дори и да ви кажат, че сте с ниска плацента, това още нищо не значи. Съвсем нормално е да е ниско и с течение на бременността да се качи нагоре.
G-Baby, много хубаво го обясни!  Hug

А като спомена за секцио... имам въпрос:
- майка ми има три раждания и при трите раждания са й казвали, че трябва да ражда секцио, защото има тесен таз, НО е родила и трите пъти - по естествен начин!
Някой може ли да ни задължи да родим секцио или крайното решение е изцяло на родилката?

Може да ви се стори глупав въпрос, но ми стана странно, че майка ми, макар и с тесен таз, е решила да роди по естествен начин и всичко е било ок.  Heart Eyes

Винаги съм се "хвалила", че имам структурата на майка ми и сега се замислих, че може и аз да съм с тесен таз, но още не са ми го мерили! Много ми се иска, живот и здраве, да родя по естествен начин!
Виж целия пост
# 601
Момичета, във фб е пусната анкета и възможност за даване на предложения за заглавие за следващата тема. Възползвайте се да гласувате Wink
Надявам се всички сте добре  Peace
Виж целия пост
# 602

А като спомена за секцио... имам въпрос:
- майка ми има три раждания и при трите раждания са й казвали, че трябва да ражда секцио, защото има тесен таз, НО е родила и трите пъти - по естествен начин!
Някой може ли да ни задължи да родим секцио или крайното решение е изцяло на родилката?


крайното решение е изцяло на доктора! Ако прецени, прави секцио и изобщо не те питат, най-важно е ти и бебето да сте здрави!

Виж целия пост
# 603
крайното решение е изцяло на доктора! Ако прецени, прави секцио и изобщо не те питат, най-важно е ти и бебето да сте здрави!
Мерси, че отговори на запитването ми.  Hug
Майка ми ме изненада с това, което ми сподели... и затова реших да попитам и тук.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 604
Аз се връщам от АГ-то Whistling
Въпреки побутванията от доки, бебо така и не благоволи да разтвори крачета, за да видим пола Mr. Green
Вървя седмица напред според УЗИ-то Simple Smile та ще взема да звъня да си запазя час за 20 седмица Peace

И предния път, и сега съм с плацента по предната страна - не е проблем Peace Малко по-късно се усещат движенията само Simple Smile

Оставям Ви, че ме чакат изпити и трябва ад се чете Hug
Виж целия пост
# 605
ох момичета много голям проблем са ми киселините,предложете нещо,че направо не се издържа.
Виж целия пост
# 606
крайното решение е изцяло на доктора! Ако прецени, прави секцио и изобщо не те питат, най-важно е ти и бебето да сте здрави!
Мерси, че отговори на запитването ми.  Hug
Майка ми ме изненада с това, което ми сподели... и затова реших да попитам и тук.  Rolling Eyes

На финалната права се преценява, и на мен ми казаха, че имам тесен таз, но щяло да мине, в крайна сметка с 9 см разкритие ми направиха секцио, защото тръгна тилно бебето, за това ти казвам, че никога не се знае до последно.
Виж целия пост
# 607
За лекарското решение за секцио, принципно е така, и така и трябва да бъде. Но пък в последните години лекари масово злоупотребяват със секциото, та дано просто да попаднем на читав доктор. Естествено, ако се наложи секцио при раждането, или пък когато имаш поне няколко медицински показания, няма спор, че колкото и да ти се иска да родиш нормално просто няма да стане.
Виж целия пост
# 608
ох момичета много голям проблем са ми киселините,предложете нещо,че направо не се издържа.
Защо не пиеш Талцид, мисля че го дават на бременни.
Виж целия пост
# 609
....плацента по предната страна... Малко по-късно се усещат движенията
И на мен ми казаха, че единствения "недостатък" е, че по-късно се усеща бебо!  Peace
Ще потърпим още някоя седмица и бебето ще се обади.  Laughing

 Аххх тези бебоци, много се крият.  Mr. Green Не искат да се издадат дали са  stork-girl или stork-boy .  Joy

ох момичета много голям проблем са ми киселините,предложете нещо,че направо не се издържа.

Уф, тези киселини, за щастие ми се появиха във втория месец и след няколко седмици изчезнаха, дано не решат пак да ме "навестят".  Twisted Evil Нищо по-специално не съм приемала за киселините....
Виж целия пост
# 610
И аз съм с плацента по  предната стена, засега разбрах, че не е проблем. Днес съм на лекар, да видим какво ще каже  Peace

Камито и аз съм със стомашни проблеми, много газове, подуване и киселини. Пия пробиотици, и по малко газирано, а в краен случай сода за хляб. И с двете предни бременности пие сода, но почнаха по-късно, сега от самото начало съм с тези неразположения.
Виж целия пост
# 611
пия и Талцид доки ми каза да си взимам,но пак няма ефект.
Виж целия пост
# 612
... в последните години лекари масово злоупотребяват със секциото, та дано просто да попаднем на читав доктор.
Предполагам, че имаш предвид, че има лекари, които направо преминават на секцио, без да е наложително?!  Rolling Eyes
За щастие, моята гинеколожка, която ще ме изражда... се чувства по-уверена при естественото раждане, затова не се притеснявам, че просто ей така ще избере секцио.  Simple Smile
Виж целия пост
# 613
при мен сигурно ще е отново секцио, заради тесен таз
първото също беше секцио
а така ми се искаше да опитам естественото раждане  Cry
Виж целия пост
# 614
пия и Талцид доки ми каза да си взимам,но пак няма ефект.

Пробвай с газирана вода. Момичетата от общата отчетна споделиха, че така борят киселините и е ефикасно и се махат. За друго не се сещам. По принцип знам, че содата за хляб не е никак препоръчителна и мойта гинеколожка ми каза да не си правя експерименти да я пия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия